Skocz do zawartości

[koszulka kolarska] którą wybrać santini, martombike, nw,


kazik1701

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w trakcie kompletowania pierwszego stroju na mój rowerek typu gravel. Zdecydowałem się na klasyke i minimalizm. 

Udało mi się kupić bluzę, potówkę i spodenki z santini na promocji na bikester.pl

Natomiast nie mogę znależć tam koszulki w moim rozmiarze L/Xl

Znalazłem kilka koszulek w internecie, chciałbym się doradzić która z nich była by najlepsza jakościowo, którą wykluczyć.

Chciałbym też zapytać o dwie strony czy są godne zaufania są to: odziezdlakolarzy.pl oraz https://www.holokolo.pl podejrzewam że jest to jeden wlaściciel obydwóch stron, sprzedają chinczyki, repliki ale widzę tez santini i castelli. Ktoś wie czy te stronki są legit?

Najbardziej zmierzam ku santini żeby było do kompletu:

https://allegro.pl/oferta/koszulka-rowerowa-santini-classe-ne-roz-l-9165343655 czy jest warta swojej ceny???

 

Ewentualnie inne propozycje:

https://www.centrumrowerowe.pl/koszulka-z-krotkim-rekawem-craft-essence-pd19788/?v_Id=130023

https://sklep.bcmnowatex.com.pl/koszulka-vezuvio-sx4.html

https://www.centrumrowerowe.pl/koszulka-z-krotkim-rekawem-craft-essence-pd19788/?v_Id=130023

https://www.bikester.pl/northwave-force-koszulka-kolarska-czarny-550328.html

https://allegro.pl/oferta/koszulka-northwave-jd-jersey-l-white-black-8232195052

https://martombike.com/produkt/koszulka-213-pro-tour-black-stripes/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wspierać polską gospodarkę i wziąć coś od bcm/martombike

Santini spoko jeśli chodzi o stosunek cena jakość, jeśli chodzi o sklep to też spoko, kupowałem od nich buty

W dobrej cenie i polskie masz też https://shop.elvelo.pl/

Teraz, kazik1701 napisał:

Mam, nie polecam, dziadowski, twardy suwak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MaxCava napisał:

Te Polskie firmy szyją z Polskiej bawełny, farbowane Polską chemią na Polskich maszynach jak rozumiem ?

Obawiam się, że ubrania na rower nie są szyte z bawełny. Zresztą większość twoich postów, w których próbujesz zabłysnąć jest denna. Do sarkazmu i ironii niezbędna jest inteligencja.

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie było z sarkazmu. Nie znam materiałów z jakich jest szyta odzież rowerowa, nie interesuje się tym.

Chciałem się dowiedzieć, co w tych produktach jest Polskiego. One wogóle są szyte w PL ? Czy tylko firma w PL jest zarejestrowana ?

Już pomijam fakt "kupuj bo Polskie" a cena x2 lub w porównaniu z np. chińskimi ubraniami, które są bdb jakość ( trzeba tylko wiedzieć, które kupić ). Jak kogoś stać niech utrzymuje Polskie firmy z własnej kieszeni, mnie może i też stać tylko nie bardzo widzę argumenty za zakupem z Polskiej firmy. Potrafisz je podać ( materiał z naszego kraju, sprzęt na jakim szyją naszej produkcji, oprogramowanie do projektowania ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaxCava napisał:

Nic nie było z sarkazmu. Nie znam materiałów z jakich jest szyta odzież rowerowa, nie interesuje się tym.

Chciałem się dowiedzieć, co w tych produktach jest Polskiego. One wogóle są szyte w PL ? Czy tylko firma w PL jest zarejestrowana ?

Już pomijam fakt "kupuj bo Polskie" a cena x2 lub w porównaniu z np. chińskimi ubraniami, które są bdb jakość ( trzeba tylko wiedzieć, które kupić ). Jak kogoś stać niech utrzymuje Polskie firmy z własnej kieszeni, mnie może i też stać tylko nie bardzo widzę argumenty za zakupem z Polskiej firmy. Potrafisz je podać ( materiał z naszego kraju, sprzęt na jakim szyją naszej produkcji, oprogramowanie do projektowania ) ?

Nie o to pytałem, a jeśli już znasz te chińskie tanie i dobre jakościowo ubrania to po prostu napisz. Jaka firma, gdzie kupować. Chętnie sprawdze ofertę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kazik1701 napisał:

Nie o to pytałem, a jeśli już znasz te chińskie tanie i dobre jakościowo ubrania to po prostu napisz. Jaka firma, gdzie kupować. Chętnie sprawdze ofertę. 

Pytaj @SoloTM i przeglądaj stronę o zakupach na Ali tutaj na forum. 

Ja kupowałem ost. 3 lata temu 3 koszulki i są nadal w świetnym stanie,a kosztowały 1/3 "polskich".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz pojęcia o odzieży kolarskiej to dlaczego wypowiadasz się na temat jakości polska vs chińska?

6 minut temu, MaxCava napisał:

Jak kogoś stać niech utrzymuje Polskie firmy z własnej kieszeni, mnie może i też stać tylko nie bardzo widzę argumenty za zakupem z Polskiej firmy. Potrafisz je podać ( materiał z naszego kraju, sprzęt na jakim szyją naszej produkcji, oprogramowanie do projektowania ) ?

