Skocz do zawartości

[trening mięśni nóg] moglibyście coś polecić - jakieś ćwiczenia?


Kerel321

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Nie wiem jak z dietą u Ciebie, ale możesz pomyśleć o jakichś mineralno - witaminowych suplementach.
Rozciągaj się przed, i po jeździe, rób rozgrzewkę - może być w postaci prostych ćwiczeń.

Jaką masz ogólną formę, gdzie i z jaką intensywnością jeździsz ( stopień wysiłku, trudność terenu ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem jedno - po kilku miesiącach regularniej jazdy znikły u mnie początkowe bóle: nadgarstków, przedramienia, grzbietu, pośladków i kolan. Wszystkie one były spowodowane niewytrenowaniem i zasiedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Nie wiem jak z dietą u Ciebie, ale możesz pomyśleć o jakichś mineralno - witaminowych suplementach.
Rozciągaj się przed, i po jeździe, rób rozgrzewkę - może być w postaci prostych ćwiczeń.

Jaką masz ogólną formę, gdzie i z jaką intensywnością jeździsz ( stopień wysiłku, trudność terenu ) ?

Teren raczej łatwy w miarę płaskie ścieżki, jeśli chodzi o formę to nie wiem jak określić.

Może trochę kamienie, piachu itp, czasem w lesie jakieś szlaki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proponowane przez @wkg kwestie z kadencją to może być klucz do sukcesu :D.

 

Ale by móc lepiej odpowiedzieć @Kerel321 na Twoje pytania to przydałoby się trochę podstawowych informacji typu:

1. Ile średnio wykonujesz jazd rowerem tygodniowo przez ostatnie 3 miesiące.

2. Jaki jest średni czas trwania jazdy na rowerze.

3. Ile % z tych jazd nazwałbyś treningami a ile raczej przejazdami-transportem

4. Czy w ciągu ostatnich 12 miesięcy miałeś dłuższe przerwy od roweru?

5. Jak ogólnie oceniasz swoją kondycję? Idealne to proste opisowe, np. "dobrze wytrenowany"

6. Jak oceniasz swoją wagę, czy w normie BMI czy raczej poniżej/powyżej

itd.

 

Upewnij się także, że rower masz dobrze pod siebie ustawiony - najbardziej podstawowy błąd, który generuje sporo bólów jak i kontuzji to zbyt nisko siodełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.05.2020 o 19:24, arek_wro napisał:

Jak ktoś mówi, że po rowerze bolą go nogi, to chciałoby się zapytać: "A co ma cię boleć, uszy?" ;) 

Jak ma za mały kask, to uszy boleć mogą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne przeciwności pojawiają się zawsze u każdego. Gdy zaczynasz z rowerem może cię np. boleć tyłek. Gdy zaczynasz pływanie to kiepsko radzisz sobie z wodą w uszach a w przypadku biegania prawie pewniakiem są bolące kolana.

Sport zawsze będzie rzucał mniejsze czy większe kłody pod nogi i jedną z głównych rzeczy, których uczy jest ich przeskakiwanie. No bo zasiąść z piwem przed telewizorem, zasiedzieć się tam stylem praca-dom praca-dom i obudzić się z wielkim balonem koło 40stki jest bardzo łatwo.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie wyobrażam sobie innego sportu poza rowerowaniem i pływaniem, które byłyby tak mało wymagające na początku od organizmu. Poza wydolnością krążeniowo-oddechową, możesz być totalnym kanapowym klocem i spokojnie wejść w jedno i drugie. Oczywiście o ile potrafisz jeździć rowerem i pływać :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...