Skocz do zawartości

[przerzutka Przednia] z alivio M431 na deore m510


MateuszMroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio przełożyłem przerzutke przednią że starego roweru na nowy, w starym była deore m510 A w Nowym alivio m431, sezon wcześniej w Nowym rowerze wymieniłem środkowy blat z 32t na 36t, a największy blat mam 44t. Wszystko z przerzutka alivio działało razem bez problemu, teraz po zmianie na deore nie mogę wyregulowoć.

Z środkowego blatu jak chce na najwyższy to haczyla mi przerzutka o środkowy blat, jak podniosłem mocowanie wyżej, teraz oslona jest około 1cm nad najwyższym blatem, czasami spada łańcuch. Dodatków podczas zmiany dziwnie wskakuje lancuch, nie wskakuje idealnie na koronki tylko tak jakby po nich szedł A po okolo połowie obrotu wskakuje już dobrze. 

Czy ktoś ma jakaś radę, czy założyć powrotem alivio, czy da się to jakoś wyregulowac ? 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kombinować. Nie ma jednej recepty. Dla korby dziwoląga 44/36/22 żadna z tych dwóch nie była przewidziana choć obie mają te same parametry czyli max koronki 44/48, różnica środek-gora 12 zębów oraz pojemność 22 zęby. Przerzutki poza tym, że jedna to top swing, a druga down swing różnią się klatką. Dodatkowo jedna była projektowana dla linii lancucha 47,5 oraz 50 mm, a druga tylko 50 mm. Stąd różnice. ( Widoczne glownie jak się wyjdzie poza standardowe parametry pracy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pokombinuje, najwyżej wrócę do alivio, myślałem że przechodząc na deore coś poprawię.

A jak zmienię tylnia deore m592 na deore xt m750 - to poczuje jakaś zmianę, czy będzie lepiej przerzucać, dodam że deore ma długi wozek a xt ma krótki, czy to jest duża różnica ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz kasetę z tyłu ? ( stopniowanie ) na pewno rd-m750 gs ? To w sumie rzadkość.  Generalnie różnicę to poczujesz głównie ze względu na budowę. Shadow vs nie shadow, czyli jeśli teraz są jakieś minimalne problemy z przerzucaniem, precyzją bo krzywy hak bo luzy to z rd-m750 znikną. Ale jeśli to rzeczywiście gs ( nie sgs ) to jej pojemność wynosi 33 zęby, a więc z przodu 22 + tył zostanie na 11 zębów różnicy. Czyli wg Shimano max kaseta to 11-22(23) ale w praktyce 11-28 też da radę ( naciagajac pojemność ) jeśli wystarczająco długi łańcuch założyć. 

Z drugiej strony rd-m592 to shadow, a shadowy nie lubią kaset z największą koronką mniejszą niż 32 zęby. Więc jeśli masz kasetę 11-32 lub większą to zostaw 592. Jeśli masz kasetę 11-28 to możesz założyć xt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...