Skocz do zawartości

[Giant Propel] pomoc w wyborze


Sm0k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję kupić Gianta Propel ale waham się, którą wersję wybrać. Pomiędzy najtańszą a najdroższą wersją, z tych które biorę pod uwagę jest ponad £500 różnicy w cenie ale cena jest ostatnim kryterium, którym się będę kierowąć przy wyborze. Moje opcje:

1. Advanced 2 Disc 2019

https://www.paulscycles.co.uk/1827/products/giant-propel-advanced-2-disc-road-bike-2019-green.aspx?currency=GBP&chosenAttribute=90107415&istCompanyId=505701c8-6037-4e2d-b475-92f8405328d3&istFeedId=a3ae2ba7-074e-49e9-a06d-6f852075e3a8&istItemId=ixlwwiwar&istBid=t&gclid=EAIaIQobChMIps2Ai-Kc6QIVDevtCh16egxMEAkYASABEgKslfD_BwE

2. Advanced 2 Disc 2020

https://www.rutlandcycling.com/bikes/road-bikes/giant-propel-advanced-2-disc-2020-carbon-road-bike-electric-blue_476066?currency=GBP&chosenAttribute=2010026106&gclid=EAIaIQobChMIps2Ai-Kc6QIVDevtCh16egxMEAkYBiABEgKPdPD_BwE&gclsrc=aw.ds

3. Advanced Pro 2 2019

https://www.paulscycles.co.uk/1822/products/giant-propel-advanced-pro-2-road-bike-2019-blue.aspx?currency=GBP&chosenAttribute=90106524&istCompanyId=505701c8-6037-4e2d-b475-92f8405328d3&istFeedId=a3ae2ba7-074e-49e9-a06d-6f852075e3a8&istItemId=ixlwwiwla&istBid=t&gclid=EAIaIQobChMIps2Ai-Kc6QIVDevtCh16egxMEAkYAiABEgLYQfD_BwE

 

Zastanawiam się czy w przypadku dwóch pierwszych propozycji warto dopłacić ponad 500 funciaków za świeższy model i czy różnica między wersją Advanced Pro i Advanced będzie na tyle odczuwalna dla amatora, żeby zdecydować się na jej zakup.

Moim kolejnym dylematem jest rozmiar ramy bo jestem na pograniczu M i ML. Mam 182cm wzrostu ale dosyć krótkie nogi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sm0k napisał:

Zastanawiam się czy w przypadku dwóch pierwszych propozycji warto dopłacić ponad 500 funciaków za świeższy model

Wygląda na to, że różnią się wyłącznie malowaniem i rozmiarem przedniej tarczy, nie warto.

1 godzinę temu, Sm0k napisał:

czy różnica między wersją Advanced Pro i Advanced będzie na tyle odczuwalna dla amatora, żeby zdecydować się na jej zakup.

Po pierwsze to wrzucasz zarówno rowery na tarczach jak i na klasycznych hamulcach. Zacząłbym od podjęcia decyzji właśnie w sprawie hamulców.

Różnica advanced vs advanced pro ogranicza się chyba tylko do tego widelca z oversized rurą. Więc jeśli nie jesteś sprinterem cisnącym 1000w przez kilkaset metrów przed metą raczej nie odczujesz różnicy w sztywności

BTW to dlaczego propel "dla amatora"?

Ile masz tego przekroku? Biorąc pod uwagę niską główkę to nawet nie spojrzałbym w kierunku ML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

BTW to dlaczego propel "dla amatora"?

Ile masz tego przekroku? Biorąc pod uwagę niską główkę to nawet nie spojrzałbym w kierunku ML

Szczerze? Też się nad tym trochę zastanawiam :-) Może to "kryzys wieku średniego"  . Generalnie to z racji gabarytów nie mam szans na sukcesy w górach a po płaskim jestem dosyć szybki więc szukam sprzętu na lokalne amatorskie zawody i klubowe ustawki.

Przekrok 82cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar raczej m/l. U mnie w tcr przy 176cm idealna M-ka. W Propelu też m-ka była idealna. Kolega przy 186cm wszedł już w L-kę. Co do Propela to jakiś czemu temu wersja pro od zwykłej różniła się ramą, a dokładnie materiałami jakie użyto do jej produkcji (plus parę szczegółów konstrukcyjnych). Czy poczujesz różnicę-może (z nastawieniem na wątpię ). Co do tarczy to jeśli nie planujesz górskich eskapad tylko ostre cięcie po płaskim to nie wiem czy potrzebujesz tarczówek. No ale jeśli to "kryzys wieku średniego" to dlaczego nie spróbować. Pamiętaj, że Propel jest dość sztywny, pozycja nastawiona raczej na osiągi. Ale jest szybki...jak kasa nie gra roli to bierz to co się podoba najbardziej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno rama na 2020 rożni się od tych wcześniejszych (od 2017 chyba) - tak twierdzi Giant i mój sprzedawca, ale na oko nie widać różnic.

