Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Podepnę się. Też szukam smartfona na rower. Nie do nawigacji ale żeby nie brać głównego smartfona (za delikatny). Fajnie, żeby nie był mułem, bo chciałbym w miarę sprawnie odpalać na nim apki bankowe, obsługiwać NFC (na sakwach), robił przyzwoite zdjęcia no i miał solidną baterię.

Robiłem rozpoznanie w kierunku tanich Chińczyków, testowałem Cubota King Kong Mini 2 ale ma za słabe podzespoły i odesłałem go, w kolejce jest jakiś uleFone albo DooGee ale pewnie żadnego wsparcia spodziewać się nie można. Teoretycznie ma to sens - 400 - 500 zł za telefon na 2,3 lata.

Motorole Power G8, G9 - nie mają NFC, za duże ekrany...

Nokie serii 4 i 5 - mają NFC ale ludzie narzekają na grzanie i zamulanie.

Mi, Realme itp. - nie znam zupełnie ale wyglądają ciekawie.

Jakaś stara Xperia?

Ktoś coś podpowie?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli Jakieś starsze flagowce jak LG G6, S7, Pixel XL.

Z budżetowców może Sharp Aquos S2 (C10), w Chinach można go było dość regularnie kupić w okolicach 400 zł. Może nie jest demonem prędkości ale ma kapitalny aparat biorąc pod uwagę budżet, jest mały i ma NFC.

Tu masz trochę zdjęć zrobionych tym Sharpem: Z telefonu Sharp Aquos S2 - Zdjęcia Google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu

Weź, zaśliniłem się na widok chleba, smalcu i ogórków :)

Telefon ciekawy ale trochę stary - chciałbym mieć możliwość korzystania z apek bankowych - czasami awaryjnie coś trzeba zrobić a nie wiem czy na starym Androidzie takie apki latają jeszcze?

@chudzinki

Myślałem raczej o Xperii L3, jeszcze jest w oficjalnej sprzedaży, Z1 to już zabytek i nie mam tu na myśli hardware ale system...

 

Dzięki za propozycje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, keltu napisał:

Jakieś starsze flagowce jak LG G6, S7, Pixel XL.

Używam Pixela 2 od czasów jak był nowym flagowcem i naprawdę polecam. Nie jest co prawda wodoszczelny, ale można wsadzić go w 100% wodoszczelnego case'a od LifeProof:

https://www.amazon.com/Lifeproof-77-56091-Waterproof-Google-Pixel/dp/B00Z7SHXHS?th=1

Tak się składa, że go mam i nie używam :D Mogę sprzedać w dobrej cenie razem z nowym uchwytem na kierownicę też od Lifeproof:

https://www.lifeproof.com/en-us/lifeactiv-bike-mount/lpla-qms-bikemount.html?dwvar_lpla-qms-bikemount_color=20#start=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam p7 z andkiem 5.0 w pogotowiu mam powerbank hama. Uważam, ze powinieneś wyhaczyć właśnie jakiś "zabytek' jeszcze z bdb baterią, nie będziesz żałował gdy go zajedziesz. Może coś ze starych flagowców 5", wykonanie zazwyczaj jest na wysokim poziomie, choć akumulatorki czasme nie grzeszą pojemnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, chudzinki napisał:

Na 6-tce też wszystko działa 😉.

z tego co się orientuję, to już nie zawsze.
Np. mbank ~6 miesięcy temu wypuścił apkę którą wymaga min. androida 7. Oczywiście można zainstalować poprzednią wersją. ale 'just saying .....'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 3.42.1 i to jest aktualna wg sklepu.

Wracając do głównego wątku - myślę raczej o czymś co jest już stare ale jeszcze dostępne jako nowe - zalega po sklepach. W używanych, oprócz kwestii systemu, jest jeszcze kwestia baterii. Wiem, i tak wożę powerbank, ale miałem raz telefon, w którym bateria leciała w oczach i nie tęsknię za nim :)

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli to może jakiś smartfon z wymienną baterią, samsung s5 neo ma Androida 6.0 więc sporo apek obsłuży . Wtedy częściowo odpada problem z powerbankiem, dodatkową baterię możesz mieć w zapasie. Jedyny minus na dzisiaj to znalezienie w miarę oryginalnego zamiennika baterii. Od roku 2014 naprawdę jest sporo modeli, ale faktycznie pewnym ogfaniczeniem moze być pojemność baterii 3000mAh

//edit

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whiteindian

Mam na myśli modele sprzed 2-3 lat albo outlety sklepowe (zwroty). Np. x-kom prowadzi coś takiego na Allegro - tylko trzeba uważać, bo można się naciąć, np. uleFone Armor X7 Pro mają normalnie w sklepie przeceniony na 499 zł, a w Outlecie za 540 po zwrocie :)

Widziałem tam nawet Pixel 2XL za 949 zł ale raz że za drogo a dwa "ze zwrotu po naprawie gwarancyjnej producenta" co nie brzmi zbyt zachęcająco (ponoć Pixel nie jest w oficjalnej dystrybucji w PL więc nie wiem gdzie go naprawiali).

