Skocz do zawartości

[wymiana kasety] z 11-32 na 12-28 + skrócenie łańcucha?


tom22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przy kasecie 10 rzędowej 11-32 Tiagra długość łańcucha wynosi 110 ogniw, a przy 10 rzędowej 12-28 Tiagra wg wzoru wychodzi 108 ogniw. Przedostatnia zębatka na kasecie 11-32 to 28.

To, czy przy wymianie kasety z 11-32 na 12-28 powinno się skrócić łańcuch o 2 ogniwa, czy nie ma takiej potrzeby? Czy nie skrócenie łańcucha o 2 ogniwa może negatywnie wpłynąć na pracę napędu?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zdania że za mało danych ... 
Co w sytuacji gdy aktualna długość łańcucha jest źle dobrana i  jest na granicy tego co potrafi wybrać przerzutka ?

Załóż kasetę bez skracania łańcucha i sprawdź czy przy "najlżejszym" przełożeniu wózek przerzutki nadal napina łańcuch.

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty. Założmy że korba to 50/34. Co za różnica czy będziesz jechał na 34/32  czy 34/28  ? Łańcuch wciąż będzie dobrze napięty.  Jeśli teraz ( na kasecie 11-32 )  na najmniejszej z przodu i najmniejszej z tyłu łańcuch nie jest luźny ( czyli ma właściwą długość ) to nic się nie zmieni jeśli włoży kasetę 11-28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest aptekarstwo ...
Można zakładać zawsze "pozytywny" scenariusz, jednak ja wolę zakładać ten bardziej negatywny.
Nie znam historii sprzętu ... zwyczajnie zalecam SPRAWDZIĆ podając na to sposób a nie w ciemno zakładać "zostaw będzie dobrze" czy "skracaj bo na bank będzie źle".

Pozdrawiam 
   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwszy właścicielem roweru. Łańcuch tak jak kaseta 11-32 jest od nowości w rowerze. Do tej kasety producent założył łańcuch, który ma 110 ogniw. Ogniwa policzyłem wg wzoru oraz ręcznie. Wychodzi 110. Tak jak producent dał. Rower ma przejechane ok 1000 km. Łańcuch nie jest wyciągnięty - sprawdzałem.

To nie skracać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...