Skocz do zawartości

[pomiar mocy Stages 105 R7000 gen3] współpraca z polar v650


clip7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na stronie polara jest informacja, że V650 jest kompatybilny tylko z Stages gen1 i gen2. Natomiast z gen3 jest niekompatybilny. Czy to kwestia czasu aż wyjdzie nowe oprogramowanie na V650 czy może zostanie tak już do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział na początku...

Najpierw problemy z synchronizacją z telefonem - poprawione. Brak ant+ no i te problemy z kompatybilnością ze Stages gen3. Przecież to jeden z najpopularniejszych mierników mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide o zaklad ze ten polar bedzie dzialał z V3.... gdyby sie dalo podjechac na jakas ustawke i sprawdzic...ktos tam by bankowo mial V3.... ale teraz ustawki zakazane... :P

A tak na marginesie, to ja bym teraz kupil np Ronde, ktore dziala jak stages a kosztuje pare setek mniej. 

Mam stages v3 i Ronde 1gen i nie widze specjalnej różnicy miedzy ich dzialaniem. 

Za to na pewno nie kupilbym stagesa v1 i v2 :P bo to byl sh*t i loteria ..z zasiegiem po ant+

 

EDYTA: to ten v650 nie ma ant+ ? :> To musisz uwazniej wybrac Ronde,  bo gen 1 ma tylko ant+ na pokladzie, nastepne maja juz BT.

tos Pan kupil :P ant+ to pdstawa ... wszystko ze soba dziala, najstarsze licnzik ...np Bontrager node 2.1  z najnowszymi pomiarami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arek_wro napisał:

 Tego drugiego już sprzedałem. Nie bardzo widziałem różnicę między jednym i drugim.

Roznica byla taka ze gen2 i1...miewaly problem z zasiegiem i rwaly polaczenie po ant+...i ludzie przekladali nawet liczniki z mostka na rame ;-)) co do samego pomiaru mocy, pewnie wiekszych roznic nie ma.

Godzinę temu, clip7 napisał:

Polar podaje złe informacje.

Napisz do nich zeby se to poprawili na stronie...bo wstyd :-p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przy okazji zapytam.

Jest ustawienie: średnia moc krocząca. Jest zaznaczone 1s, 3s, 30s. Przy takim zaznaczeniu to jak ta moc jest próbkowana? Myślałem, że możliwe jest ustawienie tylko 1 opcji: 1s lub 3s lub 30s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są już uśrednienia po stronie liczka nie mające związku z samym pomiarem

A wydaje mi się, że ta średnia kroczoca to po prostu średnia z ostatnich sekund, w garminie nazywa się to moc 1s, ...3s, itd

A zaznaczone masz 1,3, 30 bo jest jeszcze opcja 1-99, czyli manualne podanie czasu usredniania, jak wejdziesz glebiej chyba bedzie opcja wybory ktora konkretnie 1,3 czy 30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, clip7 napisał:

Przy takim zaznaczeniu to jak ta moc jest próbkowana?

Probkowana jest mozna powiedziec ciagle tj duzo czesciej dla 1s w ramieniu, natomiast do licznika pchane jest to co ramie nazbieralo pewnie podczas tej jednej sekundy i usrednilo...czyli na tyle ciagle by miec ta dokladnosc pomiaru z pudelka. Co do 3s i 30s ja nie jestem pewny gdzie nastepuje to obliczanie, podejrzewam tez ramie, skoro robi to dla 1s to czemu nie dla 3s czy 30sek Przeciez tam siedzi sobie low powerowy procek.....jest zaimplementowany ant+, bt...jest tam firmware....ktory sie z czasem zmienia ...

Ciezko mi sobie wyobrazic ze moj stary bontrager node 2.1 na barterii 2032 na ktorej chodzi do 3lat cos usrednia z 30sek czy nawet z 1sek..z drugiej strony ramie tez jest na 2032.....tylko ze ramie jest specjalizowane ...podejrzewam ze to pomiar mocy robi to usrednianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...