Skocz do zawartości

[konserwacja] Jaki smar do prostego amortyzatora sprężynowego?


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu przedni amor w moim ok 10 letnim trekingu prawie się nie rusza. Rozkręciłem go i w środku jest straszny syf. Wyszyszczę go i nasmaruję, tylko zastanawiam się jaki smar dać, bo w tej chwili dysponuję tylko litowym i miedziowym, czy któryś z nich się nada? W jakimś poradniku na youtube słyszałem że litowy się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwojga złego to litowy, smar "miedziany" to był oryginalnie między klocek hamulcowy a tłok, by nie było dźwięków, można go w gwint dać, gdzie nie ma obaw o korozję przez różnicę w potencjałach metali, na tani amorek to imo masakra bo chyba zje plastikowe ślizgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 gram smaru w cenie 29 zł + kw to chyba nie jest wygórowana kwota? Ja za same środki do konserwacji Rock Shoxa zapłaciłem około 70-80 zł 40 gram smaru+olej dwa razy po 0,75 ml. Bo to amortyzator olejowo-spręzynowy. Cena w sklepie jak usłyszałem za serwis to jest 80 zł podstawowy. Taniej mnie wyszło kupić samemu i serwisować.

Co do czegoś tańszego do smarowania, owszem na upartego i to co wymieniłeś możesz zastosować ale w niedługim czasie drożej wyjdzie zakup kolejnego jak go zarżnie smar nieprzystosowany do serwisowania amortyzatora niż wydanie kliku zł na dedykowany smar. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...