Skocz do zawartości

[Android] Najlepsza apka na rower ? mapy, nawigacje itp


Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam od kilku dni z locusa,  jak mogę ustawic w miejsce tych kwadratow czerwonych co zaznaczyłem zeby pokazywało tam np. Prędkość z jaką sie poruszam i cos dodatkowo?

 

Co polecacie włączyć i wylaczy  w aplikacji i jaka mapę uzywac?

20210728_113403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam map cz., bo... nie znalazłem lepszych.

Jeden z użytkowników poruszył temat wytyczania własnej trasy. Są 2 sposoby:

1. Dodawanie punktów pośrednich.

2. Punkt końcowy w interesującym miejscu, a potem + poniżej. Ten sposób wydaje mi się lepszy. I ma jeszcze tę zaletę, że można wyznaczyć pętlę wpisując na końcu: moja lokalizacja.

A teraz wady: miałem wersję 8.0 i chciałem sobie polepszyć. Zaktualizowałem do 9.6 i... kaszana. Nie wyznacza nowej trasy jak pojadę inaczej tylko cały czas kieruje do punktu, w którym zboczyłem. Poza tym - bardzo cicho gada. Do starej wersji nie mogłem już wrócić, bo jest niedostępna.

Kolega polecił mi mapy Windy. To jest praktycznie to samo, co cz. Kosmetyczne różnice. Np. nie można wygenerować linka, ale ma za to rejestrator. Trasę zmienia intuicyjnie, jeśli potrzeba, podobnie jak cz. 8.0.

Niestety wszystkie mapy z tej stajni wyłączają się po pewnym czasie. Średnio - po 1,5 h.

Czy macie podobny problem i jak sobie z nim radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

4 jest OK!

Zaliczyłem testowo już 1 taskę i jest naprawdę precyzyjnie. No zanim znalazłem start straciłem z 20 minut ale później już poszło z płatka ;)

Wgranie traski też poszło w miarę OK.

Mam pare pytań:

1. Czy wystarczy na karcie SD zrobić katalog - Mapy z wgranymi traskami GPX? 

     Nie mogłem w Locus znaleźć tego katalogu ale trasy dało się odszukać poprzez wyszukajkę w menu: Meneger Śladów i Tras lub Meneger Punktów, i już były pod Moje punkty lub     ślady.

2. Jak i ile zapłacę za używanie 4-ki?

3. Z Trailforks pobrałem 1 trasę i przy następnej Komunikat: Do pobierania plików wymagana jest subskrypcja Trailforks Pro. To znaczy jak nic też subskrypcja, wiecie ile?

4. Ponoć można rysować trasy w samej aplikacji Locus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Do Locusa chyba można zaimportować GPXa z pamięci telefonu.
  2. €10 rocznie za silver, €24 za Gold - porównanie tutaj: https://www.locusmap.app/premium/
  3. €20 rocznie.
  4. W Locus jest narzędzie do wyznaczania tras. w subskrypcji Gold jest dostępna stronka www z plannerem i można to robić wygodnie w przeglądarce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy włączonym ekranie wszystko OK? Przy wyłączonym co się dzieje? Tylko przestaje nagrywać ślad? Robi pauzę czy całkowicie zakańcza? Zapisuje fragment?

 

https://help.locusmap.eu/topic/stops-recording-when-screen-off - może u Ciebie też problem jest w ustawieniu lokalizacji.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...