Skocz do zawartości

[Scott Metrix 20 2020] Gravel z prostą kierownicą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu roweru za ok 4k PLN, interesuje mnie rower zbliżony parametrami do Gravela, ale z prostą kierownicą, moją uwagę przykuł Scott Metrix 20, czy drodzy forumowicze mogą zerkną na osprzęt czy to zestawienie jest w porządku? W temacie komponentów mam tylko podstawową wiedzę. Będę wdzięczny za opinie.

https://www.scott.pl/produkt/1051/6712/Rower-Metrix-20/

Pozdrawiam,

 

 

78505212_1329598200545165_1083273984222429184_o.jpg

Edytowane przez Lunarboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak się podoba, to wsiadać i jechać :)

A tak bardziej serio - osprzęt Tiagra jest ok. Pytanie czy szosowy kompakt z kasetą 11-32 to nie będzie np. za twardo  do tego gdzie i jak zamierzasz jeździć. Hamulce to chyba jakaś kombinacja na bazie najprostszych MT200.  Koła podstawowe, piasty Formula mają zdaje się niezbyt ciekawe opinie, ale nawet w wyższym budżecie jest to komponent na którym producenci oszczędzają. Rurki jak rurki. Czy w tej cenie warto - na pewno bym spytał o rabat. Myślę, że mało kto ma taki rower, także i o prawdziwe opinie z autopsji będzie trudno. Bez przymiarki bym nie kupił, tylko o to będzie obecnie trudno.

Tak BTW, czemu nie rower z barankiem?

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeżdżenie alu rowerem na wąskich oponach po szutrach, to będzie tortura. Jeśli chcesz jeździć po gorszych asfaltach i offroad tylko jako krótka dojazdówka, to kup szosę endurance. W zasadzie teraz większość szos to endurance. W tym budżecie możesz mieć canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
29 minut temu, Mateusz30 napisał:

Jeżdżenie alu rowerem na wąskich oponach po szutrach, to będzie tortura.

Scott ma opony 35c ,które do wąskich nie należą.

 

29 minut temu, Mateusz30 napisał:

Jeśli chcesz jeździć po gorszych asfaltach i offroad tylko jako krótka dojazdówka, to kup szosę endurance.

Jaka logika w proponowaniu szosy endurance w porównaniu do roweru z płaską kierownicą i oponami 35c przeznaczonym raczej do miasta ? Dwa bardzo różne rowery.

Nie wszyscy muszą mieć szosą czy giętą kierownicę. 

Sam Matrix wygląda bardzo fajnie , z niezłym osprzętem ,który bez problemu poradzi sobie zarówno w mieście jak i na szutrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...