Skocz do zawartości

[Renowacja] Romet Wagant Sport - informacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Odnalazłem dość stary rower ROMET WAGANT Sport i chciałbym mu nadać nowego blasku:) Jednak nie wiem dokładnie jak wyglądał w orginale. Czy poprzedni właściciel dokonał dużo zmian. Wydaje mi się że siodełko i kierownica mogła zostać zmieniona ale nie mogę dostać zdjęcia tego egzemplarza. W internecie spotykam tylko Romet Wagant ale nie wersja sport. Może ktoś ma jakąś wiedzę i informację na temat tego roweru i mógłby się podzielić.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagant Sport miał baranka (zwykły Wagant miał prostą). W Sporcie była dodatkowo przednia przerzutka 

Jak chcesz dokładniej poznać rok produkcji, to przyjrzyj się numerowi wybitemu na mufie. Dwie cyfry w nim oznaczają rok produkcji.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Garlock napisał:

Wagant Sport miał baranka (zwykły Wagant miał prostą). W Sporcie była dodatkowo przednia przerzutka 

Dokładnie.

To następca  Rometa Rekorda , i ma te same części po za nieco inną ramą.

9 minut temu, jacekelblag85 napisał:

A czy w tej wersji kierownica występowała tylko jako baranek?

Oryginalnie tak.

Teraz, Garlock napisał:

numerowi wybitemu na mufie

Na główce ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wagant i Gazela (rama damska) to były rowery  turystyczne, z jedną zębatką z przodu (46z?) i bez baranka, a rolę Waganta Sport przejął chyba Pasat (te przynajmniej najczęściej wtedy widywałem). Mam do dzisiaj Pasata 2 (rocznik 1982) i wygląda prawie identycznie jak Wagant Sport (ta sama korba, rama chyba też, przerzutki u mnie Favorit i klamki hamulcowa z dodatkowymi dźwigniami (do obsługi także z chwytu przy mostku)). Opony 27x1 1/4, obręcze stalowe. W sumie tym rowerem zrobiłem około 30 000 km (dacie wiarę?). Dało się jeździć, a nawet był całkiem szybki. Ostatnio go wyciągnąłem, odkurzyłem i lekko zmodyfikowałem. Dostał kierownicę jaskółkę (jakaś mi zalegała, aluminiowa, z klamkami Sachs, bo na tym wąskim baranku (38 C-C) i zwinności krowy nie umiałem już skręcać i dziwnie się czułem. Teraz pozycja bardziej zrelaksowana i nawet gdyby chcieć sprzedać to chyba będzie łatwiej w tej formie (postawię pod pracą z napisem "rower za dniówkę";-) ). 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...