Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2022 o 17:50, Matydaty napisał:

Apka ma naprawdę wiele róznych mozliwosci. 

Oj takkkkk  ale to dla lubiących chodzenie po krzakach z rowerem i przedzieranie się przez absolutnie nieistniejące drogi 🤣🤣🤣 jak lubisz przygodę to komot Cie poprowadzi ku niej...  Ale jak po terenowych 70km zafundował mi 2km przedzieranie się przez pole i las to podziękowałem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie stravy, czy jest możliwość w jakikolwiek sposób trasę któraś ktoś przejechał i udostępnił w strave przerzucić sobie do licznika w pliku gpx i jechać zgodnie ze śladem? Na pewno aplikacja Traseo to posiada bo z niej korzystam jak chce jakaś trasę sobie w formacie gpx wrzucić na licznik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomass13 napisał:

czy jest możliwość w jakikolwiek sposób trasę któraś ktoś przejechał i udostępnił w strave przerzucić sobie do licznika

Wchodzisz w daną aktywność  w prawym górnym rogu klikasz trzy kropki  tam masz save. Zapisujesz masz ją w swoich trasach zapisaną. Jak masz garmina przez connect ją importujesz do licznika. W innych nie wiem, czy masz połączone to z stravą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie jak wyciągnąć mapkę z przejechanym śladem z Locusa Mam 4 O. celem udostępnienia komuś aby sobie obejrzał ślad i miejsce gdzie było jeżdżone a więc nie ślad gpx do instalacji.

W gratisowym nie znalazłem, opłaciłem teraz silvera i powoli ogarniam 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W locusie pro (teraz classic) wchodzisz w Menedżer śladów i tras->moje ślady, klikasz na ten który chcesz i na dole jest ikona udostępnienia, wybierasz udostępnij jako GPX i wybierasz sposób w jaki wysłać. Polecam olać wersję 4 z ich bezsensownym pomysłem na zdzieranie kasy i kupno wersji classic raz, dożywotnio.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was poradził sobie, w możliwie najprostszy sposób z dostępem do danych OSMAnd?

Do tej pory miałem Samsunga S7 i dostęp do katalogu Android/data/net.osmand.plus był bezproblemowy

Teraz mam Samsunga A52, nie żebym się chwalił. Android 12. I oczywiście dostępu do danych OSMAnd nie ma poprzez preinstalowany menedżer plików. Jak mam teraz skopiować plik do Garmina przez usb OTG skoro nie mam dostępu do pliku. Jest a Androidzie opcja pokaż pliki ukryte ale to oczywiście nic u mnie nie zmieniło. Poradziliście sobie z tym problemem? Jest opcja udostępnij ale w moim przypadku to Signal, K9-mail, bluetooth, dysk Google gmail. Sprawdzę czy wysyłająm maila mam możliwość zapisania pliku, boi jak się otwierać będzie to nic nie wyszło . Mogę udostępnić plik całemu światu przez Signala lub mejla a nie mogę przez kabel USB, ba nawet na kartę SD nie mogę skopiować.

 

Działa u mnie wysłanie mejla, mogę wówczas zapisać plik na urządzeniu, a tym samym wysłać po USB-C OTG do Garmina.

Przestraszyłem się bo plik się wgrał na Garmina, ale nie widziałem śladu. Myślę sobie przecież OSMAnd planuje trasę a nie ślad. Garmin na trasie przyjmie tylko 50 punktów. Podłączyłem Garmina do kompa, gpx na karcie jest. Otwieram go w Vikingu, a tam zarówno ślad jak i trasa. Pomyślałem że Garmin tego nie ogarnia. Uruchamiam ponownie Garmina, szukam ponownie. Trasy mam tylko trzy więc nie ma opcji przegapić. Ślad znalazłem, ale pod inną nazwą. OSMAnd domyślnie nadał nazwę  "Mon 29 Aug 2022" a ja zmieniłem nazwę na zrozumiałą dla mnie. Niestety ten plik ma jakby warstwy a w nim ślad się inaczej nazywa a inaczej trasa i inaczej plik. Oczywiście jeżeli nie zmieni się nazwy pliku to będzie to samo, ale raczej nie zrozumiałe po czasie. Na szybko aby mieć ślad w Garminie, jakoś to będzie.

Edytowane przez bastard83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale albo muszę zrobić to na kompie. Pewnie się da też zrobić na smartfonie jak już jest dostęp do pliku.

Poszperałem, poszukałem i znalazłem sposób na dostęp do danych. Pobrałem na Androida 12 aplikację X-plore. Dalej był problem z dostępem do danych. Więc w OSMAnd>Ustawienia>Ustawienia OSMAnd>Katalog przechowywania danych zaznaczyłem opcję Pamięć użytkownika 1 (storage/emulated//0/Android/obb/net.osmand.plus) i przeniosłem tam dane. Teraz po utworzeniu trasy widać ją w katalogu storage/emulated//0/Android/obb/net.osmand.plus/tracks ale tylko w programie X-plore, Moje pliki dalej nic nie widzi. Może katalog data też działa, nie sprawdzałem. To jedna sprawa.

Co do nazwy tworzone trasy w OSMAnd, zamiast po dodaniu puntów trasy klikać w górnym prawym rogu Wykonane, klikamy w lewym dolnym rogu Opcje dalej Zapisz zmiany i tu podajemy właściwą nazwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, pinok napisał:

Jak otworzysz GPX a edutorem tekstu to chyba na początku jest nazwa która będzie się wyświetlać w Garminie.

<name>Nazwa trasy</name>

Dokładnie. Można to zrobić np. w  Word Padzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Prośba o pomoc bo to nowość dla mnie. Chodzi o Komoot. Na smartfonie nie mam problemu z zaplanowaniem sobie trasy, ładnie wyznacza wszystko. Natomiast jak wszedłem z PCta wszystko mi jakoś dziwnie tylko liniami prostymi pokazuje/planuje? Owszem podaje że obejmuje odcinki w lini prostej, to widzę ale jak to zmienić by sensownie trasę pokazał ? 

Dzięki z góry.

 

image.thumb.png.1f0b983c3b6f3ca8d632d1d79aac228e.png

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już do tablicy został wywołany Komoot, to mam pytanie - od około roku zacząłem go bardziej intensywnie wykorzystywać zarówno do planowania tras, nawigacji po nich jak i rejestrowania spontanicznych wycieczek po okolicy (szczególnie mtb). Problem polega na tym, że bardzo często aplikacja się zwiesza i przestaje nawigować lub rejestrować. Jak w nawigacji jeszcze można to w miarę szybko wyłapać - nawet jak jest w kieszeni i jadę tylko na komendy głosowe bo tych komend nagle nie ma, to rejestracja śladu już jest gorsza do wyłapania, bo często dopiero po powrocie okazuje się, że nie ma zapisu połowy trasy tylko prosta linia, jak to na screenie poniżej:

Screenshot_2023-01-03-17-25-04-113_de.komoot.android.thumb.jpg.01ae1efb2014aaf21f1eb953ae75bad6.jpg

Czytałem chyba wszystko w necie, ustawiłem we właściwościach aplikacji brak jakichkolwiek ograniczeń itp. Jeżdżę też często po dwóch stronach granicy i mam też ustawiony roaming bez ograniczeń dla Komoota. I nic. Dalej wywala. Już mam jakieś stracholęki i co jakiś czas zatrzymuję się i sprawdzam czy dalej działa. Może ktoś ma pojęcie o co chodzi? Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 11 ale z europejskiej a nie polskiej edycji ,- może ma to jakieś znaczenie 

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...