Skocz do zawartości

[serwis] poszukuję stołu serwisowego rowerowego.


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jak w temacie, poszukuje stołu rowerowego do serwisu z dwoma zaczepami na tylne i przednie koło.

Szukałem w internecie i widziałem oferty po 600 zł i więcej a na allegro pustki.

 

Proszę o pomoc, stół może być używany.

 

Dodatkowo, wiem że tutaj sami specjaliści, ale co myślicie nad otwarciem nieewidencjonowanej firmy na terenie okolic Chorzowa jako serwis rowerowy (serwis na terenie mieszkania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem limity, jak będę miał duże zainteresowanie na tyle by samemu otrzymać firmę i mieć z tego rozsądne pieniądze - to otworze normalną firme, inaczej będzie to działalność dorywcza, nie chce się pakować firmę bez faktycznego przetestowania rynku.

 

Tak czy owak poszukuję stołu serwisowego do rowerów - najlepiej używanego - jakieś porady / wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne są podejścia.

Ja bym nie patrzył na to pod kątem opłacalności i w kategoriach lepszy/gorszy tylko inaczej - chcę się bawić w serwis, potrzebuję stojaka, dobry stojak kosztuje tyle, bez tego ani rusz, ale można na początku kupić tańszy i zarobić na lepszy. Na stojaku z Lidla, który idealny nie jest (ale całkiem przyzwoity) można sporo rowerów naprawić zanim się rozleci. 

Co mogę podpowiedzieć ze swojego serwisowego doświadczenia - nie ma wygodniejszego narzędzia jak stojak, gdzie rower łapiesz za sztycę, czasem ramę w ciągu kilku sekund i masz do niego swobodny dostęp z dosłownie każdej strony, możesz regulować sobie kąt pod którym wisi, jest na idealnej wysokości i swobodnie można przy nim pracować. 

Dwa - jeśli kiedyś miałbym otworzyć własny serwis czy choćby wyposażać sobie garaż w domu podstawowym narzędziem od którego bym zaczął byłby stojak Parktoola. No zwyczajnie nie wyobrażam sobie pracy bez takiego stojaka. 

Drugim dobrym rozwiązaniem jest solidny stojak do wieszania roweru za tylne widełki - i większość rzeczy można przy nim zrobić, jedynym minusem jest to że trzeba się schylać. Ale taki można kupić/zrobić za grosze. 

Dla mnie wzorcowym stojakiem drugiego typu jest ten https://bikefoot.wordpress.com/ nasz lokalny wyrób, niestety już niedostępny i nieprodukowany. Ale takiego rozwiązania bym szukał.

Podstawa to solidne profile - żeby nie był za lekki i przez to niestabilny, i solidne haki, przykręcane (ale nie wkręcane) z możliwością lekkiego poluzowania i dociągnięcia motylkiem, to ważna bo jak wiesza się na nich rower bez przedniego koła to wtedy haki mogą się obrócić i górny ustawia się pod kątem. 

Do podstawowych napraw typu wymiana dętki, regulacja przerzutek, hamulców jest niezastąpiony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda podobnie jak ten z Lidla, także powinien być okej.

Możesz też poszukać czy w podobnym budżecie nie ma czegoś lepszego - wiem że Jula też ma swoje własne stojaki. 

Co do rękawiczek - nie wiem, naprawdę. Nastał ciężki okres.

Różne są podejścia do tematu - ja rękawiczek używam do czyszczenia części w myjce, do babrania się przy napędzie itp. Poza tym nie lubię - więc pasta BHP plus krem do rąk :D 

Najlepsze są chyba nitrylowe, lateksowe mogą uczulać. 

Całkiem dobrze sprawdzają się też zwykłe rękawiczki ogrodowe/warsztatowe, pokryte gumą, coś tego typu 

VERTO-97H152-REKAWICE-NITRYLOWE-OGRODNIC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...