Skocz do zawartości

[ENDOMONDO] Jak alternatywa?


fenek81

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2020 o 22:25, arturooo3 napisał:

Obsługa czujnika tętna wróciła, wyszła już z bety i jest dostępna publicznie dla wszystkich. Z innymi nie wiem :/ 

Wróciła obsługa tylko czujnika tętna. Czujniki kadencji, mocy nieobsługiwane, być może w przyszłości będą. Oczywiście tylko przez bluetooth, ant+ nie będzie obsługiwany.

Instalując sobie starą wersję Stravy 90.0.0 mamy obsługę wszystkich czujników, bluetooth i ant+ :)

 

EDIT:

https://www.bikeradar.com/news/strava-sensor-pairing/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu instalować starej wersji Stravy. Czasem wystarczy mała zmiana w API i stara wersja stanie się niekompatybilna a na pewno już teraz nie obsługuje większości nowych funkcji. Do tego zawsze trochę więcej bugów w starej i potencjalnych problemów.

Polecam zainwestować w tani licznik rowerowy GPS. Taki aby obsługiwał już czujniki, może być choćby mocno przeceniony teraz Edge 130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, arturooo3 napisał:

Nie ma sensu instalować starej wersji Stravy. Czasem wystarczy mała zmiana w API i stara wersja stanie się niekompatybilna a na pewno już teraz nie obsługuje większości nowych funkcji. Do tego zawsze trochę więcej bugów w starej i potencjalnych problemów.

Mam zainstalowaną wersję 90.0.0 od ponad roku, nie zauważyłem, żeby coś nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że od roku się tam w tej Stravie lenią i żadnych ficzerów ani poprawek już nie wprowadzają? :P

Nie no a na serio to takie użytkowanie nieaktualnego softu czasem trochę można ale na dłuższą metę i tak przestanie działać lub okaże się wręcz w najgorszej sytuacji niebezpieczny.

Sporo bardziej stabilną, pewną i dojrzałą metodą na długie lata jest zwykły Garmin Edge 130 za 500zł. Wydasz raz, posłuży 5 lat albo dłużej, prędzej Ci się znudzi i kupisz kolejny nowszy/lepszy. Jestem przekonany, że z niego nie wyłączą obsługi czujnika tętna, prędkości, kadencji, mocy itd. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z jak dużymi problemami potencjalnie może się wiązać korzystanie z nieaktualnych wersji oprogramowania. Wiem, bo zajmuję się szeroko rozumianym tworzeniem oprogramowania i dlatego kłuje mnie w oczy tak bardzo nieświadome namawianie do użytkowania starszej wersji co najmniej tak, jakby ta starsza wersja to była inna wersja, zwykły fork, w sposób ciągły rozwijany a po prostu oferujący odmienną szatę graficzną.

Nie, nie mieszajmy starsza z inna.

Tak, na własne ryzyko można ale nie zarzucaj mi, że jeżeli piszę, że coś nie ma sensu to sens ów ma.

EDIT: PS: a jeżeli serio chcesz na tak szeroką skalę (jak forum) namawiac do instalowania starszych wersji to polecałbym w pierwszej kolejności uzyskać od Strava, Inc oficjalne oświadczenie, ze użytkowanie wybranej wersji jest bezpieczne. Trzymam kciuki, acz takiego nie otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arturooo3 napisał:

EDIT: PS: a jeżeli serio chcesz na tak szeroką skalę (jak forum) namawiac do instalowania starszych wersji to polecałbym w pierwszej kolejności uzyskać od Strava, Inc oficjalne oświadczenie, ze użytkowanie wybranej wersji jest bezpieczne. Trzymam kciuki, acz takiego nie otrzymasz. 

Z głową u Ciebie wszystko w porządku?

 

Stary, nie przesadzaj, to nie aplikacja bankowa tylko aplikacja do rejestrowania aktywności.  Zwyczajnie robisz z igły widły.

I nie uważaj się tutaj za nadprzeciętnego, sam jestem programistą i napisałem trochę aplikacji na androida chociaż zawodowo na codzień piszę w innych językach.

Ja tu nie namawiam nikogo na szeroką skalę na używanie starszej wersji, wskazałem taką możliwość. Dla Ciebie nie ma senu, dla innego sens jest.

EOT z mojej strony, bo widzę jak w większości postów które piszesz, zawsze musi wyjść na Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać Wam po nożu? :D Panowie, obaj macie rację. Współczesny Android jest w miarę bezpieczny. Od iOS, mimo wszystko, dzieli go przepaść, ale bezpieczny jest. To, że Strava to nie aplikacja bankowa, to nie znaczy, że stara wersja jest spoko, z jakiegoś powodu ją zaktualizowali, ale najprawdopodobniej że względu na jakieś niewielkie błędy (chociażby wsparcie czujników BT, które im nie wyszło, więc je usunęli). Inna sprawa, to skąd pobierasz instalkę: masz pewność, że nie została zmodyfikowana? Proponowanie osobie „nietechnicznej” instalowania aplikacji spoza Google Play nie jest najcudowniejszym rozwiązaniem. Na rynku Androida są tylko dwa, może trzy liczące się sklepy (drugi jest od Huaweia, trzeci od Xiaomi).

Tak na koniec: nie uważam, że to off top: skoro rozmawiamy o alternatywach, to warto wspomnieć o „mniej konwencjonalnych” rozwiązaniach, ale trzeba też mówić o ryzyku, jakie się podejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomek232 napisał:

Stary, nie przesadzaj, to nie aplikacja bankowa

I po tym fragmencie zasadniczo nie ma sensu czytać reszty wypowiedzi bo albo:

1. Wymyśliłeś bycie programistą (tylko wtedy czemu nie wymyślić czegoś ambitniejszego?, czegoś co automatycznie obejmuje wiedzę w zakresie, np. X dziedziny specjalista bezpieczeństwa w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania antywirusowego)

albo

2. taki z ciebie programista jak z koziej dupy waltornia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek232 napisał:

Stary, nie przesadzaj, to nie aplikacja bankowa tylko aplikacja do rejestrowania aktywności.

12 godzin temu, tomek232 napisał:

Każdy ma swój rozum i robi jak chce

Mam roota, a na nim aplikacje bankowe. Zanim zaktualizuję jakąś appkę najpierw robię kopię i jak mi cokolwiek nie spasuje to wracam do starej wersji i korzystam póki nie zostanie wyłączona :). Nie wiem co zrobię jak będę musiał "przesiąść się" na Androida bez roota...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roota i banków. Nie da się wtedy obsługiwać płatności NFC. Podobno zrobienie roota jest tu nieodwracalne. Aplikacje banków wykrywają roota i blokuja mozliwości płatności za pomocą telefonu. Tylko pozostaje BLIK, ale nie każdy sklep obsługuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...