Skocz do zawartości

[bębenek piasty] problem w nowej meridzie


sajg.on

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Właśnie kupiłem nową Meride Big Nine LIMITED 2020, wyposażoną w tylną piastę shimano SLX.

Zauważyłem, że gdy przestaje kręcić korbą to bębenek nierówno cyka.
Gdy kręce korbą do tyłu to nie cyka wcale, jedynie przy bardzo wolnym kręceniu słychać cykanie.

Podkreślam, że rower nowiutki ze sklepu.

 

Co z tym fantem zrobić??

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to bębenek microspline to właśnie tak ma być.

Miało być scylence całkowicie ciche, ale nie udało się go wdrożyć w 100%, więc jest kundel - przy większych prędkościach jest cicho, zaczyna cykać jak robi się wolniej.

Nie mogę się doczekać całkowicie cichej piasty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KSikorski napisał:

Jeśli to bębenek microspline to właśnie tak ma być.

Miało być scylence całkowicie ciche, ale nie udało się go wdrożyć w 100%, więc jest kundel - przy większych prędkościach jest cicho, zaczyna cykać jak robi się wolniej.

Nie mogę się doczekać całkowicie cichej piasty :-)

Faktycznie zagłębiłem się w temat i jest to na bębenku microspline i z zastosowaną technologią scylence. 

Wątpliwości rozwiane, dzięki.

 

Osobiście cykanie mi nigdy nie przeszkadzało, a nawet pomagało w uprzedzaniu pieszych że nadjeżdżam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam w swoim piastę xtr do prostych szprych i niestety jak napisał KSikorski Schimano nie udało się zrobić cichej piasty. Moja wydaje dźwięk okropny, a Shimano polska twierdzi, że tak ma być, a ja się zastanawiam, że skoro to jest naśladowanie systemu DT  czy nie nałożyć smaru jaki jest  zalecany do ratchet i wyciszyć to dziadostwo. Jest tam miejsce którego nie wolno  smarować ale chyba nie dotyczy "zapadek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...