Skocz do zawartości

[Nóżka] Jaka podstawka do rowerków na kółkach 16''-20''?


R10

Rekomendowane odpowiedzi

Junior dostał rower na kołach 20'' z podstawką (nóżką) Nexelo mocowaną za suportem.
Niestety z taką podstawką jest kłopot, bo zwykle pedał blokuje możliwość rozłożenia lub złożenia podstawki, dla dziecka to trochę trudne podnosić tylne koło i obracać pedałami.
PYTANIE:
Czy znacie podstawkę (nóżkę) mocowaną do tylnego trójkąta dla rowerków o kółkach 16'' - 20'' (i oczywiście koła bez tarcz)?

Edytowane przez R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch rowerów 20" kupowałem taką https://allegro.pl/oferta/ixs-stopka-nozka-tylna-alu-24-28-i62-6926441534 

Ma silną sprężynę i rower stoi stabilnie. Trzeba tylko przy niej trochę poprawować, skracając do odpowiedniej długości ten ruchomy element. 

IMG_20200405_172541.thumb.jpg.659ef21d9b68311661a228088fb72826.jpg

 

A tu na tej samej zasadzie przerobiłem do 16" stopkę z Decathlonu. Niestety, z tego co widzę, już nie ma jej w ofercie.

IMG_20200405_172635.thumb.jpg.d7264ad403c53aa0d2eee55874b9c4c0.jpg

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, żeby nóżka przy ziemi miała w miarę szeroką stopkę, żeby np. w trawnik się nie wbijała (mam traumę z dzieciństwa z cienką drucianą nóżką Romet ;)).
Teraz ma taką:
https://allegro.pl/oferta/podporka-centralna-reg-16-20-nexelo-8515759097
i jest dość szeroka na dole, rower stoi stabilnie na trawie, ale blokuje sobie lewym pedałem mozliwość złożenia nóżki (cyt.: "Taataaa!!!";))
Ciekawa jest ta (choć niestety droga):
www.aktywnysmyk.pl/akcesoria-i-czesci-do-rowerow/1515-nozka-hebie-ax.html
nie do końca rozkminiam jak montowana.
Generalne pytanie, czy nóżka mocowana centralnie nie zapewnia jednak lepszej stabilności podpartego roweru niż nóżka przy tylnym kole (przy przypadkowym potrąceniu, powieszeniu na kierownicy kasku czy podmuchu wiatru)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...