Skocz do zawartości

[Mostek] Wymiana mostka na krótszy


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Ze względu na zbyt pochyloną pozycję na rowerze, chciałbym wymienić mostek na krótszy, mostek który mam obecnie ma 12cm przy długości ramy 55cm. i moim wzroście 180cm. Może na podstawie tych informacji dacie radę polecić mi jakiś sprawdzony model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz sam dojść metodą prób i błędów na jakim będzie ci najlepiej. Osobiście mialem 100 na -7, obróciłem na plus i było znacznie lepiej, skończyło się że kupiłem 80 i 0 kąt i jest ok. Najlepiej jakbyś sobie pożyczył od kogoś na przymiarkę, jak nie masz od kogo to lipa trochę bo twoja kolekcja mostków może się powiększyć o kilka sztuk nawet:). Na 2 rowery mam 5 mostków :), ale przydają się jak zmieniam ramy bo wtedy znów jest kombinowanie:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od długości i +. Mostek na - daje sie własnie po to by być bardziej pochylonym, mieć bardziej sportową pozycję. Skrócenie mostka sprawi że nie będziesz taki wyciągnięty. Kierownicę masz prostą czy łamaną, wąską czy szeroką ? Tym też idzie trochę wyregulować, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownicę mam łamaną, ale próbowałem już z różnymi ustawieniami, niestety z marnym skutkiem, a może polecisz mi jakiś sprawdzony model mostka, bo ja jestem kompletnie zielony i sam nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...