Skocz do zawartości

Nie mogę założyć korby Xt m771 do suportu Fsa bb9200


Lukasdnb

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wpadł w moje ręce długo oczekiwany suport Fsa bb9200 ceramic( v4.9,73e,mtb, 24mm),chcę go zamontować razem z moją korbą Shimano xt m771-k,oczywiście oś 24mm i suport także pod ten rozmiar.Gdy złożę wszystko w całość z zachowaniem wszystkich wytycznych obydwu firm(momenty śrub i misek sup.) mam minimalny ale wyraźny luz na osi, jakby łożyska fsa były za luźne, gdy zakładam suport shimano(bb-51) na oś, to musze użyć ciut siły bo wchodzi cisno i siedzi pięknie, natomiast fsa praktycznie sam spada na dół i kiwa się minimalne( słychać wyraźny jakby przeskok jak ruszam na boki),i cholerka nie wiem czy mam reklamować łożyska czy coś robię nie tak?Ale co mogę nie tak robić?Ma ktoś z was jakieś doświadczenie w stosowaniu sportów Fsa razem z korbami Shimano?Fsa Europa a konkretnie pan Stefano dał mi moim zdaniem śmieszna odpowiedź na mojego maila do nich, powiedział że pierwszy raz widzi taką korbę i że on dokonuje doboru suportu do korby na podstawie jakiejś strony www na której wpisuje jaka korba a ona " wypluwa"  kompatybilny suport Fsa,i wyszło że zaleca do korby m771 suport bb6200 road czyli szosowy i jakaś podkładkę falistą do tego,odpowiedziałem im że dziękuję za pomoc eksperta który swoją wiedzę czerpie ze strony internetowej( chodziło mi bardziej o wiedzę poprzedzoną własnym doświadczeniem),która w dodatku proponuje suport szosowy do korby mtb( wiem że bb6200 road też ma średnicę osi 24mm), generalnie nie umieli mi pomóc,zaproponowali podkładkę uszczelniająca chyba MW150 , niebieski oring gumowy na metalowym pokładzie, cieniutki i niewiem jakby miał zlikwidować mój luz.

Ps: proszę nie śmiejecie się z mojego j ang. :)To był film nagrywany dla Fsa

20200415_164637_HDR.jpg

20200415_164747_HDR.jpg

20200415_164757_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...