Skocz do zawartości
zatara64

[Czujnik kadencji] Sigma - montaż na korbie

Rekomendowane odpowiedzi

zatara64
Napisano (edytowane)

Czesc,

kupilem czujnik kadencji Sigma i nie jestem pewny jak zamontowac magnes. W instrukcji jest pokazane zeby magnes, ktory powinien byc ma korbie, wlozyc do plastikowego "kubeczka" i ten później wcisnac w otwor, ktory jest w korbie od wewnetrznej strony. W mojej korbie jest w tym miejscu metalowa zaslepka i magnes moze sie tylko trzymac za pomocą sily przyciagania. Czy odpadnie w czasie jazdy po wybojach? Jakie macie doświadczenia?

KORBA.png

Edytowane przez zatara64

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

To masz jakieś dziwne korby albo pedały. Ten plastik powinien wejść w oś pedału,  w komplecie powinny być dwa w zależności od tego, czy pedały są na imbus 6 czy 8 mm.

Samą siłą przyciągania może się nie utrzymać, ale jak go dodatkowo zabezpieczysz taśmą, powinno wystarczyć. Nie musi być dokładnie w tym samym miejscu, ważne żeby przechodził przy każdym obrocie blisko czujnika.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zatara64

Mam Rometa Mustanga M4 z 2019 roku. Moze za jakis czas wymienie pedaly.

Chcialem uniknac "klejenia" ale moze nie bedzie wyjscia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
some1

Takie coś? Odkrec pedał bo to pewnie tylko plastikowa zaślepka na wycisk.

rower-romet-mustang-m4-2-135732-f-sk6-w1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zatara64

Odkrece i zobacze, probowalem zaslepke srubokretem podważyć, ale siedzi bardzo ciasno. Na pewno jest metalowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamfan

Przyklej magnes silikonem albo dobrą dwustronną taśmą.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• niweja
      Przez niweja
      Witam.
      Zastanawiam się nad zakupem licznika rowerowego Sigmy (nie mam jeszcze upatrzonego modelu).
      Czy w można jakoś ustawić automatyczną synchronizaję aktywności Sigma -> Endomondo/Trainingpeaks/Strava ?
      Zainstalowałem aplikację "Sigma link" i są dostępne tylko dwa ostatnie serwisy: TP i Strava. Nie ma endomondo.
      Czy jest mozliwość połączenia konta z endomondo ?
    • Robur82
      Przez Robur82
      Witam, poszukuje prostego licznika rowerowego w którym przy wymianie baterii lub ich zgonie przez zimę nie ginie przebieg
      Zależy mi głównie na solidności urządzenia, żeby w słońcu był czytelny
      z funkcji podstawe wystarczą :
      prędkość, ogólny przebieg, dzienny przebieg, ewentualnie czas jazdy,
      Chyba w 2009 -10 roku kupowałem Authora Zenith, i żonie jakiegoś miejskiego też Authora to wzieliśmy do nich lepsze liczniki firmowane znaczkiem Author.
      A dzieciom jakies najtańsze sigmy
      Liczniki dzieci były bezproblemowe, a te nasze drogie gówna do niczego nie nadawały się, przez I rok jako tako latem coś było widać, a w kolejnych latach na słońcu kompletnie niewidoczne, nawet w cieniu trzeba było pod różnymi kątami patrzeć, żeby coś odczytać. kolejna wada to reset przebiegu przy wymianie baterii
    • serengerd
      Przez serengerd
      Witam,
      Na początku chciałem się przywitać bo jestem tutaj pierwszy raz.
      Szukałem tematu na forum,  już samo wpisanie nazwy roweru nie przyniosło żadnego rezultatu.
      Sprawa wygląda następująco:
      Kupiłem w Holandii w sklepie ze sprzętem używanym rower. Potrzebowałem zwyczajnego, ale podczas czyszczenia go, okazało się iż ma naklejki "electric", a w tylnym kole z dużego piasta (piastu??) wystaje kabelek :)
      Od razu wpisałem nazwę roweru w Google i pokazało mi się mnóstwo wyników z identycznym modelem co mój nowo nabyty i wszystkie były elektrykami.
      Baterii ani reszty okablowania czy wyświetlacza i przycisków/wajch nie było.
      Moje pytanie jest następujące: czy jest możliwe samemu naprawić ten rower? tzn sprawić by znów był elektrykiem?
      Forum pozwala na dodanie śmiesznie małych plików, więc dodaję link ze zdjęciami z Googlephotos: https://photos.app.goo.gl/5WCtGDxxYWtCifek8

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

• duduspl
      Przez duduspl
      Witam,
      mógł by mi ktoś powiedzieć jak to złożyć  

Podczas rozkładania jakoś nie zwróciłem na to uwagi

• m0d
      Przez m0d
      Na sprzedaż używany licznik bezprzewodowy Sigma ROX 6.0
      Zestaw na 2 rowery (prędkość, kadencja) + pulsometr zakładany na klatkę piersiową.
      Normalne ślady użytkowania, gdzieniegdzie drobne ryski, itp.

W skład zestawu wchodzą:
      - licznik Sigma ROX 6.0 - 1szt.
      - podstawka do montażu licznika - 2szt.
      - bezprzewodowy czujnik prędkości - 2szt.
      - bezprzewodowy czujnik kadencji - 2szt. (Uwaga: jeden z czujników ma urwany styk od baterii, sprzedaję jako uszkodzony )
      - gumowa podkładka do montażu czujników - 4szt.
      - magnes na szprychę do czujnika prędkości - 2szt.
      - magnes na ramię korby do czujnika kadencji - 2szt.
      - czujnik pulsu - 1szt.
      - pasek do czujnika pulsu - 1szt.
      - pasek na rękę z mocowaniem do licznika - 1szt. (licznik można dzięki temu nosić na ręku i używać np. podczas biegania wraz z pulsometrem)
      - kluczyk do dekielków od baterii - 1szt.
      - fabryczne opakowanie

Cena za całość: 270zł (do rozsądnej negocjacji  )

Najchętniej odbiór osobisty w Warszawie, ewentualna wysyłka do dogadania.
      W razie dodatkowych pytań zapraszam na priv.
      Zapraszam!