Skocz do zawartości

[Opony] Schwalbe Rapid Rob - co w zamian wybrać?


Bogusz10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przyszedł czas na wymianę opon w moim rowerku.

Teraz pytanie do  kolegów mocno siedzących w temacie opon.

Fabrycznie w moim Unibike miałem założone Schwalbe Rapid Rob 27,5x2.20

Przez 3 lata zero kapcia i byłem z nich zadowolony.Jazda głównie scieżki rowerowe,

leśne dukty.Teraz chciałbym spróbować może coś innego,może ciut szersze 2.30-2.35.

Jakie oponki możecie mi polecić?

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś na dętkach czy tubeless? 
Od firmy Maxxis godna uwagi jest High Roller II (występuje nawet wariant 27.5x2.4). Przyczepna, nadaje się również do błota, ale zarazem ciężka. Jeżeli zależy Ci na niższej wadze, zwróć uwagę na Maxxis Ikon.
Continental oferuje model X-King, dostępny w rozmiarze 2.30 lub 2.40. I to na tej bym się na Twoim miejscu skupił. Wszechstronna i z pewnością do Twoich zastosowań się sprawdzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Quell napisał:

Praktycznie wszystko będzie lepsze niż szrotowate rapid boby.

Wspomniane ikony są dobrym wyborem.

Szrotami to bym ich nie nazwał,skoro przelatałem na nich 3 lata.

Jak je dokładnie obejrzałem to mają kilka ubytków,a mimo to wytrzymały.

Ale mimo chcę spróbować czegoś innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O włos lepsze i nadal uniwersalne to są np Smart Samy. Jeśli ma być coś szybszego, to może Race King? Jeśli ma być dzielnie w terenie to może XKing (Cross King). Możesz też założyć różne opony, często praktykowane: tył Race King, przód XKing. 

 

A skoro masz koło 27,5, to możesz też spróbować towaru z wyższej półki za akceptowalne pieniądze, sklep amsterdamka sprzedaje wersje Race Sport i XKingów i Race Kingów na średnie kolo w dobrej cenie. Mi się z nimi udało dogadać i kupiłem je po 74pln sztuka z tego co pamiętam (kupowałem 4 szt).

 

A jeśli masz szmal i chcesz skosztować opony premium to za 300pln jest do kupienia zestaw Mezcal Graphene 2.0 2.25 na allegro. Walizka z dwiema oponami Vittorii w topowej specyfikacji TNT+G+ wraz z mlekiem. I możesz przejść wtedy na bezdętkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusz10 napisał:

Szrotami to bym ich nie nazwał,skoro przelatałem na nich 3 lata.

Ale to nie jest wyznacznik dobrej opony.

Bo przed wywaleniem do piwnicy,niewiele gum na nich zrobiłem.

Ciężkie,nieprzewidywalne z powodu kiepskiej gumy,bieżnik taki sobie,w lekkim terenie prawie się nie toczy,a z przebiciami faktycznie źle nie było.

Masowo walone do nowych rowerów,bo są tanie i mają nadruk  schwalbe.

Jeżeli masz kasę,wspomniane mezcale to będzie niebo a ziemia.

W sumie,pora chyba wyciągnąć je z piwnicy,i oddać komuś za free,chociaż nie lubię innym krzywdy robić ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i miałem Race Kingi, mam X Kingi, na Ikonach jeździłem i nie lubię ich. Zawsze miałem wrażenie, jakby mi hamulec ocierał albo ciągnąłbym coś za rowerem. Ikony mają dziwnie duże opory toczenia.

 

W pierwszym poście napisałeś, że interesuje Ciebie troszkę 2.35... Może więc Smart Samy? Bo te są w wersji 2.35 sprzedawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kipcior napisał:

A może chcesz używane Mezcale 27,5 x 2.25 ale w topowej wersji G+? Mają jakieś 3000km, powinny drugie tyle zrobić, a ja ich już pewnie nie będę używał.

Sorry kolego ale jaki sens by było wymienić używane na używane?

Napisz o odczuciach asfalt/lekki teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...