Skocz do zawartości

[pomoc zakupowa] Trek Madone 5.2 - porównanie ofert. Proszę o pomoc.


Kate_Paul

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Tu leży "problem".

Ale już tłumaczę o co chodzi. Kobiety mają inne proporcje ciała niż mężczyźni, dokładniej mają większy przekrok w stosunku do wzrostu. Tak naprawdę Twój przekrok (który nawet jak na kobietę jest mega duży) odpowiada średniemu przekrokowi faceta o wzroście ok. 185.

Co to oznacza przy wyborze ramy? Masz mega długie nogi więc automatycznie bardzo krótki tułów. Jeśli ustawisz siodełko na odpowiedniej wysokości to żeby dostać do kierownicy Twój tułów będzie praktycznie w poziomie. Właśnie po to produkuje się "damskie" szosy, które mają krótszą ramę górną i wyższą główkę ramy co ma zniwelować różnicę w proporcjach ciała.

IMO nie ma szans żebyś dopasowała się do męskiej ramy, szczególnie w geometrii race jak w przypadku madone. Kwestię ryzyka kupna tak starego, karbonowego roweru którym nikt po bułki nie jeździł pomijam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kate_Paul napisał:

Chodziło mi o porównanie ofert...

j.w. - z fotek to można powiedzieć, czy kolor ładny. Trzeba pojechać i je zobaczyć.

Ja osobiście nie kupiłbym roweru używanego za 4 tysiące po fotkach. Tylko po sprawdzeniu na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MaxCava napisał:

j.w. - z fotek to można powiedzieć, czy kolor ładny. Trzeba pojechać i je zobaczyć.

Ja osobiście nie kupiłbym roweru używanego za 4 tysiące po fotkach. Tylko po sprawdzeniu na miejscu.

Chcę jechać zobaczyć każdy. Chodzi mi głównie o rozmiar oraz czy na pierwszy rzut oka widać jakieś nieprawidłowości.

Ten zielony ma 6 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kate_Paul napisał:

Chodzi mi głównie o rozmiar

To jak było pisane, nie bierz pod uwagę męskich, bardzo dobrze Ci to wyjaśnił kolega wyżej.

Ale chyba jak każda kobieta wiesz lepiej, co widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziemy spekulować na temat mojej sylwetki ani rozpoczynać dyskusji dla kogo jest rower oraz czy noga 84 to długa noga czy proporcjonalna do wzrostu 170/171.

Czy ktoś z Was jest w stanie mi odpowiedzieć na moje pytanie czym różnią się przedstawione przeze mnie propozycje czy lepiej od razu zamknąć wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Invincibe. napisał:

Ale co tu porównywać? 10 letnie gruzy z niewiadomą przeszłością? Zresztą każdy jest za duży

Nie przesadzaj,, te dwa pierwsze treki wizualnie nie sa zle, chociaz nie widac ile obrezy zostało w tych rowerach ...trzeci faktycznie jakis archeo....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cinol123 napisał:

Nie przesadzaj,, te dwa pierwsze treki wizualnie nie sa zle, chociaz nie widac ile obrezy zostało w tych rowerach ...trzeci faktycznie jakis archeo....

 

Jeden to 5.2 a drugi to 6.2 pro czyli? Czy warto zwracać uwagę na jakieś konkretne szczegóły?

 

@Invincibe. - Ponownie proszę o nierobienie OT. Jak już mówiłam wcześniej - nie oceniamy tego kto na tym rowerze ma jeździć poza tym, że ma jeździć osoba (a może osoby?) o wzroście 170/171.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Invincibe. napisał:

to posadź kobietę 170cm z przekrokiem 85 na madone r54:down:

Doboru rozmiaru nie komentuje, tez kiedys kupilem rower w zlym rozmiarze... jak wie co robi niech kupuje.... 

Dodam tylko ze najbardziej podoba mi sie drugi rower,  pierwszy ma jakis polepiony kokpit.  Trrzeba by teraz odszukac rocnzik, sprawwdzic czy ten rower wychodzil na 5700 na tej ramie...czy moze wszystko z przeszczepow....  jak wszystko jest poskladane.... to bym sie bal go kupic bez wizyty osobiscie u handlarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sobek82 napisał:

Pierwszy jest na ultegrze, cały w karbonie, drugi na 105, słabe zdjęcia, trzeci jeszcze słabsze zdjęcia.

Pierwszy jest piękny, chociaż koła można wymienić i zejść z ceny do 2,7k

Dzięki. Co do rozmiarów - czy 2 cm przy wzroście 170/171 robią ogromną różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kate_Paul napisał:

Jeden to 5.2 a drugi to 6.2 pro czyli? Czy warto zwracać uwagę na jakieś konkretne szczegóły?

Zawsze warto sprawdzic, ktory to dokladnie rocznik roweru, ile z czesci fabrycznych na nim pozostalo... jesli wszystko jest wymienione, to rower moze miec dowolny przebieg, od paru km do parudzeisieciu tysiecy km. W tak starych uzywkach to dosc wazne, aby byl na fabrycznym setcie. wtedy wiadomo ze nie jedzil duzo

Co ciekawe tego zielonego .... to ja nie widze takiego malowania w internecie, niew iem co to za rok... pewnie starszy niz 2015.... 

Koncze juz i ide cos zjesc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...