Osobiście podobają mi się rowery ze schowanymi kablami więc trzeciego nie polecam. 

Ja czekam na dostawę tego:

https://www.giant-bicycles.com/pl/propel-advanced-pro-1-disc

Geometria Propela nie jest aż tak agresywna jak przy innych modelach aero - u mnie rozmiarowo wychodzi identycznie jak obecny rower (wcale nie aero). Poza tym w nowym rowerze Giant daje dużą ilość podkładek pod mostek (na zdjęciach reklamowych są zdjęte żeby rower wyglądał agresywniej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady. 

Wie któś może czy koła, które są standardowo montowane w Propelach są coś warte czy konieczny jest jak najszybszy upgrade?

Wersja Advanced Pro jest sprzedawana z kołami Giant SLR-1, a Advanced z P-A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geo Propela nie jest jakies ekstremalne ale przod jest nisko. 

Nic tak okrutnie nie wyglada, jak rower aero ze stosem podkladek i kierownica na wysokosci siodla :teehee:

Szkoda, ze wersje nie-Pro maja rozwiazanie widelca sprzed dekady. Nie wiem jak teraz ale kiedys w Giancie wyzsze modele roznily sie od tych nizszych zastosowanym wloknem. 

Patrzac na sama wage, SLR1 sa duzo lzejsze od PA2. Te pierwsze sa calkiem OK (tak to karbon), fajny zmienny profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z malym ale, te aluminiowe z Advanced 2 beda troche wazyc. Z tego co podaje Giant ich systemowy zestaw SL1 disc 30mm wysokosci, waza 1870g, a te w Advanced 2 sa podobne, jesli nie te same. Jak na kola o takim profilu to bardzo duzo.

W sumie to musze skorygowac, to co napisalem wczesniej o malych roznicach miedzy tymi rowerami. Nie przygladalem sie uwaznie kolom. A te z wersji Pro, nawet jak na Gianta, sa kolami z zupelnie innej klasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 13:20, 1415chris napisał:

A te z wersji Pro, nawet jak na Gianta, sa kolami z zupelnie innej klasy.

Advanced Pro 2019 kosztuje £500 więcej niż Advanced z tego samego roku. Myślisz, że lepsze koła są warte tej różnicy w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te karbonowe kola sa w sklepach po ok £900, pisze o normalnych cenach bez szukania jakis super okazji. Te aluminiowe to ok £300.

Do tego Pro ma w calosci karbonowy widelec z wiekszym przekrojem. Dla kogos to bedzie wystarczajace zeby doplacic wiecej, dla innej osoby nie. 

Nie wiem jakie masz plany ale dobrze jest miec wiecej niz jeden zestaw kol. Mozesz podejsc do tematu, jak na poczatek te alusy wystarcza, potem mozesz pomyslec o kolach karbonowych o wyzszym stozku. 

Jak patrzysz na wybor pomiedzy dwoma systemami hamulcow? Ma to jakies znaczenie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 1415chris napisał:

Jak patrzysz na wybor pomiedzy dwoma systemami hamulcow? Ma to jakies znaczenie? 

Nie mam preferencji w tym temacie. Nie jest to na pewno coś co przesądzi o wyborze. Bardziej kuszą mnie koła w wersji Advanced Pro niż tarczówki w Advanced :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz latwiejszy wybor. Do tego masz lepszy widelec z wieksza glowka. W sumie powtarzam sie ale dla mnie to chyba wazniejsze niz kola. Te mozna zmienic, ramy juz nie.

Poczytaj jeszcze o tych Giantowskich hamulcach. Ja ich zupelnie nie znam wiec nic tu nie dodam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybrałem Propela Pro 2. Kupiłem go tydzień temu, jak do tej pory zrobiłem 2 krótkie trasy (60,70km) i dwie sesje na trenażerze i jestem w tym rowerze zakochany :-) Pomimo tego, że jest wyczuwalnie sztywniejszy niż mój dotychczasowy rower to wydaje się bardziej komfortowy. Nie wiem czy to kwestia karbonowej ramy czy karbonowych kół z oponami bezdętkowymi, ale całość lepiej tłumi wstrząsy na kiepskiej jakości szkockich, wiejskich drogach. Kupiłem ramę w rozmiarze M chociaż według tabelek Gianta jestem na pograniczu M i ML i chyba był to dobry wybór. 

20200511_190325_small_resize.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...