Skocz do zawartości

[narzędzia] Crivit Walizka - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

To zależy.

Raz od jakości,np. z imbusów lidlowych jestem bardzo zadowolony,tu to jest niewiadoma.

Dwa,jeżeli ktoś bawi się serwisem (nawet swoich rowerów) to większość tych narzędzi ma,a nawet więcej.

Więc jeżeli ktoś startuje od zera,a jakość przyzwoita,to nawet się opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie startowałem od zera. Ale kupowałem pojedyncze klucze i to co faktycznie potrzebuję. Jeśli ktoś wszystko umie sam zrobić to tak a jeśli nie to ja bym się zastanowił nad cała walizką. A jedną z najważniejszych rzeczy to jakość z czego narzędzia są wykonane ( rodzaj użytej stali) Wiem jak to jest z kiepskimi narzędziami i co potrafią zrobić ze śrubami. Sam się o tym kiedyś przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani, powiedziałbym nawet że za tani (żeby był dobry). 

Podejrzewam że oszczędzili na imbusach(a szczególnie w przypadku tych z kulką warto kupować coś lepszego), ściągacz do korb jest kiepski, podobnie skuwacz. Ciekawe jak z kluczem HTII. 

Bacik, klucz do kaset, klucz do pedałów, imbus 8mm, nawet jak są z gatunku tańszych to wystarczą. 

No i choć jest ściągacz do korb to klucza do suportów zintegrowanych już nie ma. 

To chyba pierwszy wypust więc na jakieś opinie trzeba poczekać. 

Ja wolałbym skompletować swój zestaw ze sprawdzonych narzędzi, nawet kosztem kupowania go na raty. Wtedy ma się pewność że posłuży latami. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Thomass13 napisał:

Klucze z kulka sa dobre bondhusa firmy. 

Dodałbym jeszcze  Wera i na tym można zakończyć jeśli ktoś chce mieć jakość ( 60 zł komplet imbusów moim zdaniem z mega jakością ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shadar napisał:

Hej, czy to ma sens https://www.lidl-sklep.pl/CRIVIT-Zestaw-narzedzi-rowerowych-w-walizce/p100285544?

Za 99 zł wydaj się że warto...

To tak:

- łyżki są - OK, o ile nie trafi się tobie ciasna opona. Wtedy łamią się od razu.

- klucz do suportu - OK, nie ma się do czego przyczepić jak za tą cenę.

- skuwacz - Bardzo OK, miałem kilkanaście tanich skuwaczy w cenie od 10zł do 30zł i każdy po dwóch użyciach był do kosza. Ten rozkuł już 5 łańcuchów i nadal jest OK.

- bacik - OK

- klucz do kasety - OK

- ściągacz - OK, działa więc IMO nie ma się do czego przyczepić.

- klucz do nypli i imbusy - nie testowałem ich, bo mam swoje.

- duży imbus - OK, dosyć często się przydaje.

- klucz do pedałów - OK

Jak za 99zł to wydaje mi się, że są całkiem OK. Ja swoje dostałem w prezencie i oceniam je pozytywnie.

BTW, w decathlonie sprzedają podobny jak nie identyczny za 170zł ;)

https://www.decathlon.pl/skrzynka-na-narzdzia-500-id_8379660.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wart tej stówki.

Szczególnie że ściągacz/skuwacz - które nierzadko są takie jak wspomniałeś, praktycznie jednorazowe a cena sugeruje że właśnie takie do zestawu trafiły, są lepsze od takiego szmelcu. 

Może imbusy faktycznie obniżają cenę zestawu. Jak wspomniałem ostrożny byłbym głównie przy tych z kulkami, bo można zniszczyć miękkie śruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zaryzykuję z CRIVIT. Do tego planuję dokupić:

Czy o czymś istotnym zapomniałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągacz korby masz w zestawie z Lidla.

Jakie masz hamulce? Bo jak Shimano to do odpowietrzania wystarczy Ci lejek który przykręca się do klamki i kawałek wężyka i mała butelka

Wybijak misek sterów? Tego się bardzo rzadko używa, ja nigdy w domowym warsztacie nie potrzebowałem. A nawet jeśli można zrobić tanim kosztem (na forum ktoś dorabiał). 

Skoro jesteś z Rzeszowa to polecam klucze imbusowe z Unimetu - EPM, marka własna, korzystam od lat, żadnych problemów (nie wiem jak te z kulką). 

Co mogę doradzić - kupić sobie komplet "zwykłych" a do tego 4 i 5mm z kulką, typu T https://www.sbike.pl/narzedzie-konserwacja-narzedzia-serwisowe-klucz-imbusowy-unior-typu-t-5-mm-o_l_217_3907.html są bardzo poręczne i nie wyobrażam sobie pracy w serwisie bez nich. A tych dwóch rozmiarów używa się najczęściej. Ale mam na myśli Uniora czy podobne - , klucze tego typu np. Yato są dużo mniej poręczne. 

