Skocz do zawartości

[Obręcz 29] dt swiss x1700 spline 2


embe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim canyonie rozszczelniła mi się na łączeniu tylna obręcz tak więc wypada się zaopatrzyć w nową. Aktualnie w rowerze mam zestaw przód + tył dt swiss x1700 spline 2 28H i pomyślałem, że kupię sobie taką samą obręcz jak mam aktualnie, ale nie jestem w stanie nigdzie takowej znaleźć. Wiecie może czy te obręcze są sprzedawane tylko w zestawie z całymi kołami czy ja po prostu nieudolnie szukam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko kupić obręcze systemowe. Pochodzą zwykle z nadwyżek producentów lub rozebranych kół. Musisz szukać odpowiednika wśród niesystemowych obręczy (i liczyć się z innym wyglądem koła) lub porozmawiać z dystrybutorem.

Jak uszkodziłem obręcz w moich E1650 to odpowiednikiem był EX511. W serwisie dostałem info, że na systemową obręcz musiałbym czekać z miesiąc.

Oczywiście możesz założyć inną jeśli rozmiary się zgadzają. Wszystko zależy od funduszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. No będę szukał odpowiednika, jakoś przeżyję inny wygląd. Najwyżej z czasem i przód może wymienię. Na co w szczególności powinno się zwrócić uwagę przy szukaniu odpowiednika? Aktualna ma szer. zewn. 24mm, to wystarczy jako wyznacznik nowej czy coś jeszcze jest ważne? Ewentualnie byłbym wdzięczny za polecenie jakiś dobrych obręczy jeśli ktoś ma takowe z tyłu głowy. Przeznaczenie to głownie amatorskie XC. A no i jeszcze 28H, bym zapomniał. A jeśli chodzi o budżet to chciałbym zmieścić się do 400zł z zapleceniem. W serwisie się dowiedziałem, że można spróbować zapleć na aktualne szprychy. Więc ewentualny koszt aktualnie to obręcz + robocizna (zaplecenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz 622x20 (powinno być napisane na obręczy) i takiej szukaj pod 28H. Jeśli jesteś ciężki możesz rozważyć założenie szerszej obręczy (co zwykle wiąże się z wymianą szprych). Konkretnego modelu nie polecę - ale pasujące to x392 lub droższy xr331 oba powinny ci się zmieścić w budżecie. Ten drugi stawiałbym jako odpowiednik twojego. Oczywiście możesz użyć obręczy innego producenta jeśli rozmiar się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...