Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakąś apkę, która na jednym ekranie pokazywała by mapę ORAZ tętno/kadencję/prędkość/odcinek?

Przetestowałem już sam nie wiem ile apek, ale w każdej jest jakieś "ale". Na co dzień używam nadal stravy - tam niestety albo sama mapa, albo same dane.
W MapMyRide mam już dane nad mapą, ale nie mogę ich skonfigurować tak, jak napisałem. Dodatkowo, nawigacja nie nadąża z ładowaniem mapy, więc jak jadę to widzę często jedynie rozmyte tło, zamiast szczegółów.

Próbowałem jeszcze Navitime, myWorkouts, Bike Tracker, i parę innych, ale nigdzie nie udało mi się tego ustawić, żebym miał mapę i te 4 wartości które chcę. Może kojarzycie jakąś aplikację, która to umożliwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wczoraj próba złapania trasy czarnej Wawerskiej w jej połowie (Locus 4 o ) i strzałka szła śladzie ale!..  ni cholery nie chciała załapać nawigacja. Ani strzałek, ani powiadomień głosowych i do tego zaczął łapać wygaszacz ekranu!!

Czy to może być przyczyną że jeszcze nie wykupiłem licencji? Może dają tydzień albo 2 na ogarnięcie i wyłączają udogodnienia 🙄

Jeszcze się motam czy srebrną czy złotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grissley napisał:

Znacie jakąś apkę, która na jednym ekranie pokazywała by mapę ORAZ tętno/kadencję/prędkość/odcinek?

Przetestowałem już sam nie wiem ile apek, ale w każdej jest jakieś "ale". Na co dzień używam nadal stravy - tam niestety albo sama mapa, albo same dane.
W MapMyRide mam już dane nad mapą, ale nie mogę ich skonfigurować tak, jak napisałem. Dodatkowo, nawigacja nie nadąża z ładowaniem mapy, więc jak jadę to widzę często jedynie rozmyte tło, zamiast szczegółów.

Próbowałem jeszcze Navitime, myWorkouts, Bike Tracker, i parę innych, ale nigdzie nie udało mi się tego ustawić, żebym miał mapę i te 4 wartości które chcę. Może kojarzycie jakąś aplikację, która to umożliwia?

W locusie robisz co chcesz.

locus.thumb.jpg.c8d79723d5ccdb78ec6066d2e42b9a4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet mam zainstalowanego tego Locusa - chociaż chyba pierwotnie do wycieczek pieszych miał mi służyć.
Tak czy inaczej - interfejs mnie odstraszył. Kombinuję teraz znowu i nadal nie wiem co i jak :o
Podpowiedzcie proszę dwie rzeczy:

1. Jak ustawić/zdefiniować ten ekran jak powyżej?
2. Jak wgrać trasę w gpx, żeby potem jechać po śladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Funkcje / więcej funkcji / ekrany niestandardowe / panel kontrolny. Masz tam kilka gotowców, które możesz dowolnie edytować albo utworzyć nowy. 

2. Dane / ślady i naciskasz + w prawym dolnym rogu. Jak już ślad pojawi się na mapce to wybierając go pokazuje się menu i tam możesz wybrać prowadzenie bądź nawigację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj działał jak zły 😀 Dopóki bateria nie padła krzyczał, kierował, informował, zabrakło tylko komendy 'zły pies' bo przes jednego się trochę pogubiłem na trasie 😉

 

13 godzin temu, grissley napisał:

2. Jak wgrać trasę w gpx, żeby potem jechać po śladzie?

 Dla mnie ten Import też nie jest intuicyjny. U mie zawsze działa tak że wgrywam traskę GPX na fona kabelkiem do danego katalogu (jakiego poczytaj w necie).

Ja wyczytałem że ma być w pamięci telefonu ale ja wgrywam na kartę pamięci SD i też działa. Na tej karcie pamięci robię sobie katalog 'Mapy lub trasy' i tan kopiuję z PC.

Nie wiem jeszcze co z tym importem ale tak: 3 kreski (w lewym dolnym) > Meneger śladów i tras > górny pasek lupka czyli Wyszukaj > wpisuję nazwę wgranej z PC trasy > i zawsze po nazwie znajdzie!

