Skocz do zawartości

[Tłumik] Rockshox 3-pos Scott Twinlock


Cona78

Rekomendowane odpowiedzi

Scott w swoich rowerach montuje niestandardowe tłumiki widelca z zaworowaniem umożliwiającym ustawienie pośrednie. W widelcach RS jest to coś takiego:

https://www.bikesale.com/rockshoxsidb13-positionchargerremotedamperassemblyforscotttwinlockremoteonly.aspx

ns 11.4018.098.000 FORK DAMPER ASSEMBLY - REMOTE 3 POSITION CHARGER REMOTE (INCLUDES REMOTE SPOOL & CABLE CLAMP) COMPATIBLE WITH SCOTT TWIN-LOCK REMOTE ONLY - SCOTT SID B1

Niestety nie wiadomo z czym to jest kompatybilne, jakich manuali i jakich zestawów serwisowych używać.

Końcówka z uszczelką wygląda inaczej niż w zwykłym chargerze.

Edytowane przez Cona78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej końcówce mówisz?
I skąd informacja, że to jest jakiś nietypowy tłumik? Ostatnio oddawałem swojego SIDa (właśnie RL3) na serwis i nie zwrócono mi uwagi na to, żeby było w nim coś niestandardowego. Co prawda mam wrażenie, że blokada nie jest tak twarda jak była, ale to najpewniej tylko wrażenie.
A TwinLock to tylko manetka, do której wchodzą dwie linki. Poza tym żadnych kosmicznych technologii w niej nie ma - zasada działania jak w każdej innej manetce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

O jakiej końcówce mówisz?
I skąd informacja, że to jest jakiś nietypowy tłumik? Ostatnio oddawałem swojego SIDa (właśnie RL3) na serwis i nie zwrócono mi uwagi na to, żeby było w nim coś niestandardowego. Co prawda mam wrażenie, że blokada nie jest tak twarda jak była, ale to najpewniej tylko wrażenie.
A TwinLock to tylko manetka, do której wchodzą dwie linki. Poza tym żadnych kosmicznych technologii w niej nie ma - zasada działania jak w każdej innej manetce.

O uszczelce tłumika przez którą wychodzi tłok.

Niestandardowość polega na tym że tylko Scott coś takiego montuje. Manetka nie ma tu nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...