Skocz do zawartości

[hamulce] BB7+żywica+Magura Storm Rotor- lepiej hamuje na mokro niż sucho


kubiako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Mam problem z swoim hamulcem przednim. Mam Avid BB7 z klockami żywicznymi i tarczą Magura Storm Rotor 180. Wszelkie problemy jakie znalazłem na forum czy w google to problem z hamowaniem po zamoczeniu hebla. U mnie jest na odwrót. Jak hamulec jest suchy to hamuje bardzo słabo, ale wystarczy go zamoczyć żeby rower stawał w miejscu po muśnięciu klamki. Oczywiście po zamoczeniu zaczynają piszczeć jak zażynane prosię, ale wiem że to jest normalne. Próbowałem je regulować na wszystkie możliwe sposoby. Klocki wymienione na nowe i dotarte. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na pewno jest to jedna z lepszych zagadek jakie spotkałem na forum.  Tarcza wygląda normalnie. Może jest jakaś kontaminacja na powierzchni tarczy i w połączeniu z wodą zmienia wsp. tarcia statycznego i kinetycznego? Piszczenie jest spowodowane przechodzeniem z tarcia statycznego na kinetyczne na statyczne na kinetyczne .... itd wiele razy na sekundę, stad wibracje tarczy które przenoszą się na ośrodek- powietrze i słyszymy pisk. Ja proponuje zeszlifować tarczę  papierem 600 okrężnie/ poprzecznie, by mieć rysy jak na nowych tarczach, Things To Consider Before Buying Used Brake Rotors

odtłuścić alkoholem izopropylowym- ważne, nie inne środki
klocki leciutko na 300, w poprzek,by rysy były prostopadle do kierunku w jakim działają,  spryskać izopropanolem, i jak to wyschnie i złożysz to co do joty robisz to co na filmie, nic innego, czekasz dzień i znowu to co w filmie, powoli będą zyskiwać na sile, nawet nie testuj jak hamują, będzie słabo ale z czasem wzrośnie. Swoje metaliki chyba 3, 4 razy tak docierałem, i potem podczas jazdy nie hamowałem nigdy do pełnego zatrzymania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 10.04.2020 o 20:05, kubiako napisał:

Witam Wszystkich,

Mam problem z swoim hamulcem przednim. Mam Avid BB7 z klockami żywicznymi i tarczą Magura Storm Rotor 180. Wszelkie problemy jakie znalazłem na forum czy w google to problem z hamowaniem po zamoczeniu hebla. U mnie jest na odwrót. Jak hamulec jest suchy to hamuje bardzo słabo, ale wystarczy go zamoczyć żeby rower stawał w miejscu po muśnięciu klamki. Oczywiście po zamoczeniu zaczynają piszczeć jak zażynane prosię, ale wiem że to jest normalne. Próbowałem je regulować na wszystkie możliwe sposoby. Klocki wymienione na nowe i dotarte. Co może być przyczyną?

a wiesz ze juz na ktoryms hamulcu mam podobne odczucie? gdy zaczyna popadywac deszcz i lekko skraplac klocki i tarcze to zaczyna sie robić żyletka. W ktoryms filmie o docieraniu była o tym wzmianka i koleś podał za przykład docieranie na mokrych podzespołach porównując do szlifowania na mokro (?) gdzie znacznie szybciej powstaje połączenie cierne klocki- tarcza własnie przy dodatku- wodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...