Skocz do zawartości

[GT zaskar] Czy GT zaskar to rzeczywiście maszyna do XC?- Co o tym myślicie?


Kerel321

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Od wczoraj jestem przeszczęśliwym właścicielem GT Zaskar Elite 2020. Wygląd bajka, geometria progresywna, osprzęt OK, może za wyjątkiem piast. Trzeba będzie trochę popracować nad wysokością kokpitu - jest trochę za wysoko. Amortyzator Sektor nie kojarzy się z XC, początkowo planowałem wymianę na np Rebę ale jednak dam mu szansę. Na rowerze jeszcze nie jeździłem. Po pierwszych leśnych harcach podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwsze leśne jazdy na Zaskarze za mną. Czy jest to rower do XC? Tak, ale zrobiłem w nim kilka modyfikacji. Na pierwszy ogień poszły opony, też "Barzo" ale w wersji zwijanej. Obniżenie mostka i jego odwrócenie oraz wymiana kierownicy na krótszą (720 mm), prostą z małym wzniosem (oryginalna bardziej pasuje do trailu) znacznie poprawiły parametry na podjazdach. Ostatecznie jednak wymieniłem amor na Rebę, Sektor jest trochę przyciężkawy. Dodatkowo wymiana siodełka i chwytów. Rower nie należy do najlżejszych ale po modyfikacjach waga spadła do 12,5 kg (z pedałami), więc jest przyzwoicie. W przyszłości do wymiany pewnie pójdą ciężkie koła. Fabryczne mają około 2,2 kg. 500-600g można spokojnie uszczknąć. Wrażenia z jazdy fantastyczne ale są one trochę "wypaczone" po 20 latach tłuczenia się na 26". Jestem mocno zdziwiony jak Zaskar fajnie prowadzi się w zakrętach, idzie jak po sznurku. No i ten "kozacki" wygląd :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.04.2020 o 20:04, Kerel321 napisał:

Czy GT zaskar jest naprawdę maszyną do XC? 

A do czego niby miałby byc rower ze sztywną ramą i amorem o skoku 100mm??? Mam Gt Avalanche 27,5 (taka sama geo co Zaskar do 2019) i jest to mega maszyna, chociaż na wadze ta rama już nie wyglądała tak mega... no cóż taka jest cena dożywotniej gwarancji na ramę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...