Skocz do zawartości

[Numer ramy] Nieczytelność, obejście problemu i wątpliwości.


no1

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że rama jest pomalowana proszkowo. Malowanie takie nakłada grubszą warstwę pokrycia na materiał niż zwykle jest. Osobiście musiałem przykładowo, siłowo wepchać hak przerzutki na miejsce, mocowania pancerzy również trzeba było troszkę wyrobić. Są to jednak błahostki.

Numer ramy po malowaniu wygląda tak:

knZCqie.jpg

Jak widać - nic nie widać. Pomyślałem że mógłbym zrobić naklejki jak w moim drugim rowerze:

zyeuXi7.jpg

Zaprojektowałem więc w kreatorze na jednej ze stron od firmy, która zajmuje się takimi rzeczami bardzo podobne naklejki. Całość to około 20 złotych wliczając przesyłkę za 40 sztuk.

wvJsFu9.jpg

I finalnie:

1UqjPZO.jpg

A moje pytanie brzmi; W razie jakiejś kontroli jak pokażę bagietmajstrowi naklejkę z numerem ramy, którą sam zrobiłem, to mogę mieć kłopoty? Oczywiście rama legalna papiery w domu mam. Ale z drugiej strony nieczytelność numerów a posiadane dokumenty na konkretne numery... Hmm

 

Ale wkońcu numer ma być widoczny i jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Danuel napisał:

A sprawdzają w ogóle takie rzeczy?

Jak dostają prikaz na sprawdzanie numerów, to sprawdzają,siłą rzeczy.

Co jakiś czas mają takie akcje (krótkie) żeby pokazać,że w tym kierunku coś robią.

Tylko to taki pic na wodę,baz numerów skradzionych rowerów jest kilka,a oni mają dostęp do części,przynajmniej jakiś czas temu tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymóg posiadania na ramie wogóle numeru ? Przecież to nie pojazd mechaniczny z obowiązkową kontrolą techniczną.

Tak bym postąpił, że oświadczenie iż rower jest legalnie kupiony a papiery masz w domu, a jak nie, to niech ryją, tylko o kosztach ich poinformuj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam niedawno kupionego Scotta i ma nr ramy na ramie od spodu w formie papierowego paska z nr  coś takiego: "AS121123123" kod qr i kreskowy. Tylko, że to zwykły papier. To wygląda na jakąś lipę, dali by to przynajmniej nadrukowane na plastiku 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...