Skocz do zawartości
  • 0

Miejski rower męski do 1500-2000 z


Gość Robert

Pytanie

Cześć, 

Jestem rowerowym laikiem. W zeszłym roku, w ładna pogodę, zacząłem regularnie dojeżdżać do pracy rowerem - korzystałem wówczas z roweru miejskiego, których stan delikatnie mówiąc pozostawiał wiele do życzenia i nieraz się umęczyłem.

W tym roku w Łodzi zostały zlikwidowane rowery miejskie, nie wiadomo czy i kiedy pojawią się znowu. Aktualnie pracuję w domu, ale z czasem będę musiał wracać do pracy stacjonarnej - chwilowo będę jeździć na pożyczonym rowerze. Nie mam samochodu i w związku z aktualna sytuacja nie chciałbym korzystać z komunikacji miejskiej. Dodatkowo warto spalić kilka dodatkowych kcal. 

Codzienny dystans to około 8 km w jedną stronę. Właściwie przez całą drogę korzystam ze ścieżek rowerowych, trasa nie ma znacznych wzniesień i spadków. 

Rower od czasu do czasu służyłby też najpewniej do drobnych weekendowych wycieczek, ale to też byłyby najpewniej równe tereny. 

Mam 187 cm wzrostu i ważę 90 kg. Ustaliłem że rama odpowiednia dla mnie musiałby mieć 61 cm. 

Nie ukrywam, że zależy mi też na wyglądzie (klasyczny, miejski wygląd retro). 

We własnym zakresie znalazłem rower marki Sparta : https://allegro.pl/oferta/rower-sparta-pick-up-classic-czarny-61-cm-9084353900?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Próbowałem wyszukać tańsze modele (np. Romet retro): https://allegro.pl/oferta/rower-romet-retro-28-rama-21-l-miejski-city-2016-7680443611?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Romety reteo nie są już dostępne gdzie indziej, a ten ma za krótka ramę. Poza tym, z tego co ustaliłem, Sparcie bliżej jakością do marek typu batavus czy gazelle, które kosztują prawie 2x tyle co założony budżet. 

Budżet to 1500-2000 zł. Szczerze mówiąc im bliżej do dolnej granicy tym lepiej. Wymieniona wyżej Sparta przekracza go o 200 zł i jej wybór byłby ostatecznością. Interesuje mnie zakup na raty wiec chciałbym kupić rower nieużywany, z pewnego źródła. 

Prosiłbym o ocenę Sparty i o ewentualne tańsze alternatywy. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...