Skocz do zawartości

[do 2500] Cross dla faceta o wzroście 193 cm i 100 kg wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, m0d napisał:

image.png.664d74832116daab8223d8bc17870099.png

Jeśli w tabelce dla 4C jest podany reach tak jak jest zaznaczony na rysunku, to jest to wymiar jak dla roweru z prostą kierownicą :)

Dodaj gięcie baranka i długość klamkomanetek. W górnym chwycie analogicznym do trzymania prostej kierownicy praktycznie się nie jeździ dłużej niż na chwilę, dla odpoczynku czy rozprostowania...

Ja bym się przymierzył też do innych rowerów (oczywiści o ile minie obecny pierdzielnik). Z takich niby "mniej szosowych" masz też np. Meridę Silex czy któryś z modeli Gianta, nazwy w tej chwili nie pomnę niestety :(

 

Silex jest bardzo fajny i wygodny, jedyna wada to brak mocowania do bagażnika, a to jednak do codziennego wożenia np. torby z laptopem najwygodniejsza opcja.

W ogóle warto mierzyć, te gravele róznią sie od siebie bardziej, niż by się można spodziewać. Jari na przykład niby podobny, ale mi nie przypasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zubrr napisał:

W ogóle warto mierzyć, te gravele róznią sie od siebie bardziej, niż by się można spodziewać. Jari na przykład niby podobny, ale mi nie przypasował.

Dokładnie tak. Nie ma przecież "wzorcowej geometrii gravela" :) Na Fuji sam się swojego czasu napaliłem i po przymiarce też odpadł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nie chce zaśmiecać forum, dlatego podbije temat. Szukam Crossa podobnie jak kolega, który założył temat, jednak dysponuje znacznie mniejszym budżetem. Max 1500. Waga 100, wzrost 193. 

na razie dumam nad kands STV 700 lub 900 albo storm cross areo 1.0

Chyba, że polecieć coś innego, jestem zielony w te klocki, a po godzinach buszowania na forum mam jeden wielki mętlik. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabe rowery. Nie dasz rady nagiąć budżetu do 1679?

Za tyle być może udałoby się znaleźć Unibike Prime. Rozmiar 21. Ma solidne koła więc przy Twojej wadze na pewno by się sprawdziły. 

Ewentualnie można szukać modelu Flash w rozmiarze 23, jest na tyle duży że ktoś może jeszcze ma na stanie i wyprzedaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak max 1500 to używka, przeglądaj olx czy allegro i wypatruj okazji - trochę to czasochłonne, i znaleźć coś z dnia na dzień raczej niemożliwe.

Wierz mi można ustrzelić fajną sztukę, mało używaną w bardzo dobrej cenie - tylko takie okazje to w przeciągu paru godzin od wystawienia znikają ( nawet u mnie w rodzinie ostatnie cztery sprzedawane rowery znikał w ciągu doby ). A jak będziesz miał coś upatrzonego ponad twój budżet ( ale nie zaporowo więcej ) to też radzę obserwować. Bo jak coś nie schodzi to sprzedawcy lubią obniżać. Ja tak kupiłem aparat cyfrowy ( chciałem konkretny model ) gdzie sprzedawca jak mu się aukcja kończyła, to nową wystawiał o 50 zł mniej - i tak z 700 do 500 zł ( choć jak stał za 550 zł to trochę się bałem że ktoś podbierze ), a także rower XC w zeszłym roku gdzie też wisiał trochę czasu na olx, potem z dnia na dzień spora obniżka bo sprzedający potrzebował szybko gotówki - udało mi się pierwszemu z nim skontaktować, jak jechałem po niego to dwa razy dzwonił czy na pewno jadę bo ma klientów. Notabene rower nówka, a szukałem sumiennie z 1,5 miesiąca, gdzie parę okazji mnie ominęło bo się czaiłem.

Technicznie to w pierwszej kolejności patrzyłbym na to aby nie miał wolnobiegu, tylko kasetę, od altusa wzwyż, hamulce przy tym budżecie bez znaczenia. Widelec - nie jeździłem na suntour 3010, ale celowałbym w jakiegoś nvx czy nex.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Unibike to właśnie z tego powodu - dają do niego solidne koła, a na tym oszczędza większość producentów. A jeśli chodzi o rowery z okolic 1500 zł to być może nawet wszyscy. Wszystkie te Kandsy, Lazaro itd mają koła słabej jakości. 

No i wiem że Flash jest droższy ale skoro masz tyle wzrostu to wspominam o nim właśnie dlatego że czasem w sklepach zalegają takie rowery dla koszykarzy :D I można na nie dostać dobry rabat. 

Kross niestety z solidnych kół nie słynie, a też rower kosztuje prawie 2 tysiące. Nie jest tyle wart. 

Wiem też że Northtec dawał do swoich rowerów nierdzewne szprychy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...