Skocz do zawartości

[2000 zł] rower górski, damka.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę kupić rower żonie, uparła się że musi być górski na szerokich oponach. zastanawiam się nad Kross Lea 6.0.

Dodam że ja jeżdżę na Merida crossway 100, i trasy jakie będziemy pokonywać to jak na nią będą duże bo uważam że 

nie ma co wsiadać na rower jak się nie zrobi co najmniej 30 km.

przedział cenowy +/- 2000 zł. Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, stonsi26 napisał:

Dla niej rower ma być ładny ,kolorowy.

Sprawa prosta - niech wybierze sobie ten który się jej podoba :) Byle był to 29er. Potem zmienisz opony na szerokie, ale relatywnie szybkie (Kenda SBE, Piedmont, Conti Race King, Double Fighter czy inne) i "będzie pani zadowolona". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma dość kosztowny pomysł , a biorąc pod uwagę budżet ....  Stawianie przed faktem dokonanym też nie wydaje się dobrym pomysłem . Rowery crossowe też mogą być ładne . Może pokazać żonie kilka , może niech się przejedzie i na crossie i MTB  . Przydała by się wizyta w dobrym sklepie rowerowym gdzie można przejechać się na kilku rowerach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo czynników wpływa na ,,łatwość jeżdżenia " ale w tym przypadku trzeba skupić się na oponach . Samo większe koło nie sprawi że rower pojedzie lżej ale w rowerach crossowych montuje się zazwyczaj mniej terenowe czyli bardziej asfaltowe opony . W MTB możesz mieć terenowe kloce które w łatwym terenie i na asfalcie nie są potrzebne , a dają dużo większe opory toczenia . Oczywiście można w MTB założyć dobre opony ,  z małym bieżnikiem ale to pociąga dodatkowe koszty . Ilość biegów , jeśli nie będziecie jeździć w górach , nie ma znaczenia . 3x8 w zupełności wystarczy . Tzn wystarczy mniej ale taki jest standard w rowerach z tej półki cenowej .

MTB może też ( ale nie musi ) mieć bardziej pochylona pozycję , cross może mieć bardziej rekreacyjną ale to zależy od konkretnego modelu i upodobań osobistych . Czyli rower należy przymierzyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzięki, raczej pójdziemy w takim razie w crossowe rozwiązania. W tym tygodniu w sklepie coś jej dopasujemy, mam nadzieję że będzie ktoś kompetentny i dobrze doradzi.

Majówka się zbliża, trasa Kraków-Zakopane. mam nadzieję że nie będzie problemu z pogodą i z koroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - Zakopane . Nie wiem którędy chcesz jechać . Ja znam tą trasę tylko z autobusowych przejazdów , no podjazdy tam są srogie , a droga ruchliwa .  W takim razie napęd 3x8 to minimum . I to lepszy byłby napęd z MTB ....  Korba 22( 24 ) - 32 - 44  , czy jakoś tak  , kaseta 11-34 . To by się przydało na długich i stromych podjazdach . W crossach jest przeważnie korba 28 - 38 - 48 , czasem 26 - 38 -48 i to jest lepsze rozwiązanie .

W sumie może przesadzam , nie jechałem tamtędy na rowerze więc moje odczucia mogą być błędne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się być fajną trasą, trasa która jest dostępna na aplikacji traseo https://www.traseo.pl/trasa/velo-dunajec-wyjazd-z-krakowa?fbclid=IwAR3KDpKIJFS6FYEjxnjcMgBZDEKyK6I82KDwzzGaqqOvxb01tncpiSZxRMY . Ale niestety pogoda nie dopisze i tą trasę musimy przełożyć na inny raz.

Poza tym to muszę poczytać trochę o tych korbach, kasetach bo nie mam o tym zielonego pojęcia i nie do końca jestem pewny czy mój rower mi odpowiada,

ale na razie to jeszcze żonie trzeba zrealizować zakup. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...