Traski w zakładce Trasy, punkty w zakładce Punkty (też fajna rzecz)

Teraz załączam w fonie Lokalizacja, 3 kreski, Meneger Śladów i tras, Moje Ślady, klikam na trasę, traska pełen ekran, 3 kreski i Nawiguj do, Miejsce prz..- wychodzę krzyżykiem, wybieram MTB i klikam czerwone kółko z znaczkiem nawiguj. Nie ma bata aby nie wyznaczyło trasy i nie nawigowało 😉

Można szybciej t.zn. wgrywam mapę z śladów, lub klikam ją już na ekranie, pokarzą się dane traski i i na dole klikam (2 od lewej przycisk nawiguj). Ooo! I teraz mam do wyboru Nawigacja bądź Prowadzenie, i nawet nawiguj odwrotnie! (ot to to).

Nawiguj do punktu proste jak... Nawiguj > Moje punkty bądź wybierz na mapie bądź do środek ekranu (najeżdżasz kursor co chcesz).

Ja jeszcze się motam jak wyjść z jednej nawigacji aby nawigować do innej. Naklikam się czasami :)

Jeszcze fajna opcja zaznacz, zaznacz ze zdjęciem. Mam parę zaznaczonych takich punktów typu bary, kawiarnie (w szczerym lesie 😮), miejscówki z dropami :)

Jak na razie najlepsza moja nawi na rower! Pieszo pewnie też.

 

Edyta.

Offline ma tylko Gold?

 

Edytowane przez pierotez
gapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy cz. i bliźniacze - windy (z rejestratorem) do niedawna były super. Po zmianie telefonu i zainstalowaniu nowszej wersji - jako mapa - dalej b. dobra, ale do nawigacji się nie nadaje. Wyłącza się po kilku minutach. 

Testowałem Locusa. Proponuję tylko jedną trasę i jeśli nie dotrę do celu - nawigacji nie da się wyłączyć. Pracuje w tle. Wyłączył się jak wszedłem w ustawienia telefonu i kliknąłem: wymuś zatrzymanie. Ale wpisanej trasy nie mogłem usunąć. Musiałem odinstalować.

Korzystam z map Google. Niestety realnie dostępna jest tylko jedna trasa. Jeśli wybiorę alternatywną - zmienia ją w czasie jazdy na podstawową. Zarówno w wersji na rower, jak i na auto. 

Najpewniejsze okazała się nawigacja jak na foto, ale wymaga sporo pracy. Jakby ktoś mógł mi polecić elektroniczną, poprawnie działającą - był bym wdzięczny. 

IMG_20211017_110514_copy_1190x1587.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J67 - sądzę, że głównie masz problemy z obsługą tych aplikacji. Może zbyt mało cierpliwości, może najpierw warto nauczyć się obsługi na spokojnie przed wyjazdem na rower, by nie denerwować się w trakcie wycieczki i nie walczyć ze złośliwością rzeczy martwych. Fakt, że Locus nie jest bardzo intuicyjny ale jednak to jedna z lepszych nawigacji turystycznych na smartfon. Ma sporo możliwości konfiguracyjnych z którymi warto się zapoznać. Odnoszę się do Locus Pro, bo takiej od kilku lat używam. Gdy system wywala nam apkę w trakcie działania to znaczy, że nie jest ona ustawiona jako usługa lub trzeba wejść w opcje systemowe telefonu i skonfigurować tryby oszczędzania energii by nie brał Locusa pod uwagę i nie zamykał, nie hibernował. Różnie te ustawienia są realizowane w różnych telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nawet wyjście Locusa i ponowne wejście nie wyłącza trasy.

Trzeba pokombinować albo po prostu wybrać nowa trasę i kliknąć nawiguj.

