Skocz do zawartości

[Pomoc zakupowa] nowej szosy


MateuszT22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  potrzebuje pomocy i niestety nie znam nikogo kto mógłby mi doradzić. Niestety ale w obecnym czasie kwarantanny nie mam możliwości podjechać nigdzie i zmierzyć roweru. Udało mi się znaleźć kilka ciekawych propozycji w internecie i nie wiem który byłby najrozsądniejszym wyborem. Dodam iż mam ok 195 cm wzrostu oraz ok 100 kg wagi.
Rower ma służyć zarówno do treningów i z czasem do amatorskich startów w wyścigach. 
 
Przy tym rowerze mam obawy co do wymiarów ramy i obawiam się ze będzie zbyt duża
 
 
przy tym z kolei mam obawy ze bedzie zbyt mały mimo ze rama przez producenta oznaczona jest jako xl
 
martwi mnie tiagra która może przeszkadzać za rok lub dwa. 
 
 
 
Będę bardzo wdzięczny za pomoc i choć drobne sugestie w stronę jakiegokolwiek z wybranych egzemplarzy lub wskazanie jakiejś alternatywy do ok 5000- 6000 zł. 
 
Pozdrawiam Mateusz 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant geometria bardziej enduranca, scultura bardziej "race". Poza tym to modele mocno powystawowe bo już chyba trochę wiosen mają. W meridzie masz przyzwoite koła, które po pierwsze pewnie po wielu hamowaniach zjadą tą czarną anodę, po drugie wg mnie nie pochodzą z fabrycznego setu tego roweru (ale mogę się mylić więc info do sprawdzenia). Kross model z 2017 i ludzie raczej sobie chwalą- jest ich trochę na ustawkach/ zawodach. Nie wiem jakie masz doświadczenie, ale jeśli jako takie to ja bym na Twoim miejscu roweru bez przymiarki nie kupował. Kwarantanna kiedyś minie to wtedy będziesz miał czas aby ze spokojem pojeździć i przymierzyć się do paru modeli. Praktycznie każdy z tych rowerów jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za podpowiedzi i sugestie, korzystając z waszej obecności chciałbym zapytać czy wicie coś o rowerach FONDRIEST TF4 

 https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-szosowe/rower-szosowy-fondriest-tf4-m23-carbon-105-11x2-czarny#topVariants 

Warto to w ogóle brać pod uwagę bona papierze wygląda atrakcyjnie. 

Będę wdzięczny za sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, clavdivs napisał:

Utrzciwie podają wagę dla największego rozmiaru. Średni rozmiar to 8.8 kg co już tak nie razi.

Własnie tez tak mi się wydaję, w końcu potrzebuję rozmiar xxl. Ogólnie rower zbiera dobre opinie na forach australijskich i włoskich. Tylko zastanawia mnie rama i jej trwałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...