Skocz do zawartości

[cross] który wybrać?


kulciqq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)
Od kilku lat nie jeździłam na rowerze.... i przyszedł czas na zmiany!
Tak więc dzisiaj udałam się do sklepu i mam dwóch kandydatów, ale możecie coś doradzić innego - budżet 2000zł.
Szukam roweru na asfalt, trasy ok. 30km, ale też leśne ścieżki okazjonalnie i może kiedyś dłuższe trasy po asfalcie (typu 200km).
Te, które dziś oglądałam w sklepie to: 1) Romet Orkan 1 D ; 2) Kross Evado 4.0
Co myślicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rometa 1D sobie odpuść . Słaby . Ale do 2tyś powinnaś kupić Orkana 3D który jest już akceptowalny  , a za 2100  Orkana 4D który jest przyzwoitym rowerem .

Kross Evado 4 jest porównywalny do Orkana 3D .

O innych nie ma co się rozpisywać bo nie wiadomo czy u ciebie będą dostępne . Czyli napisz co ew jeszcze ci się spodobało .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych dwóch jeździłam po sklepie, ten Kross mnie urzekł i miał wygodne siodełko. Nic więcej mi obsługa nie pokazała w tych wymiarach.. 

Szczerze i tak nadal mam dylemat czy na pewno cross, a nie górski - cross o wiele wygodniejszy, ale boję się, że przez cienkie opony szybko wyląduje razem z rowerem na asfalcie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evado 4.0 jest taki sobie ani dobry ani zły . W tej cenie trudno kupić rewelacyjny rower co nie znaczy że nie można na takim jeździć z przyjemnością . Najsłabszą , budzącą wątpliwości częścią są hamulce - mechaniczne tarczówki . Nigdy na takich nie jeździłem , opinii w necie też dużo nie ma ale z tego co czytałem takie hamulce wymagają co jakiś czas regulacji . Nie jest to bardzo skomplikowane ale jedna trzeba podłubać . Dużo lepsze były by hydrauliki . Takie ma Kross Evado 5.0 tyle że kosztuje ok 2500 tyś . Ogólnie 5.0 jest trochę lepszy . 

Z innych wartych uwagi   

http://www.unibike.pl/flashlds.html 

Ten Uni ma też wersję wyposażoną w błotniki , bagażnik itd

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/1576/crossway-15-d-lady

,, Cienkich " opon nie ma się co obawiać , tym bardziej że tak naprawdę nie są takie cienkie . Górski rower na szerokich oponach na pewno jest lepszy .... w górach , a konkretnie na górskich szlakach gdzie kamienie , korzenie , błoto , na terenowych zjazdach albo w piachu . Na asfalcie , czy polnej drodze grube opony nie dodają stabilności tylko większe opory toczenia . Wszystko zależy od tego gdzie zamierzasz jeździć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...