Skocz do zawartości

[ENDOMONDO] Jak alternatywa?


fenek81

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tak naprawdę ten ogrom możliwych aktywności w Endomondo to tak wada jak i zaleta. Widzisz Endomodno od początku było prostym portalem, który od początku przedstawiał podstawowe dane ale w sumie niewiele dało się z nimi zrobić.

Strava od początku poszła w coś innego - tam rower to rower a bieg to bieg. Masz do dyspozycji po prostu inne panele a nie jak w Endo "aktyność jak każda inna". Tak naprawdę Endo jest tylko "gpx viewer-em", tylko... poza tym, że aktywność oznaczysz sobie jako squash to nic to nie zmienia. Tak do Stravy jak i do innego Garmina itd., możesz zaimportować dowolny gpx/fit i oznaczyć jedną z wybranych opcji. De facto brak squasha w Stravie po prostu nic nie zmienia, jedyna różnica od Endomondo to będzie brak ikonki "Squash". Co możesz sobie opisać w tytule lub opisie aktywności. Workout to workout, a co tu wnosi fakt, że Endomondo miało kilka kategorii więcej... nie wiem. Chyba jedynie podsumowanie statystyk rocznych aby się dowiedzieć, że na squashu spędziłeś 20h. Tylko to. Bo poza tym, to squash nie jest suportowany tak samo przez obie platformy. Endo nie dodaje żadnej analizy, żadnych opcji typowo squashowych itd.

Co do "brakujących pól" w Stravie - wszystko jest, tylko ostatnio ograniczyli opcje darmowe by móc skupić się i prężniej rozwijać premium ;). Endomondo zdycha i trudno, wolny rynek i kapitalizm. Nie potrafiło o siebie zadbać, nie mieli pomysłu na rozwój, nie było dochodowe. Raczej ma opcję eksportu wszystkich aktywności - swoją drogą taką bazę tak czy tak raz na czas pobierałbym na dysk :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam: skąd informacja, że Endo przestaje wspierać aplikację?

Co do Stravy to boli mnie tylko brak wewnątrzaplikacyjnego wsparcia dla czujników. Endo łączy się z moim czujnikiem kadencji i HR, Strava proponuje użycie zewnętrznej aplikacji do logowania tych parametrów i ręcznego dodania ich do treningu... No i koszt: 69zł/rocznie - endo vs 250 - strava.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filozof.r napisał:

Endo przestaje wspierać aplikację?

A nie widać jak działa od około listopada-grudnia? :D

Endomondo is dead.

Czy tego chcesz czy nie.. ;) Lepiej szybko pobrać historię póki można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kłopotach kilka miesięcy temu Endomondo działa normalnie moim zdaniem. Używam i stravy i endo, w endo po prostu mam całą swoją społeczność i ani myślę rezygnować. Było fatalnie przez jakiś czas i z wydajnością i z uploadem treningów, ale od aktualnie od dłuższego czasu działa bezbłędnie, treningi same mi się wrzucają, więc twierdzenie, że endo jest martwe - jest mocno przesadzone. Tak samo wieszcze opowiadali w 2015 roku bajki, że koło 27,5 już umarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momentami ciut lepiej, momentami ciut gorzej. Dobrze nie jest. Nieraz nie da rady się zalogować, często po zalogowaniu wychodzi komunikat o wylogowaniu. Z uploadem są duże problemy, dobrze to widać faktycznie przy automatyce - strava i trainingpeaks reportują od razu powiadomieniem a endo.. czasem po kilku minitach czasem po kilku godzinach, czasem wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam obecnie Garmina, podłączone mam konta Strava i Endo do niego i od miesiąca ani razu nie zauważyłem żadnego opóźnienia.

Za to w stravie mam błąd, bo mam dodany rower w settings \ gear i powinien mi liczyć jego przebieg. Tymczasem zdarzają mi się dni, że po jeździe mam przebieg niższy niż miałem dzień wcześniej, mimo dodanego kolejnego przejazdu. Co ciekawe Garmin ma też opcję liczenia przebiegu, ale kurde bele akurat trafiłem z aktywacją urządzenia na awarię i mi poszatkowało treningi, część jest widoczna, części nie ma - pomiar przebiegu jest tam więc całkowicie nieprawidłowy. Musiałem automacik napisać do kasowania wszystkich aktywności z konta, bo oczywiście opcji usunięcia wszystkich aktywności albo wielu naraz - nie ma.

 

Każda platforma ma swoje wady, ułomności, błędy. Siedzieć powinno się chyba tam, gdzie mamy zwyczajnie największą rodzinkę followersów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to teraz lekkim offtopem, no ale mnie zaskoczyłeś - skoro używasz Garmina, to czemu nie sprzęt w Garmin Connect? W końcu ma lepszy panel do zarządzania sprzętem od Stravy, zasadniczo w Stravie chyba zapomnieli o tej funkcji :D W Stravie de facto można dodać tylko buty i rowery, w Garminie co prawda nie ma listy marek ale za to pod aktywności szosowe u mnie swój przebieg rejestrują kolejno:

  • rower
  • buty rowerowe
  • aktualny łańcuch
  • opony

Do tego każde z nich oczywiście przewidywany przebieg, ale de facto nie tylko w tym rzecz. Rzecz bardziej w tym, że mogę dodać dowolny sprzęt i co więcej także jako default do innych aktywności, tzn. chodzenia, biegania, pływania, wędrówek i roweru. Panel Stravy przy tym zdaje mi się mocno ograniczony.

