Skocz do zawartości

[Łańcuch w rowerze dziecięcym] Mexller BMX - problem z ocieraniem o osłonę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


mam problem z łańcuchem w rowerze, który kupiłem dla mojego 6 - letniego synka. Po założeniu łańcucha po jego wypadnięciu, zaczął ocierać się w czasie jazdy o dolną część osłony (można powiedzieć, że szura po tym elemencie). W załączeniu przesyłam zdjęcia. Podpowiedzcie proszę, w jaki sposób mógłbym naciągnąć łańcuch tak, żeby więcej nie spadał, a także nie ocierał się o element ochronny.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Michał

img-20200507-182430256.jpg

img-20200507-182438347.jpg

img-20200507-182446306.jpg

img-20200507-182515987.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętka od strony napędowej jest źle założona - powinna przylegać większą powierzchnią do ramy.  Sprawdź jeszcze czy linia łańcucha jest idealna, tzn. czy zębatki są w jednej linii - jak są skoszone to sznurek będzie spadać dopóki tego nie ogarniesz.  Ja zawsze sprawdzam naciąg łańcucha próbując go zepchnąć z zębatki - jak nie leci to jest git.

p.s.: z doświadczenia swych pociech wiem, że najlepiej jest spiłować nadmiar gwintu z osi - niepotrzebnie odstaje narażając na zahaczenie.  Minimum to pełne nakrętki, coś jak stosowane w samochodowych kołach :thumbsup:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
30 minut temu, kazafaza napisał:

Nakrętka od strony napędowej jest źle założona - powinna przylegać większą powierzchnią do ramy.

Ale i tak bym podkładkę dał z obu stron co by przykręcając nie przestawiać osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...