Skocz do zawartości

[Komplet Hamulców hydraulicznych do 500zł.] Jakie kupić?


Davvvi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zastanawiam się nad zmianą hamulców tarczowych hydraulicznych. Obecnie posiadam jakieś tam Shimano z zaciskami m965. Polecilibyście coś lepszego do kwoty 500zł za komplet przód tył? W ogóle kupię coś lepszego w tej kwocie? Hamulce muszą zatrzymać cały ebike rozpędzony do 60kmh. Waga wraz z kierowcą to około 130kg. Tylko asfalt i dojść płasko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak wygląda Falcon? To rower 70kg + kumpel 77kg i zatrzymują go SLX 675 z metalikami na tarczach 203mm.

I teren cięższy i prędkości większe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Davvvi napisał:

M6000 raczej odpadają. Mają opinię przeciekających. Myślę o dołożeniu trochę kasy i kupnie M7000 wraz z klockami metalicznymi. Tyle ,że nowe. 

Na pewno ? Z tego co ja wyczytałem to sikają M8

Posiadam i M7 i 2xM6 ( jeden komplet jak tylko weszły, drugi w tamtym roku ) - żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu na forum nie pisał ktoś o tych cieknących M6000. Ja tam się nie znam. Mam M395 ze 3 lata i żaden nie cieknie ale słabo hamują. W końcu mają co zatrzymywać. Rower przerobiony na ebike mam od tego roku. Wcześniej wystarczyły.

W tym temacie to przeczytałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica między nimi to rozmiar tłoczka, przecież M7000 są skuteczniejsze. O czym więc ta rozmowa skoro to ebike i duża masa? Bierz SLXy i jeździć. Zeszczać się mogą wszystkie, ale nie nastawiaj się na to, że akurat Tobie się to przytrafi. Na rynku jest tyle sztuk hebli Shimano, że po prostu czasem się zdarzy komuś problem. A spróbuj porozglądać się wśród jeżdżących za czymś innym, Magury, Formula itp - będzie to jeden na tysiąc.

 

M7000 to bardzo, bardzo dobre hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam ponownie. Otóż pojawia się problem z zakupem SLX m7000. Mimo dostępności na stronie internetowej dwóch sklepów, moje zamówienie zostało anulowane z powodu braku dostępności. M7100 odpadają na starcie ze względu na wężyk hamulcowy po prawej stronie. Zamówiłem M8000. Czy warto było dopłacić? Jeszcze  mogę anulować zamówienie a przesyłka pobraniowa więc nie ma kłopotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...