Skocz do zawartości

[Buty] dla wielkostopego na lato


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuje dobrych butów na lato w rozmiarze 47 (maks 48). Najbardziej odpowiednia dla mnie jest wkładka 30 - 30,5 cm. Do tej pory jeździłem w Shimano, które miały świetną wentylację i były ok do jazdy w okresie: późna wiosna-lato, więc szukam czegoś podobnego. Zapięcie typu BOA + rzep(y) byłyby ok, ale nie jest to warunek konieczny. Buty do roweru trekkingowego i kolarskiego bo jeżdżę na obu w miarę po równo (mam już buty z normalną podeszwą do chodzenia) aczkolwiek nie typowo sztywne szosowe, by móc te kilka kroków w nim zrobić. Z góry dzięki za wszelkie rady. 

P.S. cenowo tak do 300-350 (góra 400 jak warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podbijam, bo nie było żadnej podpowiedzi. Kwestia zasadnicza to WENTYLACJA. Byłem już o krok zakupu tych butków:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-me400-me4-pd19184/?v_Id=127402

Ale. Trafiłem na fajną recenzję i... właśnie w kwestii wentylacji był jeden minusik. Bo skóra to jednak skóra. Podbijam więc pytanie, bo w moim wypadku wentylacja musi być naprawdę dobra. Stopy mi się dość mocno pocą. Przyznam, że Shimano M122  było dla mnie przez wiele sezonów optymalne na letnią jazdę, więc chyba musiałbym mieć coś podobnego. Polecicie coś, a może jednak te skórkowe będą całkiem niezłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...