A może najpierw sprawdź czy w ogóle ktoś w tym kraju produkuje materiał, z którego można coś uszyć? Znasz jakiegoś producenta polskich wkładek? Ile polskich firm produkuje maszyny do szycia do profesjonalnego użytku? Z polskiej stali i polskiego plastiku?

Sprawdź sobie nawet raso czy danielo, który szyje w Polsce, płacąc w Polsce ZUS i US rzeczy dla teamów z world tour, min dla sky/ineos.

Teraz, kazik1701 napisał:

Nie o to pytałem, a jeśli już znasz te chińskie tanie i dobre jakościowo ubrania to po prostu napisz. Jaka firma, gdzie kupować. Chętnie sprawdze ofertę. 

Z chińczyków we w miarę dobrej kasie możesz sprawdzić spexcel, rion i racmmer. No ale nie licz na spektakularną jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chińczyka NW 2019 ( kupiony komplet za 50 pln - mega okazja - o dziwo przed black friday ) i jestem po 4 wyjazdach. Wszystko ok. ( rozmiarowka zanizona o 1-2 numery - w zaleznosci od naszej budowy - bo koszulka to na pewno o 1 rozmiar, a w moim przypadku spodenki o 2 rozmiary - kupiłem w ciemno 2 x większy rozmiar  i jest ok ( tzn. koszulka bardzo ok, spodenki na styk, ale ja nieproporcjonalny jestem  )

Nic nie pękło, nie popruło się. Natomiast z racji tego, że mój rozmiar jest duzy, to wszyli przez to ( tak mi się wydaje ) kołnierz jak dla obwodu w szyi  rozmiar 50. ( a mam tylko 45-46 ) zahaczyłem tez paskiem od kasku po koszulce - nieco niżej niż kołnierzyk i powyciągałem kilka nitek. No, ale za 50 pln ( bez promocji jak dolar byl tanszy to chodzily po 75-80 pln ) to naprawde nie ma co narzekac.  Spodenki ( na szelkach ) są wysokie na brzuchu, żeby zrobić siku trzeba się nagimnastykować nieco bardziej niz w moich poprzednich strojach.

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Z Chińczykami raczej mam doświadczenie ze spodenkami (X-tiger, przyzwoita jakość za małą kasę). Znajomi mają Wosawe, też w dobrej cenie przyzwoity produkt, również dostępny w Polsce w cenie 2 x większej niż w Chinach (to przed dodaniem VAT i opłaty pocztowej). Rockbros mam fajną kurteczkę i czapeczki, sądzę, że mógłbym zaufać też ich koszulkom w chińskich cenach.

Z polskich to cenię sobie nową rzecz w tym roku, czyli granatową Eroe, bardzo lekki materiał, fajnie przylega do ciała, boki mocno przewiewne z siateczką. Na szosie spisuje się bardzo dobrze w upalne dni.  Niestety raz założyłem nieopatrznie w teren i otarcie o korę drzewa (akurat dość ostrą w tym miejscu) wytargało dziurę, zatem model na szosę tylko. Natomiast zgodnie ze swoją polityką dostałem 50% zniżki crash replacement i mam już drugą, bez wydartej dziury, a w tamtej coś sobie naszyję odblaskowego np. 

Attiq - używam intensywnie na rowerze spodenek, spodni, bluzy i bielizny termicznej. Koszulek letnich nie mam póki co, ale wzornictwo zdecydowanie się im poprawia. Jeżeli jakość jak innych produktów to jak najbardziej tak.

Inną próbę zrobiłem w tym roku z koszulkami Kaymaq, czyli brandem MikeSport. Wydają się niezłe cenowo dla "mniej zawodowych". Całościowo wzornictwo i jakość materiałów wydawały się spoko. Niestety po 4 użyciach rozszczepił się zamek kieszonki, nawet nie bardzo używany (raz baton i raz małe klucze). Zamek od samego początku słabo chodził, ale do pewnego momentu działał. Reklamacji nie uznali stwierdzając, że sobie wypchałem kieszonkę od środka. Akurat do tego się nie poczuwam i próbowałem im jednak wytłumaczyć, jednak trafiłem na beton i zero dyskusji. To był zatem mój ostatni zakup u nich, odpowiedzialność za produkt widocznie wybiórcza, jak im przypasuje. Jest póki co w czym wybierać w innych firmach.

Koszulka Kaymaq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Widzę, że od dawna w wątku nic się nie dzieje ale zapytam.

Miał ktoś styczność z tym chińskim sklepem?

www.koszulkarowerowa.com

 

EDT.: Pytanie przeniosłem do nowego wątku.

Edytowane przez istvan6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam, że ja prawie zawsze kupuję budżetowe ciuchy. Jak na razie nie naciąłem się na jakiś totalny sh*t, na kilka lat wystarczają.

Moje pytanie dotyczy tylko czy nie wtopię kasy. Najchętniej kupiłbym coś od polskiego "producenta", ale mam swoje wymagania kolorystyczne

i wzornicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia intensywności i ilość spędzonych godzin w roku.

Chińska budzetówa ma się nijak( materiały, szwy, nici, wkładki), gdy przy nie aż tak strasznej dopłacie wybiera się krajowe np Sisu, czy Attiq. realizują też własne wymagania kolorystyczne i wzornicze, ale tu już odsyłam do wspomnianych producentów.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam link do artykułu + kilka nazw w komentach z mini bazą polskich producentów odzieży rowerowej\sportowej. Niestety z 2020 roku, część info jest nieaktualna, ale zawsz coś.

Jak dla mnie to sztos jest u BCM Nowatex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...