Mam wrażenie że jak się dojedzie do końca trasy to akcjach ukaże się przycisk zatrzymaj nawigowanie ;)

J69 ja bym się nie zrażał, żadna apka nie dała mi tyle frajdy a brakuje chyba tylko nawi samochodem 😁 

Chociaż G. Mapy robią to dobrze (dojazd na parking)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Używam Locus Map Pro (wcześniej przez jakiś czas Free). Próbowałem wielu różnych rozwiązań. Na koniec dnia, w mojej ocenie, najlepsze rozwiązanie jest tym, które po prostu będzie pasowało konkretnemu użytkownikowi. Jedni wolą prosty interfejs, drudzy możliwość wyświetlania wielu danych w tym samym czasie.

Locus w moim przypadku sprawdza się idealnie jako nawigacja offline (mam pobraną jedną z map turystycznych Polski), do której wgrywam ślady GPX. Czasami, gdy jeżdżę po dobrze oznakowanym szlaku (np. Green Velo), włączam ją tylko, aby potwierdzić, jeśli przegapiłem jakiś znak.

Mam natomiast pytanie dot. usprawnienia działania baterii telefonu. W tej chwili jeżdżę na Locusie, korzystając z opcji stale włączonego ekranu, gdy apka jest w trybie nawigowania. To oczywiście powoduje, że po max. 5 godzinach, telefon woła o jedzenie. :) Czy macie jakieś patenty, w jaki sposób ustawić / skonfigurować dobrze Locusa (wersja Pro), aby wyświetlacz włączał się tylko przy konieczności np. skrętu. Jeśli jadę jakąś drogą 5 km prosto, to wystarczy mi powiadomienie na 200 i powiedzmy 50 metrów przed skrętem. Natomiast w sytuacji, gdy trasa wymaga częstszego skręcania na pewnym odcinku, przydałoby się, aby ekran się wówczas nie wyłączał. Do tej pory nie udało mi się tego dobrze skonfigurować i czasami Locus nie wyświetla mi konieczności wykonania manewru (działa w trybie wyłączonego ekranu).

Będę wdzięczny za wszelkie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w ustawienia-kontrolowanie-ekran

zaznacz ostatnią opcję "odblokuj ekran"

wejdź w "włączanie/wyłączanie ekranu" zaznacz "włącz", w sekcji prowadzenie/nawigacja zaznacz opcję 1 i 3 (przy powiadomieniu o punkcie" i "podczas nawigowania"

na dole ustaw jak długo ma się świecić ekran, ja mam 20s

 

W ten sposób jeżdżę cały czas i bateria wystarcza na długo. Tylko trzeba pamiętać, że jeśli nie ma zmiany kierunku to ekran się nie podświetli, czasem to bywa zgubne na zawiłych ścieżkach, ale ogólnie sprawdza się to wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cytat

Czy ma to nie wiem ale sprawdź sobie mapy.cz

Sprawdzałem, ale nigdzie nie znalazłem tej opcji.

Przeczytałem cały ten wątek i doszedłem do wniosku, że telefon z nawigacją na rower, to jednak słaby pomysł jeżeli chodzi o komfort, dlatego zbieram na Garmina Edge 530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin ma rozmiar naparstka i nie wyobrażam sobie żeby używać go jako nawigacji...

U mnie garmin siedzi na kierownicy ale służy tylko do pokazywania parametrów (kadencja, nachylenie terenu, tętno itd). A mapa jako mapa leci na Stravie, na telefonie zamocowanym obok.

Jak zrobić, żeby mieć i parametry i mapę na jednym ekranie w telefonie nie rozgryzłem (instrukcja jak to zrobić w Locusie jakoś u mnie nie zadziałała), ale z dwoma urządzeniami jest nawet sensowniej, poza bajzlem na kokpicie - duża wyraźna mapa i wiem gdzie jestem i dokąd jadę. A wszystkie parametry które mnie interesują na małym garminie obok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zakupiłem brytona 450 z mapami open street maps. Chce to jadę po śladzie pokazuje także drogę nie tylko kreskę co jest zdecydowanie lepsze. Nie chcę to jadę na samych parametrach i też jest ok. A tak to używam aplikacji OsmAnd. Lepszej nawigacji która do włączenia potrzebuje tylko lokalizacji nie widzę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...