Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] problem z regulacją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Złożyłem niedawno nowy rower, wszystko na nowych częściach i mam problem z regulacją tylnej przerzutki. Przerzutka to Sram x0 10 speed. Problem objawia się tym, że jest kłopot przy wrzucaniu z trzeciej koronki kasety (licząc od najmniejszej) na czwartą. I jest to dziwne, ponieważ rzadko bo rzadko ale czasem łańcuch wskakuje na czwartą zębatkę. Najczęściej jednak szoruje o kasetę i nie chce wejść. Jak delikatnie popchnę dźwignię manetki to zaskoczy. Ze zrzucaniem z czwartego biegu na trzeci nie ma problemu. Wszystkie inne biegi chodzą doskonale w górę i w dół. Ustawiłem naciąg linki wg mnie optymalnie i mam tylko problem z tym wrzucaniem z trzeciego na czwarty. Pancerze i linki nowe, dobrze poprowadzone. Długość łańcucha mierzona metodą największa zębatka z przodu i z tyłu dobrana odpowiednio. Odległość górnego kółka od kasety ustawiona śrubą b wg zaleceń producenta tj 6 mm. Hak przerzutki też "na oko " wydaje się prosty jak na zaączonym zdjęciu. Reasumując czy ktoś miał taką sytuację, że po wyregulowaniu i ustawieniu wszystkiego wchodziłyby mu wszystkie biegi oprócz wrzucania z trzeciego na czwarty ( licząc od najmniejszej koronki). Nie wiem czy kupować nową przerzutkę czy co.

IMG_0136.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli minimalne, stopniowe zwiększanie napięcia linki nie pomaga, spróbuj delikatnie wkręcić śrubę b. Przy problemach z wrzucaniem powinno pomóc. Te 6 mm jest wartością zalecaną, ale 7 czy 8 też będzie ok. Przy napędach x1 SRAM zaleca ustawienie tej wartości nawet n 15 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...