Skocz do zawartości

[Klocki hamulcowe] Wymiana klocków hamulcowych


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

Nie za bardzo jestem obeznany w temacie, więc poproszę Was o pomoc a mianowicie jakie klocki hamulcowe możecie polecić pod  hamulce Shimano M395 ? Nie za bardzo wiem czym się sugerować, więc może zaproponujecie sprawdzony model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zależne raczej od rodzaju jazdy. Inne założysz jak wsiadasz na rower i jedziesz po bułki do sklepu odległego o 50 metrów, inne będziesz używał jak jeździsz bez deszczu po idealnie prostym, jeszcze inne gdy śmigasz po górkach w idealną pogodę, a jeszcze inne gdy po górkach przy porannej rosie.

99% użytkowników zadających to pytanie wystarczą zwykłe żywiczne shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zmieniłem na A2Z Gold metaliczne, z tyłu jeszcze poczekam, aż dojadę mocniej obecne okładziny. Z zamienników godne uwagi są produkty firmy Kool-Stop, A2Z również zbierają dobre opinie, na testy kupiłem na tylną oś Shimano E01S,  metaliczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michal__k napisał:

Możesz zerknąć na A2Z model BP-620 albo JAGWIRE model DCA016.

O to mi chodziło, skupię się na Jagwire, tak na szybko przejrzałem i mają spoko opinie i w sumie fajnie, bo coś nowego się wypróbuję i będę miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SerQ napisał:

U siebie zmieniłem na A2Z Gold metaliczne, 

Nie uważasz, że jeszcze warto zapytać jaką ma tarcze ?

2 minuty temu, kuku83 napisał:

O to mi chodziło, skupię się na Jagwire, tak na szybko przejrzałem i mają spoko opinie i w sumie fajnie, bo coś nowego się wypróbuję i będę miał porównanie.

Jak jeździsz po bułki to nie odczujesz różnicy między fabrycznymi a czerwonymi Jagwire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaxCava napisał:

Nie uważasz, że jeszcze warto zapytać jaką ma tarcze ?

Jak jeździsz po bułki to nie odczujesz różnicy między fabrycznymi a czerwonymi Jagwire.

Owszem, warto. U siebie wymieniłem. Tak na przyszłość to piszę dla potomnych.

@kuku83, jakie masz tarcze u siebie? Możliwe, że takie jak u mnie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aby myśleć o czymś więcej niż żywiczne klocki to inwestuj w minimum RT64 ( jak jeszcze dostaniesz w dobrej cenie ), ew. z grubej rury i zakładaj SM-RT81 ( ale to Ci wyjdzie ze 250 zł ).

 

Sam mam Na M7000 tarcze SM-RT81 ( przód 180, tył 160 ) i czerwone jagwirki  i na moją jazdę wystarczą w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...