Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Z tematu jak już to nie jeden zauważył zaczyna się robić helpdesk. Admini nic z tym nie robią. Na tą chwilę powiadomienia ograniczyłem do 1 na tydzień. Jeśli nic się nie zmieni zaprzestanę obserwacji :)

Nieco statystyki z google sklepu, z którego zresztą nie korzystam:

ilość opinii / instalacje / ocena / ostat. aktualizacja apki / ostat. aktualizacja map /darmowa-płatna / wsparcie:

 

Mapy.cz / 607 / 5 000 000+ / 4,8 / .06.14 / podobno co ok 3 mies / darmowa / trzeba czekać kilka tyg na odp !

Komoot / 1252 / 10 000 000+ / 4,6 / .06.30 / ? / płatna / ?

Locus Pro / 3014 / 100 000+ / 4,8 / .06.18 / ? / płatna / ?

OSMand / 5432 / 5 000 000+ / 4,6 / .03.01 ! / ? / darmowa / ?

Locus Map 4 / 3572 / 5 000 000+ / 4,4 / .06.18 / ? / darmowa / błyskawiczne

OSMand+ / 1232 / 100 000+ / 4,8 / .03.01 ! / ? / płatna / ?

 

OSMand chyba zaspało z aktualizacjami. Osobiście nadal pozostaję przy Mapy.cz

Polecam nowy wątek co do oszczędzania baterii:
forumrowerowe.org/topic/252086-android-nawigacja-i-mapka-rowerowa-maksymalizacja-czasu-dzia%C5%82ania-baterii/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, używam locus map pro, wyznaczyłem trase z punktu A do punktu B, zjechałem z trasy i nie przelicza mi na nowo trasy tylko ciągle mam ta ktora była wyznaczona w aplikacji, da się to jakoś ustawic zeby wyznaczalo nowa trase jak zjade z wyznaczonej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie zwariowałem 😝. Stary smark padł i na nowego zapodałem mapy.cz. I tu jest problem, jak chcę wyznaczyć trasę to wyskakuje komunikat " z uwzględnieniem ruchu drogowego" jak kasuje ten komunikat to nie mogę wyznaczyć trasy. Jak komunikat zostawiam, to wyznacza dla auta 😂. W wycieczkach po okolicy , to mi apka sama wycieczki planuje , no krew mnie zalewa , bo na starym telefonie takich jaj nie było.Sprawdzam na  stacjonarnym komputerze i wszystko ok. Daje planuj trasę , klikam na rowerzystę i już.Kochanieńcy o co to biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze próbować zainstalować ręcznie starszą wersję. Tu jest jakaś v.7.4. W telefonie mam teraz v.9.3.2:
https://www.androidlista.pl/item/android-apps/149690/mapy-cz/apk/

edit. 9.2.1

https://mapy-cz.en.uptodown.com/android/download

Edytowane przez kipcior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ni regulaminowo post pod postem, ale chciałem napisać że doszedłem do ładu z nową wersją map. Wszystko gra 😀, wystarczy przy planowani trasy kliknąć na ikonkę samochodu i wtedy pokazuje się do wyboru rower, piechur czy kajak. Tak że temat dla mnie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pisałem na forum Mapy.cz żeby dodali do aplikacji jakąś formę powiadomienia głosowego że opuściliśmy zaplanowaną trasę, i chyba posłuchali. :)

https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/154821/1

Cytat

Dobrý den, od verze 9.6. si můžete v nastavení navigace zapnout "upozornění" . Budete tak upozorněni i při přepočtu trasy, když ji opustíte..

Google Translate: "Witam, od wersji 9.6. możesz włączyć „powiadomienia” w ustawieniach nawigacji. Zostaniesz również powiadomiony, gdy trasa zostanie ponownie obliczona po jej opuszczeniu."

Screenshot (14 lip 2021 19_43_26).png

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...