Skocz do zawartości

[Rama] Dartmoor Wish pro - wymiana lozyska


KOSmal93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wziąłem się parę dni temu za wymianę łożysk w dartmoorze wish pro 2013.

Problem polega na tym, że łożysko się rozsypało i nie mam pojęcia jak je wybić / wykrecic.

Mam wyjety caly wahacz, może ktoś ma jakieś pomysły - albo orientuje się czy ktoś w woj. Łódzkim jest w stanie wywalić te resztki łozyska (zewnętrzne bieżnie).

Nigdzie nie mogę znaleźć podobnego tematu, jak wymienić standardowe łożysko wiem - praski różne samoróbki posiadam :) ale w tym przypadku nie ma jak podejść.

 

IMG_20200402_224026.jpg

IMG_20200402_224040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedź, co do punktaka i młotka - próbowałem i i już widzę że nieszcze tym ramę od wew. Strony, więc odpuszczam.

Łożyska rozpadły się po odkręceniu ... Pierwszy raz takie coś widzialem

Kolego Kamil czy mógłbyś za linkować o jaki ściągacz chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KOSmal93 napisał:

Kolego Kamil czy mógłbyś za linkować o jaki ściągacz chodzi ?

Przykładowo coś takiego miałem na myśli:

https://tooles.pl/sciagacz-bezwladnosciowy-do-lozysk-wewnetrzny-mlotek-10-32-mm-war328

Można tym złapać rozsypane łożysko za rowek w którym pracowały kulki. Myślę że nie zaszkodzi przy tym lekkie podgrzanie ramy.  Tylko żeby nie było że polecam ten konkretny zestaw. Nie miałem tego w rękach.  Może masz jakiegoś zaprzyjaźnionego mechanika samochodowego który ma takie cuś w pasującym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pierścienie, z jednej strony udało się wycisnąć bieżnie łożyska (tam gdzie łożysko było już naruszone, przez co weszły dwa pierścienie) z drugiej strony jest miejsce tylko na jeden pierścień, który poddaje się pod naciskiem śruby i podkładki. Chyba bez ściągacza się nie obejdzie.

IMG_20200404_152706.jpg

IMG_20200404_152652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...