Skocz do zawartości

[Opony] Opona szosowa Schwalbe Pro One - problem z założeniem


Runner_Biker

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, durnykot napisał:

Zapytam Autora kolejny raz- czy do montażu opony stosował cokolwiek, co zwiększą poślizg ( płyn do mycia naczyń, Schwalbe Easy Fit) ? 

Tak jak Pan na filmie ( 6:49 tego filmu )

 

Tak. Wspomniałem już o tym parę postów wyżej. Płyn do naczyń, nawet jakiś specjalny wosk, który dostałem na próbę w rowerowym. 

4 godziny temu, cinol123 napisał:

JA pitole, Zdejmij jedna stronę zupełnie, i zacznij od założenia tylko jednej strony.  DRUGIEJ nie próbuj zakładać do momentu jak jedna strona cala nie wejdzie. 

Jesli po tej poradzie nie dasz rady.... to ... no nie dasz rady tego założyć ;-) 

Ludzie... Ja to wszystko rozumiem, ale widzę że dla Was wciąż jest to ciężkie do zrozumienia, że nie idzie włożyć tej opony nawet po jednej stronie, po całości. Załączam z resztą kolejne zdjęcie... Mam już dość niszczenia obręczy karbonowych, przez piep... oną oponę. 2d4ff5801e4b2545med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy próbowałeś włożyć obręcz w oponę i dopiero wtedy próbować założyć najpierw jedną stronę, a później drugą? Miałem podobne męczarnie z oponami szwalbe w MTB i Challenge w szosie- w pierwszym przypadku wody z mydłem lub płynem poszło masę, w drugim- powiesiłem oponę na grzejniku na noc i zakładałem taką lekko rozgrzaną na drugi dzień.

Obawiam się jednak ,że twoje obręcze nie tolerują Szwalbe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje opcje pomocy zdalnej uznaje za wyczerpane ;-)  

B.bym chcial sam sprobowac, bo ciezko mi uwierzyc ...ze nawet jedna strona nie chce wejsc.

To co wlazlo nawet z jednej strony...ma siedziec na srodku czerwonej tasmy ...wtedy jest najprosciej....jesli opony i obrecze trxymaja wymiar...to nie ma opcji ze nie wejdzie...

A musza trzymac...to schwalby a nie jakis ...krzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, durnykot napisał:

Czy próbowałeś włożyć obręcz w oponę i dopiero wtedy próbować założyć najpierw jedną stronę, a później drugą? Miałem podobne męczarnie z oponami szwalbe w MTB i Challenge w szosie- w pierwszym przypadku wody z mydłem lub płynem poszło masę, w drugim- powiesiłem oponę na grzejniku na noc i zakładałem taką lekko rozgrzaną na drugi dzień.

Obawiam się jednak ,że twoje obręcze nie tolerują Szwalbe.

Tak. Oczywiście, że tak próbowałem. Najpierw wkładałem obręcz w oponę a później usiłowałem założyć jedna stronę - efekt? Taki jak na zdjęciu. Czyli niemożność założenia tej jednej strony do końca... 

 

14 minut temu, cinol123 napisał:

Moje opcje pomocy zdalnej uznaje za wyczerpane ;-)  

B.bym chcial sam sprobowac, bo ciezko mi uwierzyc ...ze nawet jedna strona nie chce wejsc.

To co wlazlo nawet z jednej strony...ma siedziec na srodku czerwonej tasmy ...wtedy jest najprosciej....jesli opony i obrecze trxymaja wymiar...to nie ma opcji ze nie wejdzie...

A musza trzymac...to schwalby a nie jakis ...krzak.

Wszystko o czym piszesz, powinno się zgadzać bynajmniej w teorii. W praktyce jednak bywa różnie, co widać na załączonym obrazku i konkretnym, moim przypadku... 

Ostatecznie odpuszczam tę Szwalbę. 

Założyłem starego, Continentala. Jak widać na załączonych zdjęciach, udało się. A Szwalba...?

Nie wiem, nie mam zielonego pojęcia. f878de9c670b0130med.jpg65c9ba7126aef315med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Quell napisał:

Jak już wcześniej wspominałem,wrzucić na inną obręcz (alu),niech się naciągnie kilka dni,potem zrobić podejście do karbonu.

Z ciekawości nałożyłem tę Szwalbę wczoraj na obręcz alu. Ok, ciężko ale weszła. Ale jak już przyszło mi ją ściągnąć to... Bez pomocy 2 osób się nie obyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Runner_Biker napisał:

nawet bez jeżdżenia

A to już twoja decyzja,na upartego może sobie leżeć napompowana,ale pośmigać też można.

U mnie te vittorie po kilku tygodniach używania, właziły już dużo przyjemniej niż za pierwszym razem,co nie znaczy,że wskoczyły bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...