Skocz do zawartości

[wybór ramy] rozmiar szosy endurance?


regit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje przerzucić się z crossówki i zakupić pierwszą szosę endurance, mój wzrost to 171 a przekrok około 84. Zastanawiam się nad odpowiednią ramą bo chcę jeździć na co dzień ale i robić jakieś wypady do 200km, myślę nad używką scotta ale jeszcze nie wiem który rocznik ustrzelę: Scott speedster 2015. Którą ramę mi doradzicie M czy S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Chociemir napisał:

Czy przekrok jest dobrze zmierzony? Bo wydaje się spory jak na 171 cm wzrostu.

Nie wiem, w lekkim rozkroku na bosaka w spodekach wsadzilem 1cm twardy zeszyt i od niego odznaczyłem szczyt boku który przylegał do szafki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mihau_ napisał:

Zdecydowanie S.

Przy tym stosunku wzrostu do przekroku (stosunkowo krótki tułów) nie ma sensu żebyś pchał się w coś większego a i tak te 530mm górnej rury wydaje mi się maksymalną wartością na jakiej będziesz mógł komfortowo jeździć.

Czyli coś takiego powinno być ok w tych pieniądzach?

Scott speedster 2015

51 minut temu, Chociemir napisał:

Czy przekrok jest dobrze zmierzony? Bo wydaje się spory jak na 171 cm wzrostu.

Nie wiem, w lekkim rozkroku na bosaka w spodekach wsadzilem twardy zeszyt o grubośći 1cm i od niego odznaczyłem szczyt boku który przylegał do szafki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, regit napisał:

Czyli coś takiego powinno być ok w tych pieniądzach?

Scott speedster 2015

Nie urzeka mnie ani troszkę. Korba 105 5600, przerzutka chyba też. Podrabiany strój bmc to średnia zachętaB) Ogólnie jesteś w stanie znaleźć za te 2200 rower na 105 5800 2x11 choć niekoniecznie scott'a (bo te ogólnie są względnie drogie i na rynku pierwotnym i wtórnym - choć z obecnymi addict'ami trochę się to zmienia na plus)

Zerknij tutaj

https://www.olx.pl/oferta/jak-nowy-rower-szosowy-scott-speedster-20-CID767-IDArykB.html#b43650ec5d

Tiagra 2x10 - "nowoczesny" dobrze działający napęd, nadal folia na obręczach, na zębach korby praktycznie nie widać startego lakieru, można powiedzieć, że rower jest nowy. Do tego masz podsiodłowkę, licznik i oświetlenie. O wiele bardziej się to opłaca a coś tam z ceny pewnie urwiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mihau_ napisał:

Nie urzeka mnie ani troszkę. Korba 105 5600, przerzutka chyba też. Podrabiany strój bmc to średnia zachętaB) Ogólnie jesteś w stanie znaleźć za te 2200 rower na 105 5800 2x11 choć niekoniecznie scott'a (bo te ogólnie są względnie drogie i na rynku pierwotnym i wtórnym - choć z obecnymi addict'ami trochę się to zmienia na plus)

Zerknij tutaj

https://www.olx.pl/oferta/jak-nowy-rower-szosowy-scott-speedster-20-CID767-IDArykB.html#b43650ec5d

Tiagra 2x10 - "nowoczesny" dobrze działający napęd, nadal folia na obręczach, na zębach korby praktycznie nie widać startego lakieru, można powiedzieć, że rower jest nowy. Do tego masz podsiodłowkę, licznik i oświetlenie. O wiele bardziej się to opłaca a coś tam z ceny pewnie urwiesz

No ten wygląda lepiej :P, możesz mi jeszcze polecić jakieś modele typu endurance okolo 2k zł które będą miał przynajmniej tiagre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, regit napisał:

No ten wygląda lepiej :P, możesz mi jeszcze polecić jakieś modele typu endurance okolo 2k zł które będą miał przynajmniej tiagre? 

Ciężko powiedzieć, rynek używek jest mega szeroki i masa marek, nawet tych "nieznanych" się przewija

Powinien się trafić giant defy, cube peloton, triban 540, trek domane, z treka będzie też seria "one" ale tego musisz szukać na piechotę bo ludzie różnie opisują w ogłoszeniach, czasami trafi się cannondale synapse. Można popatrzeć na fuji bo czasami fajne rzeczy się trafiają

Tu masz fajną opcję, do tego nówka sztuka choć nie do końca aż tak bardzo endurance. Znajomy ma ten model i nie ma się do czego przyczepić

https://www.olx.pl/oferta/nowa-szosa-centurion-hyperdrive-2000-CID767-IDAI0fc.html#f18e630957

a tu masz geometrię

https://www.centurion.de/de-de/bike/2017/hyperdrive-2000-136

Nic lepszego za 2k nie kupisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, cześć z tych modelów przeglądałem. Próbowałem kupić tego scotta za 2700 ale sprzedający odpisał że do niedzieli jest zarezerwowany a w niedziele że czeka na przelew, rower nadal wystawiony ale chyba nie jest mi pisany. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.04.2020 o 09:48, Mihau_ napisał:

Ogarnij tego nowego centuriona, świetna opcja za taką kasę

Nie udało mi się kupić żądnej Principi które mi się spodobały ale za to kupiłem tego Centuriona, dzięki za link ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...