Skocz do zawartości

[1500] Asfalt, ścieżki rowerowe


Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Chciałbym kupić rower do jazdy głownie po ściężkach rowerowych. Żadne lasy, szosy tylko ścięzki rowerowe. Nie mam pojęcia żadnego na temat rowerów, jaki, gdzie kupić. Typowy laik ze mnie, potrzebuje roweru takiego by dojechać sobie w miarę komfortowo na działeczkę (20km). Nie mam pojęcia w jakich cenach się obraca rynek rowerów ale mam zamiar przeznaczyć 1500pln chyba, że opłaca się dołożyć trochę to do 2000pln mogę wydać.

180cm, 103kg. Postura raczej lekko ulanego to, że 103kg nie znaczy, że jestem grubasem ledwo wchodzącym na rower. Jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie w ogóle ;p ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitnessowe?:D Ja nie kupuje roweru by schudnąć bo serio dobrze wyglądam. Oczekuje tylko tego komfortu jazdy, że jak przypedałuję 3-4 razy mocniej to pojadę chwilę, a nie jak na obecnym moim, że pedałuję i w miejscu stoję xD. Serio nie oczekuję niczego prócz komfortu jazdy, spokojnej jazdy i wygodnego siedziska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fitness to typ roweru - taki rower szosowy tylko z prostą kierownicą. Ale chyba się nie nadaje, bo pozycja na nim jest raczej "sportowa" czyli bardziej pochylona. 

Jak ma być komfortowy i z wygodnym siedziskiem to https://www.unibike.pl/voyagergts.html - myślę że za 2 tysiące spokojnie do kupienia. 

Jeśli nie ten trekking to model crossowy Flash. Siodełko można zmienić na jakąś kanapę, podnieść mostek, pozycja też będzie komfortowa. 

Unibike daje do swoich rowerów solidne koła a przy takiej wadze to ważna kwestia. Wielu producentów na kołach oszczędza a to szybko da o sobie znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Fitness to typ roweru - taki rower szosowy tylko z prostą kierownicą. Ale chyba się nie nadaje, bo pozycja na nim jest raczej "sportowa" czyli bardziej pochylona.

Jeśli chodzi o Krossa Pulso to się zgodzę, ale Marin Fairfax ma geometrię zbliżoną do rowerów crossowych, a na pewno jest się bardziej wyprostowanym niż na modelu Muirwoods (jakiś czas temu miałem okazję się do nich przymierzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, pisałem to bardziej opisując ten typ rowerów autorowi tematu. 

Bo znajdą się fitnessy którym bliżej do crossów - ja miałem podobne odczucia jak Ty testując Treka FX - pozycja żywcem przeniesiona z crossów. 

Niemniej jednak myślę że nie o taki typ roweru chodzi autorowi tematu - cross w którym można mocno podnieść mostek czy coś określanego przez Unibike jako "trekking" powinno spełnić oczekiwania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...