Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna miałem mieszane uczucia do map cz. Na Hujaweju apka lubiła się wyłączyć. Kilka miesięcy temu kupiłem Xiaomi i wszystko działa. Owszem, nie da się odpalić apki w miejscu, gdzie nie ma zasięgu sieci, ale jeśli trasa jest już wyznaczona i włączona nawigacja - brak internetu nie przeszkadza. Nawet jeśli w trakcie wycieczki zamknę apke i wyłączę internet - nawigacja gada aż do celu. 

Niedawno wyznaczyłem trasę przez 10 punktów pośrednich i wszystko działało od początku do końca. Wycieczka trwała (wraz z przerwami) ok. 10,5 h i wystarczyło baterii. Odpaliłem również rejestrator. Niestety w przewyższeniach lubi się machnąć. Na tej trasie dodał mi ok. pół km. Nie mogłem też zapisać trasy. Może trzeba mieć płatna wersję(?). Zarchiwizowałem przy pomocy zrzutu z ekranu.

 

Screenshot_2022-04-10-16-58-45-041_cz.seznam.mapy.jpg

Screenshot_2022-04-10-16-57-54-083_cz.seznam.mapy.jpg

Edytowane przez J67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grissley napisał:

A mapa jako mapa leci na Stravie, na telefonie zamocowanym obok.

Z jakiego uchwytu korzystasz?

Pomimo deklaracji, że zbieram na garmina, to jednak cena jak dla mnie i moich potrzeb jest zaporowa, w tej cenie mam trenażer na zimę.

Garmin jest bardzo wygodny, ale taka osoba jak ja płaci większosc ceny za opcje, ktorych nie potrzebuje.

Edytowane przez Tiburon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tiburon napisał:

Garmin jest bardzo wygodny, ale taka osoba jak ja płaci większosc ceny za opcje, ktorych nie potrzebuje.

Nie potrzebujesz urządzenia ze stabilnym systemem, świetnie realizowaną gwarancją i wsparciem producenta? Jeśli to nie sprawi, że będziesz głodował to sobie kup i sam się przekonaj, że licznik z navi stanie się okolorowerowym wydatkiem, z którego będziesz najbardziej zadowolony. A jeśli nawet (w co nie wierzę) coś ci się nie spodoba to utrata wartości jest minimalna

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tiburon napisał:

Z jakiego uchwytu korzystasz?

Na garmina czy na telefon? Generalnie, z jakichś tanich patentów.
Ja bardzo lubię wskazania jakie mma na garminie, ale tego całego zachwytu garminem totalnie nie czaję. Kupiłem, bo była promka -50% w amazonie, ale 90% wartośći jakie na nim mam miałbym też na liczniku za 300zł typu jakieś Magene. Nawigacja na Garminie to dla mnie jakieś nieporozumienie, ekran ma toto 10x mniejszy niż telefon, który przecież i tak zawsze mam przy sobie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, grissley napisał:

Na garmina czy na telefon?

Na telefon, ja myślałem o gearlock od spigena.

 

@Mihau_

Pewnie że potrzebuję, ale te wszystkie dodatki treningowe są mi zupelnie zbędne.

Jest jakas tańsza alternatywa dla garmina z dobrą navi, synchronizacją ze stravą i innymi mozliwosciami licznika? Niekoniecznie z jakimis treningami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igs620 na przykład, zielonyF16 kiedyś robił porównanie nawet na Youtubie z jakimś Garminem. Z tego co pamiętam główna różnica to właśnie brak tych rozbudowanych funkcji treningowych w igs, kosztuje ok. 600 zł.

Nie wiem czy istnieje coś tańszego z mapami.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy strava nadal jest darmowa, i da się na niej za darmo planowac trasy i wrzucac do wahoo ?

Przesiadlem sie z komoota i cos nie moge sobie poradzic ze strava. Ciagle przenosi mnie do okna gdzie mam oplacic za rok 59dolarow. 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 20:01, J67 napisał:

Do niedawna miałem mieszane uczucia do map cz. Na Hujaweju apka lubiła się wyłączyć. Kilka miesięcy temu kupiłem Xiaomi i wszystko działa. Owszem, nie da się odpalić apki w miejscu, gdzie nie ma zasięgu sieci .... , a

 

Jak się nie da, przecież można mapy offline ściągnąć i wystarczy że widzi satelity? Może zawsze jednak miałem zasięg i nawet nie wiedziałem, hmm. Generalnie ja teraz tylko Mapy.CZ odpalam jak potrzebuję orientacji i szukam jakiś połączeń bo irytujące jest dłuższe uruchamianie Locusa przez to przeklikiwanie "dalej" przy odpalaniu.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Macios napisał:

Witam

czy strava nadal jest darmowa, i da się na niej za darmo planowac trasy i wrzucac do wahoo ?

Przesiadlem sie z komoota i cos nie moge sobie poradzic ze strava. Ciagle przenosi mnie do okna gdzie mam oplacic za rok 59dolarow. 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Pozdrawiam

Rysowanie tras w Stravie jest tylko w wersji płatnej możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na smartfonie mam 2 konta google i jedno jest cały czas aktywne.

Jednak z tych kont dalej woła podaj/Pole wymagane: Ulica i nr., Kod pocztowy, Miasto i Nr. tel. Dziwne że nie chce inienia i nazwiska.

KSikorski czy ty w konto google masz te dane już wbite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da radę z wahoo przenies odrazu trening do stravy po zakonczeniu , czy w trakcie jazdy trzeba miec tez odpalony telefon ? 

i przy okazji drugie pytanie:

gdzie w wahoo zmienic zeby pokazywalo km/h zamiast mil ? 

z góry dzieki za odpowiedzi :)

 

Edytowane przez Macios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie aplikację komoot? Bardzo fajny interfejs, jest zarówno na kompa jak i telefon. Ma planowanie drogi, można ją wysłac sobie z komputera na telefon lub urządzenie gps jakie mamy w rowerze. Poza planerem jest także odkrywanie nowych dróg, moża sobie wybrać jaki czas ma zająć nam wycieczka, poziom trudości , możemy wstawiać nasze zdjęcia zrobione podczas wycieczki. Apka ma naprawdę wiele róznych mozliwosci. 

Mi się bardzo podoba.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2022 o 10:09, Macios napisał:

Witam

czy strava nadal jest darmowa, i da się na niej za darmo planowac trasy i wrzucac do wahoo ?

Przesiadlem sie z komoota i cos nie moge sobie poradzic ze strava. Ciagle przenosi mnie do okna gdzie mam oplacic za rok 59dolarow. 

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Pozdrawiam

Ja korzystam, ale jak tracker, i nie mam tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...