Skocz do zawartości
R10

[Nóżka] Jaka podstawka do rowerków na kółkach 16''-20''?

Rekomendowane odpowiedzi

R10
Napisano (edytowane)

Junior dostał rower na kołach 20'' z podstawką (nóżką) Nexelo mocowaną za suportem.
Niestety z taką podstawką jest kłopot, bo zwykle pedał blokuje możliwość rozłożenia lub złożenia podstawki, dla dziecka to trochę trudne podnosić tylne koło i obracać pedałami.
PYTANIE:
Czy znacie podstawkę (nóżkę) mocowaną do tylnego trójkąta dla rowerków o kółkach 16'' - 20'' (i oczywiście koła bez tarcz)?

Edytowane przez R10

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
seraph

Accent Kids Nieregulowaną za 10 zł się znajdzie.

Jeśli rower ma wolnobieg, a to można obrócić korbą w tył, ale pewnie o tym pomyślałeś:whistling:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Roballinho
Napisano (edytowane)

Do dwóch rowerów 20" kupowałem taką https://allegro.pl/oferta/ixs-stopka-nozka-tylna-alu-24-28-i62-6926441534 

Ma silną sprężynę i rower stoi stabilnie. Trzeba tylko przy niej trochę poprawować, skracając do odpowiedniej długości ten ruchomy element. 

IMG_20200405_172541.thumb.jpg.659ef21d9b68311661a228088fb72826.jpg

A tu na tej samej zasadzie przerobiłem do 16" stopkę z Decathlonu. Niestety, z tego co widzę, już nie ma jej w ofercie.

IMG_20200405_172635.thumb.jpg.d7264ad403c53aa0d2eee55874b9c4c0.jpg

Edytowane przez Roballinho

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
R10

Chciałbym, żeby nóżka przy ziemi miała w miarę szeroką stopkę, żeby np. w trawnik się nie wbijała (mam traumę z dzieciństwa z cienką drucianą nóżką Romet ;)).
Teraz ma taką:
https://allegro.pl/oferta/podporka-centralna-reg-16-20-nexelo-8515759097
i jest dość szeroka na dole, rower stoi stabilnie na trawie, ale blokuje sobie lewym pedałem mozliwość złożenia nóżki (cyt.: "Taataaa!!!";))
Ciekawa jest ta (choć niestety droga):
www.aktywnysmyk.pl/akcesoria-i-czesci-do-rowerow/1515-nozka-hebie-ax.html
nie do końca rozkminiam jak montowana.
Generalne pytanie, czy nóżka mocowana centralnie nie zapewnia jednak lepszej stabilności podpartego roweru niż nóżka przy tylnym kole (przy przypadkowym potrąceniu, powieszeniu na kierownicy kasku czy podmuchu wiatru)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• vegeta391
      Przez vegeta391
      Hej.

Wybaczcie tak prozaiczny i niewyjściowy temat.
      Chciałbym zapytać, czy ktoś może jest w stanie zidentyfikować stopkę, którą montowano w budżetowych meridach kalahari.
      Interesuje mnie temat, bo sam mam jedną taką meridę i zamontowana w niej stopka (widoczna na zdjęciu) naprawdę dobrze się sprawuje, jest wytrzymała, nie wygina się, nie hałasuje podczas jazdy i ładnie trzyma równowagę (jest dobrze „wyprofilowana”?). Chciałbym dokupić takie same (lub bardzo podobne równie sprawne) do innych rowerów. Szukając tu i tam nie udało mi się niestety znaleźć niczego zadowalającego; niby dużo podobnych, ale żadna „nie działa”, jak należy.

Poniżej zdjęcie kalahari 570 podwędzone stąd.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    • raficz
      Przez raficz
      Witam, jeśli ktoś posiada informację na temat podpórki bocznej która może pasować do pogiętej ramy levela takiej jak w filmie proszę o informację:

znalazłem dwie które może? powinny? się nadawać????

1. KROSS CRANE II

2. KROSS HERON II

tylko nie wiem czy te nie będą zawadzać przy pedałowaniu - rama jest mocno rozgięta/pogięta w tyle...

ps. jeśli masz pisać żebym nie montował bo nie; to nie pisz no chyba że wiesz że to nie wykonalne w tych modelach:/
    • Ted07
      Przez Ted07
      Witam,

kilka tygodni temu zakupiłem rower Cube Cross 2015 i chciałbym do niego dokupić podpórkę (nóżkę) aby można było rower bezpiecznie postawić. Dodam, że jeżdżę razem z sakwami.

Moje propozycje są następujące, zastanawiam się nad 3 modelami:
      Cube CMPT
      http://www.cube.eu/uk/equipment/accessories/kickstands/product/cube-cubestand-cmpt-black/ 

Cube MTB
      http://www.cube.eu/uk/equipment/accessories/kickstands/product/cube-kickstand-standard-mtb-2627529-black/

Cube Universal
      http://www.cube.eu/uk/equipment/accessories/kickstands/product/cube-kickstand-universal-black/

Możecie coś doradzić w tej sprawie?
    • ziw98
      Przez ziw98
      Potrzebuje nóżki do scott'a tego co powyżej i nie wiem jaką kupić moglibyście mi podpowiedzieć.
    • ziw98
      Przez ziw98
      Potrzebuje nóżki do scott'a tego co powyżej i nie wiem jaką kupić moglibyście mi podpowiedzieć.