PS: Stravy rejestrowanie sprzętu u mnie działa, może nie masz wybranego default-a?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam default, miałem przeklikane wszystkie treningi od złożenia roweru, że na nim jeździłem, jednego dnia mam przebieg 13200km, po kolejnej jeździe 60km mam 12117km (tak było wczoraj i dzisiaj).

A o Garminie przecież napisałem, że mam burdel w zaimportowanych aktywnościach, ale już się z nim uporałem. Zrobiłem skrypcik do kasowania aktywności w GC, se leciał na jednym komputerku i kasował po kolei treningi (a mam ich zaraportowanych obecnie 900 sztuk, więc jest co kasować). W międzyczasie pobrałem z endomondo całą historię, dostałem po godzinie link do pobrania paczki. Na czystym koncie w GC zaimportowałem komplet, ustawiłem datę zbudowania roweru i teraz przebieg działa gitara. Muszę jeszcze napisać kolejny skrypt żeby mi przeklikał typ treningów, bo mam obecnie 'inne' zamiast kolarstwo górskie, ale nie chce mi się już dziś.

 

A wracając do tematu, to endomondo nie ma alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cervandes napisał:

A wracając do tematu, to endomondo nie ma alternatywy.

Dlatego wierzę że jeśli nawet obecny właściciel nie chce rozwijać aplikacji to znajdzie się ktoś kto widzi potencjał (a moim zdaniem jest on ogromny) i przywróci aplikację do łask. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja korzystam z https://ridewithgps.com/

Z Endo zrezygnowałem dawno temu bo nie ma segmentów, z apki Strava zrezygnowałem nie dawo, na rzecz RWGPS.

Jak dla mnie apka RWGPS bardziej czytelna, duży wybór map, a synchronizacja z Stravą działa szybko.

Obecnie zastanawiam się jaki abonament wybrać, Strava czy RWGPS.

Po przeczytaniu opinii na forach, RWGPS  to kombajn do tworzenia tras, i ich analizy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też mimo zaznaczenia opcji "Nie wylogowuj mnie" musicie za każdym razem się logować?

Kilka miesięcy temu "debugowałem" problem, wyszło na to, że konto połączone z Facebookiem nie logowało się automatycznie. Więc odłączyłem Facebooka i zacząłem logować się przy pomocy loginu i hasła. Problem był rozwiązany na około miesiąc, po czym wrócił :P ... To teraz mam na nowo połączyć z Facebookiem? hahaha...

Tak, podkreślę - czyszczone wszystkie cookies-y i testowane w kilku przeglądarkach.

1 godzinę temu, inforobert napisał:

Obecnie zastanawiam się jaki abonament wybrać, Strava czy RWGPS. Po przeczytaniu opinii na forach, RWGPS  to kombajn do tworzenia tras, i ich analizy.

Jak coś w Strave (płatnej) też masz narzędzie do tworzenia tras no i w podstawowym stopniu przeanalizujesz jazdy. No i.. czym byłby świat bez segmentów Stravy :P ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Było fajne. Tu mniej tam bardziej ;) Ale cieszy mnie, że to już nie są plotki i reddity, że nie próbują na siłę. Od dawna Enodmondo działało źle, skoro nie chcą ani rozwijać ani nawet podtrzymywać - lepiej aby skasowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, niziol napisał:

Wygląda na to ze koniec endomondo jest juz oficjalny. 

https://spidersweb.pl/2020/10/koniec-endomondo.html

 

https://www.dcrainmaker.com/2020/10/friday-tidbits-endomondo-to-get-shut-down-and-myfitnesspal-sold-off.html?fbclid=IwAR3rasT92ARHmfV3gwr5v7CfIzgkjHF1GBs52uC5sIZ6cxN2jfosG2844f0

Tylko dlaczego akurat w czasie pandemii? Przypadek?

Są może alternatywy offline dla Endomondo? Aby zainstalować sobie na kompie czy telefonie i mieć w d... czy jakiś cwaniaczek wykupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się dodaje rower/y na koncie i ustawia domyślny. Potem po zakończeniu treningu przed wysłaniem można rower zmienić (potem także oczywiście poprzez edytuj). Przy bieganiu można i buty dodać :D Z endo do stravy można przenieść treningi np. poprzez aplikacje SyncMyTracks ale żeby hurtem to zrobić trzeba użyć wersji płatnej (12.50zł chyba). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, szkoda. Wiem że większość tutaj pewnie woli Stravę ale mi się podobał akurat layout statystyk w Endo. Bardzo czytelne i wszystko było widać na pierwszy rzut oka. 

Jest coś jeszcze godnego polecenia oprócz Stravy do której nie mogę się przyzwyczaić? Coś w miarę dużego i stabilnego co nie zamkną po pół roku? Nie bardzo chce mi się sprawdzać kilkanaście serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...