Skocz do zawartości

[Korba, przednia przerzutka] Dobór napędu Gravel DIY


Wojciech.J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Niestety moja wiedza jest zbyt uboga i nie znalazłem interesującej mnie konfiguracji.

Składam Gravel na ramię Octane

One Gridd. Suport BSA68. Oś tylna 12x142.

Nie chcę się pakować w korby stricte szosowe. Korba GRX RX600 2x10 ma linię łańcucha 46,9. Musiałbym iść w przerzutkę przednią GRX FD-RX400. Czy klamka Tiagra 4700 lub 105-5700 obsłuży ?

Wczoraj trafiłem na poza grupowe korby Shimano FC-R460. Realna oszczędności w zakupie w porównaniu z GRX. Tutaj mamy linię łańcucha 43,5 czyli dowolna przerzutka Tiagra lub 105 z przodu.

Proszę o pomoc w doborze korby, przerzutki przedniej i kasety przy założeniu, że tylna przerzutka będzie ze sprzęgłem GRX400 (ponoć klamka Tiagra obsłuży) lub jak wystarczy kasy będzie Ultegra RX800 z klamką 105 (tylko przerzutka jest pod napęd 2x11 i nie wiem czy to się uda)

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wojciech.J napisał:

Nie chcę się pakować w korby stricte szosowe. Korba GRX RX600 2x10 ma linię łańcucha 46,9. Musiałbym iść w przerzutkę przednią GRX FD-RX400. Czy klamka Tiagra 4700 lub 105-5700 obsłuży ?

Tiagra 4700 tak, 105 5700 nie (105 5700/ultegra 6700 i starsze grupy 10s mają ciąg linki jak 6/7/8/9s)

Ogólnie to grx 10 jest kompatybilny z tiagrą 4700 (powiedzmy, że 1:1) oraz wszystkimi grupami 11s (tutaj trzeba ograniczyć przerzutkę na śrubach) i zostaje po prostu jedno nieużywane przełożenie na klamce.

12 godzin temu, Wojciech.J napisał:

Proszę o pomoc w doborze korby, przerzutki przedniej i kasety przy założeniu, że tylna przerzutka będzie ze sprzęgłem GRX400 (ponoć klamka Tiagra obsłuży) lub jak wystarczy kasy będzie Ultegra RX800 z klamką 105 (tylko przerzutka jest pod napęd 2x11 i nie wiem czy to się uda)

1. Korbę możesz założyć jaką chcesz. Jedyne ograniczenie to takie, o którym napisałeś - jeśli wrzucasz korbę grx to przednia przerzutka musi być grx bo inne mogą mieć za mały zasięg.

2. Tylna przerzutka GRX400 będzie pracować z tiagrą 4700 oraz wszystkimi klamkami z grup 11s

3. Ultegra RX jest ogólnie spoko ale zauważ, że max koronka na kasecie to 34T, do grx można chyba większą zapakować

4. Kasetę możesz wziąć jaką chcesz. Sprawdź tylko wcześniej jak jej rozpiętość ma się do tego co obsłuży przerzutka + sprawdź pojemność przerzutki.

Hamulce mechaniczne czy hydraulika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując:

1. Klamkomanetki Tiagra 4700,

2. Suport Shimano Hollowtech II - BB RS500

3. Korba Shimano   - 2x10 rz. 48-34 

4. Przerzutka przednia Shimano Tiagra FD 4700

5. Przerzutka tylna Shimano GRX RD RX400

6. Kaseta Shimano Deore CS-HG50 10 rzędowa 11-36

4 godziny temu, Invincibe. napisał:

Hamulce mechaniczne czy hydraulika?

Planuję mechaniczne  Avid BB7 Road (jak budżet się dopnie to w wersji Road S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Wojciech.J napisał:

Planuję mechaniczne  Avid BB7 Road (jak budżet się dopnie to w wersji Road S) 

Biorąc pod uwagę, że avid'y tanie nie są ogarnąłbym inne rozwiązanie.

Zamiast bb7 i klamek tiagry kupiłbym coś takiego https://www.olx.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-st-rs-405-zaciski-st-br405-CID767-IDE9D2i.html#174348c967

Wszystko będzie kompatybilne, cenowo wyjdzie podobnie a będziesz miał hydraulikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Biorąc pod uwagę, że avid'y tanie nie są ogarnąłbym inne rozwiązanie.

Zamiast bb7 i klamek tiagry kupiłbym coś takiego https://www.olx.pl/oferta/klamkomanetki-shimano-st-rs-405-zaciski-st-br405-CID767-IDE9D2i.html#174348c967

Wszystko będzie kompatybilne, cenowo wyjdzie podobnie a będziesz miał hydraulikę.

Tylko, że ja mam ramę z mocowaniem PM a zdaje się to jest IS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Z tego co wiem jest FM, w sumie adaptery PM-FM też są. No ale to musisz poszukać i policzyć czy się to opłaci

Tak masz rację to FM. Przejście istnieje. Ale zakup i sprowadzenie tego do Polski już się nie opłaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wojciech.J napisał:

Czyli podsumowując:

1. Klamkomanetki Tiagra 4700,

2. Suport Shimano Hollowtech II - BB RS500

3. Korba Shimano   - 2x10 rz. 48-34 

4. Przerzutka przednia Shimano Tiagra FD 4700

5. Przerzutka tylna Shimano GRX RD RX400

6. Kaseta Shimano Deore CS-HG50 10 rzędowa 11-36

W dniu 31.03.2020 o 10:19, Invincibe. napisał:

Hamulce mechaniczne czy hydraulika?

Planuję mechaniczne  Avid BB7 Road (jak budżet się dopnie to w wersji Road S)

Podbijam temat i proszę fachowców o wypowiedź czy powyższa konfiguracja zagra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...