Skocz do zawartości

[Hamulec] shimano Saint magura mt5


witek_hehe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Niedawno złożyłem hamulec na klamce shimano Saint i zacisku magura mt5. Składając go założyłem na przewód hamulca (przewód od magury) oliwkę magura oraz pin shimano.Mam spory problem z odpowietrzeniem hamulca mimo tego że robie wszystko tak jak trzeba.Czy problem z odpowietrzeniem może być zależny od pinu i oliwki w przewodzie?Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 04:12, Lawstorant napisał:

Tylko po co takie kombinacje? Dlaczego nie trzymać się jednego producenta?

Chciałem ulepszyć standardowy hamulec mt5 poprzez dodanie klamki od shimano. Jak wyczytałem w internecie takie połączenie jest sensowne i wiele osób chwali sobie właśnie takie hamulce. Klamki magury są z plastiku a dźwignia jest niewygodna i mało ergonomiczna 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
17 godzin temu, witek_hehe napisał:

Składając go założyłem na przewód hamulca (przewód od magury) oliwkę magura oraz pin shimano.

Oliwka była nowa? Poza tym oliwka i pin różnią się w obu firmach i to może być problem. Jeśli już robisz takie coś to zawsze używaj nowych części zgodnych z klamką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Zakupiłem zestaw oliwek i pinów shimano tak na wszelki wypadek. Ich modele to:

-Oliwka i pin shimano BH90

-Oliwka i pin shimano BH59

A więc tak, 

Zdjelem starą oliwkę i pin i założyłem nową i zaczełem wbijać pin. Niestety gdy już wbiłem pin do końca oliwka dalej mogła swobodnie przejść przez koniec przewodu. Macie jakieś sugestie co mogłem źle zrobić? Przewód ucielem równo specjalnymi cążkami. Dodam jeszcze że próbowałem wbić pin BH90 praz Bh59 i okazało się że pin od BH90 wchodzi luźniej niż pin Bh59. 

 

 

 

Prosiłbym również o ewentualne sugestie co może powodować to że hamulec caly czas jest zapowietrzony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W klamkach Saint stosuje się przewód BH90, także pin od tego powinien być użyty. Oliwka zaciska się na przewodzie przy wkręcaniu do korpusu klamki.

Wcześniej, na oliwce Magury połączenie było szczelne? Czy przy silnym wciśnięciu klamki na kilkanaście sekund co najmniej z połączenia z przewodem nie ciekł olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...