Skocz do zawartości

[Garmin Connect] jak rozumieć wskaźniki


wkg

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
W dniu 25.04.2020 o 18:20, wkg napisał:

Przez pierwsze 2 godziny IF 0,94 - to bardzo mocno. Wg TP 2-ie historyczne miejsce w mocy 20 minut, 1-e historyczne miejsca w mocy 60 minut i 90 minut. Trzecia godzina jak Cie mogę, ostatnie półtorej to już "na rezerwie". Ostatecznie przez 4,5 h IF 0,89 i 363 TSSy co jak na mnie jest bardzo mocno. Wyplułem się z sił dokumentnie. Pomiar  mocy skalibrowany, sprawdzony z dobrym trenażerem więc wiarygodny

:D

Skalibruj na wstępie moc FTP, a oczy się otworzą. 

Kolego, IF=1.00 w 1h jest możliwe tylko po mega ciężkich interwałach. W 4,5h 0.89 i 363 tssy??? :D Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo tobardzo interwalowy teren. Wystarczy kilka podjazdow po 700, 800 W w ciągu godziny i przy średniej mocy 230 średnioważona wychodzi 250-260. Ftp z 0,95 stalej mocy 20 min

No i na powietrzu jakos o kilka procent wyzsze moce wychodza niz na trenszerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc od groma biorąc pod uwagę, że nie był to test po regeneracji tylko zwykły trening, dlatego potem faktycznie wychodzą kosmiczne if z jazdy na dworze przy ftp wpisanym z trenażera

 

Dobra nie truję bo się nadaję raczej do dyskusji w temacie wypadki i stłuczki a nie trening :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

No bo tobardzo interwalowy teren. Wystarczy kilka podjazdow po 700, 800 W w ciągu godziny i przy średniej mocy 230 średnioważona wychodzi 250-260. Ftp z 0,95 stalej mocy 20 min

No i na powietrzu jakos o kilka procent wyzsze moce wychodza niz na trenszerze

No i masz swoją odpowiedź :)

Skalibruj się na dworze, a nie na trenażerze, a wrócisz do normy. +5% do jazdy outdoor przy dotychczasowych 300w daje już 315w. Mało? To proszę pojechać 25 minut o 15w mocniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czy w urządzeniu też te strefy są źle wpisane? Może coś się przestawiło np przy aktualizacji softu w urządzeniu. Ostatnio chyba była aktualizacja na 6.20.0. Potem mogło się to zsynchronizować z GC. Jeśli są wpisane to spróbuj ustawić te wartości od nowa.

Zobacz też w GC czy przed 7.10 nie zrobił Ci się update softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wejdź w "Ustawienia konta", a następnie w "Ustawienia prywatności". Tam aktywuj opcję "Segmenty" (suwaczek na zielono).

W tym momencie pod mapą i wykresami aktywności pojawi się zakładka "Segmenty". Jak w nią klikniesz, będziesz mógł utworzyć segment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba ustawić na korzystanie z segmentów Garmina a nie z segmentów Stravy. W aplikacji GC wchodzisz w Trening -> Segmenty -> trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybierasz Segmenty Garmin. po drugie, żeby istniejące segmenty Ci się pojawiały to musisz ustawić prywatność treningu na "wszyscy".

Tworzenie segmentu to tak jak na screenach od @grzybu . Dla mnie osobiście tworzenie segmentów w Garminie to porażka. Próbowałem przenieść segment ze Stravy, wybrałem z treningu odpowiedni fragment trasy i ku mojemu zdziwieniu po utworzeniu segmentu skrócił się on o kilkadziesiąt metrów - punkty startu i stopu się nie zgadzały z tym co ustawiałem, również ścieżka została jakby puszczona bardziej skrótowo. Jeśli znajdę zrzuty ekranu to wrzucę dla lepszego zobrazowania. Najlepsze są jednak segmenty ze Stravy no ale tu potrzebujesz wykupić subskrypcję za 250PLN żeby to działało. Jest jeszcze opcja wrzucenia sobie segmentów Stravy do Edga - będą się one wyświetlać w czasie jazdy, ale nie synchronizują się ze Stravą - więcej tutaj: https://www.forumrowerowe.org/topic/241772-komputer-garmin-edge-530-czy-na-pewno/?do=findComment&comment=2240627

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, steve69 napisał:

Wejdź w "Ustawienia konta", a następnie w "Ustawienia prywatności". Tam aktywuj opcję "Segmenty" (suwaczek na zielono).

 

Mam aktywne.

 

5 godzin temu, provayder napisał:

Po pierwsze trzeba ustawić na korzystanie z segmentów Garmina a nie z segmentów Stravy. W aplikacji GC wchodzisz w Trening -> Segmenty -> trzy kropeczki w prawym górnym rogu i wybierasz Segmenty Garmin. po drugie, żeby istniejące segmenty Ci się pojawiały to musisz ustawić prywatność treningu na "wszyscy".

 

W prawym górnym rogu mam tylko: wersje mapy, pasy rowerowe i szlaki, rodzj map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...