Co do suwmiarki to też mam EPM i jestem zadowolony. 

Stojak - bo to podstawa. A najlepiej dwa - jeden duży (np. z Lidla) i drugi mały, do powieszenia rowery za tylny trójkąt - wygodny do drobniejszych prac. Dobra pompka stacjonarna (np. Author Air Turbo 2) - o ile nie masz tych dwóch rzeczy. 

Klucze do stożków piast - jeśli masz takie na kulkach. Tutaj polecę Bitula. 

Klucz do prostowania tarcz - również Bitul. 

Klucz do przytrzymywania kominów w korbie - np. Topeak. 

Klucz do suportów - jeśli masz inne niż HTII. 

Miska magnetyczna - przydatny gadżet a kosztuje grosze. 

Strzykawki np. 20ml do napełnienia smarem - bardzo wygodne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Co mogę doradzić - kupić sobie komplet "zwykłych" a do tego 4 i 5mm z kulką, typu T https://www.sbike.pl/narzedzie-konserwacja-narzedzia-serwisowe-klucz-imbusowy-unior-typu-t-5-mm-o_l_217_3907.html są bardzo poręczne i nie wyobrażam sobie pracy w serwisie bez nich. A tych dwóch rozmiarów używa się najczęściej. Ale mam na myśli Uniora czy podobne - , klucze tego typu np. Yato są dużo mniej poręczne. 

Bardzo dobry wybór, też mam takie i są bardzo poręczne przy wszelkich naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, shadar napisał:

Dzięki, zaryzykuję z CRIVIT. Do tego planuję dokupić:

Czy o czymś istotnym zapomniałem? :)

Nie bardzo rozumiem po co Tobie do roweru ten zestaw bitów Bosch, ale dobra. Wszystkie, typowo rowerowe bity masz z kluczem Mighty.

Zastanowiłbym się też czy na pewno potrzebujesz klucza do DT. Zapewne użyjesz go dwa razy w życiu, a jest dosyć drogi ;)

Jeżeli chcesz coś kupić od bitul.pl to polecam kupować przez ich stronę: https://bitul.pl/

Na allegro mają dużo droższej z względu na prowizję.

Co do reszty, to @MikeSkywalker doskonale Tobie doradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomek6544842 napisał:

Nie bardzo rozumiem po co Tobie do roweru ten zestaw bitów Bosch, ale dobra. Wszystkie, typowo rowerowe bity masz z kluczem Mighty.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę (chyba nie) ale pisałem "nie tylko do roweru" :)
Klucz DT - też się zastanawiam, dlatego napisałem "za jakiś czas" - jeśli utwierdzę się w przekonaniu że "muszę mieć".

Dzięki wszystkim za pomoc :)

11 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

Ściągacz korby masz w zestawie z Lidla.

Wiem, ale pisze że jest do Hollowtech II a ja z tego co pamietam mam Octalink. Mam rozumieć że klucz jest kompatybilny do obu rozwiązań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, shadar napisał:

Wiem, ale pisze że jest do Hollowtech II a ja z tego co pamietam mam Octalink. Mam rozumieć że klucz jest kompatybilny do obu rozwiązań?

Do korb Hollowtech II nie potrzeba żadnego ściągacza, tylko plastikowy klucz do zdjęcia śruby dociskającej, plus imbus 5mm. 

Ściągacze są z reguły uniwersalne - pasują do korba na kwadrat/Octalink - po zdjęciach ciężko stwierdzić jaki jest ten z zestawu. 

Klucz-do-korby-kwadrat-octalink-N047-sci

Tak to wygląda - do korb na kwadrat ta węższa końcówka, do Octalinka ten dodatkowy "grzybek". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lewocz napisał:

Patrząc na skuwacz w tym zestawie mam duże wątpliwości czy ta walizka warta jest kupna.

Być może jest warta swej ceny ale jak bym tego nie kupił.

Być może, ja jeżdzę na spince więc na razie się nie przekonam jaką jakość ma skuwacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinka nie ma nic do rzeczy :)   łańcuchy lubą pękać wtedy kiedy nie jesteśmy przygotowani.

Akurat skuwacz to podstawa w zestawie narzędzi, jego jakość jest kluczowa bo o ile słabe imbusy jakoś tam poradzą to słaby skuwacz może polec w walce z łańcuchem. A to potrzebne narzędzie, sam doświadczyłem awarii gdy skuwacz ratował mi tyłek. Pęknięty hak od przerzutki - trzeba było robić singla, musiałem skracać łańcuch. 

Kiedyś wrzucałem na forum testy kilku skuwaczy, musiał bym szukać ale bywały takie, w których pod wpływem siły nacisku trzepień nie wypychał pinów ale zginał się czyniąc skuwacz nieprzydatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...