Skocz do zawartości

[pomoc zakupowa] Trek Madone 5.2 - porównanie ofert. Proszę o pomoc.


Kate_Paul

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam taki rower: https://allegrolokalnie.pl/oferta/trek-madone-5-2-r52-full-carbon-kola-miche-carb - czy jest mocno wyjechany i czy ewidentnie coś w nim nie gra?

"Rower w trekowskim rozmiarze 52, więc stosunkowo mały. Ja mam 175 cm wzrostu i to jest chyba absolutne max dla tego roweru. IMO rower może być idealny dla kobiety albo dla młodzieżowca. Komin widelca nie przycinany."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kate_Paul napisał:

Ten zielony ma 6 lat. 

Akurat sam mam Madonkę i ten zielony na 100% ma nie mniej niż 8 lat. Widać po bardzo starej generacji ramy. 6 letnie Madnonki (2014, 2015) miały już inną ramę.

Można wiedzieć czemu wybierasz takie starocie? Miej na uwadze, że teraz każdy nowy/mało używany rower na karbonie i 105 będzie działał lepiej niż takie ujechane rowery w starej technologii. Przez te kilka lat ramy karbonowe zwłaszcza jeżeli chodzi o profile i tłumienie w rowerach aero poszły mocno do przodu.

Już pomijam fakt, że im starszy rower tym większe prawdopodobieństwo, że rama była połamana i naprawiana w Carbontechu lub innym, a tego na oko nie rozpoznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nikt nie może tego koleżki na chwilke usadzić? Jakiś warn by wystarczył.

@Invincibe. tak strasznie boli, że ktoś nie chce przyjąć Twojej argumanetacji? Nawet jeśli to Ty masz rację, a Twój rozmówca się myli, to nie znaczy że za wszelką cenę masz od nowa na siłę przekonyuwac że Twoja racja jest twojsza. Powiedziałeś swoje, jak kupi cos złego to będzie jej problem, zresztą wydaje sie że doskonale zdaje sobie z tego sprawę. A o niskiej kulturze nie powinien mówić ktoś, kto w stronę interlokutora zwraca się słowami:

7 godzin temu, Invincibe. napisał:

laska nie ma pojęcia o czym mówi

może w jakims blokerskim środowisku to są kulturalne słowa, w normalnym raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, goTomek napisał:

może w jakims blokerskim środowisku to są kulturalne słowa, w normalnym raczej nie.

Ładnie nam się tu Pan przedstawił.

Teraz, goTomek napisał:

Czy naprawdę nikt nie może tego koleżki na chwilke usadzić?

Także możesz się sam "usadzić" i nie robić OT. A skoro wiesz co i jak w "blokerskim środowisku" to możesz bez obaw wracać na ławeczkę. Tylko pamiętaj o bezpiecznym odstępie! Żadnego stukania się butelkami kasztelana z kumplami (chyba, że istnieje jakieś tańsze piwo, daj znać to edytuję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 14:16, Kate_Paul napisał:

Znalazłam taki rower: https://allegrolokalnie.pl/oferta/trek-madone-5-2-r52-full-carbon-kola-miche-carb - czy jest mocno wyjechany i czy ewidentnie coś w nim nie gra?

"Rower w trekowskim rozmiarze 52, więc stosunkowo mały. Ja mam 175 cm wzrostu i to jest chyba absolutne max dla tego roweru. IMO rower może być idealny dla kobiety albo dla młodzieżowca. Komin widelca nie przycinany."

Mam Madonke 5.2 roku r. 53 czy 54 taką jak z trzeciego linka tylko dużo bardziej zadbaną, mostek 100mm, reach na baranku 90mm. Mam 182cm i 82cm przekroku. I siodło bardzo do przodu (te starsze treki mają ostry kąt podsiodłowy). W teorii krótkim mostkiem i mniejszym reachem jesteś w stanie te rowery w rozmiarze 54 dopasować, ale gra nie warta świeczki skoro znalazłaś ten.

Rower z ostatniego linka byłby dla Ciebie idealny. Potwierdzam, że oryginalne koła są rewelacyjne, lekkie i sztywne, tak jak zresztą cały rower. Kupiłem jako używany za 4k PLN, na osprzęcie w gorszym stanie niż na tym z linku zrobiłem jeszcze 10k przed pierwszymi wymianami. Karbon po 13 latach nie zmienił właściwości albo ja tego nie czuję. Miałem na nim starszą ultegrę którą wymieniłem, co ciekawe nadal mam oryginalną przerzutkę DuraAce 7800 na tyle - nie do zajechania. Kaseta Ultegry jeździ też do tej pory (ok. 20kkm choć to jej ostatnie chwile) Mam takie same odpryski lakieru jak ten z linka, ale widać, że jest nowszy, zadbany jak na wiek i.... ma to coś.

Kupisz coś więcej niż rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...