Sporo tego zalega po mediaexpertach czy innych sieciowych marketach elektronicznych.

Samsung mi nie leży, miałem kiedyś Xcover 2 albo 3 ale muł i problemy z GPS. Wiem, że dawno zmienili nakładkę systemową, matka ma S7 Edge - brat jej dał i śmiga do tej pory i nawet muszę przyznać, że dramatu nie ma. Ale jakoś... Niesmak pozostał. Mam soniaka i coś od nich może upoluję, choć tutaj raczej średnia albo niższa półka. W końcu ma jako tako działać i nie kosztować krocia, jak się roztrzaska albo komuś spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś dlaczego w żadnej mojej aktywności na Garmin Connect nie ma opcji zrobienia segmentów? 

Tu instrukcja ze strony Garmina jak je tworzyć:

Spoiler
Tworzenie segmentu Garmin w Garmin Connect

WAZNE: Prywatność aktywności w Garmin Connect musi być ustawiona na „Wszyscy”, aby mogła być uwzględniona w tabeli wyników segmentu.

  1. Zaloguj się do Garmin Connect
     
  2. Wybierz biegową lub rowerową aktywność obejmującą obszar, który chcesz przekształcić w segment1
     
  3. Przejdź na dół ekranu, poniżej wykresów aktywności
     
  4. Kliknij na zakładkę "Segmenty" (jeżeli nie występuje zakladka "Segmenty" zmień typ aktywność na Bieganie lub Jazdę na rowerze i odśwież stronę)
     
  5. Kliknij Utwórz segment
     
  6. Wybierz początkowy i końcowy punkt segmentu na mapie lub wykresie wysokości
     
  7. Wybierz nazwę segmentu, jego typ oraz nawierzchnię
     
  8. Kliknij Zapisz

Segmenty rowerowe mogą być tworzone w Garmin Connect z dowolnej aktywnosci z zapisem GPS oraz z rodzaju aktywności rowerowej lub biegowej. Wszystkie segmenty utworzone w Garmin Connect są dostępne dla całej społeczności Garmin Connect w celu przeglądania i konkurowania, a wszelkie aktywnosci przesłane do Garmin Connect, które przekroczyły dany segment, zostaną zakwalifikowane

 

Ale u mnie nie ma w ogóle zakładki Segmenty pomimo tego że jest ustawione na Kolarstwo. Zmieniałem na Szosowe, po żwirze i każdy inny typ i ta zakładka się u mnie w ogóle nie pojawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli Jest jeszcze drugie dno korzystania z telefonów, chodzi o warunki atmosferyczne a głównie temperaturę. Mój p7 jest ze szkła i aluminium i każda zbyt wysoka/niska temperatura powoduje wyłączanie się smartfona. Natomiast gdybym dzisiaj kupował to nowsze tanie budżetowe chińczyki, popsuje się do kosza. Byle bateria była żywotna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whiteindian

Masz rację z Chińczykami, te 400 - 500 zł człowiek odżałuje w razie "W". Sęk w tym, że to urządzenia na słabych podzespołach i ze słabym aparatem.

Mój główny smartfon robi zdjęcia ok, ale szkoda mi go - zgubię, roztrzaskam i będzie płacz. Ja z reguły biorę jeszcze zwykły młotkofon z drugą kartą (KrugerMatz Iron2) - typowo do dzwonienia i pod 112. A, i może on być też power bankiem.

Mógłbym na sakwy wziąć tylko młotkofon i taki stary kompaktowy cyfrak do zdjęć i też byłoby ok, ale pozbawiam się dostępu do apek bankowych i synchronizacji zegarka.

Tani Chińczyk, tani Chińczyk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobił się tu trochę offtop ale wracając do aplikacji z mapami to mam pytanie o mapy.cz.Generalnie to aplikacja jest genialna ale mam pytanie czy da się jakoś ja ustawić tak żeby ekran się wyłączał w trakcie jazdy tak żeby oszczedzac baterie i nie przegrzewać telefonui zeby automatycznie jednym dotknięciem włączać ekran zeby np zobaczyć pozycję na mapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...